Skocz do zawartości

DDR3 Dual Channel w konfiguracji 2x2GB + 2x1GB


Recommended Posts

Witam

 

Czy dwa osobne kity pamięci DDR3: 2X2GB i 2x1GB będą pracowały razem bezproblemowo w trybie dual channel. Dodam, że osobno te zastawy pracują w dual'u na 100%. Pytanie tylko, czy kiedy obsadzę 4 sloty to dalej wszystko będzie ok ?

 

Konkrety:

płyta głowna - Gigabyte GA-790FXTA-UD5

 

1 zestaw RAMu - Patriot DDR3 Dual (2x 2GB) PGS Gamer Edition PC3-12800 1600MHz CL7.0 (7-7-7-20) LLK napięcie 1.7V Unbuffered Non-ECC PVS34G1600LLK

 

2 zestaw RAMu - OCZ DDR3 Dual (2x 1GB) PC3-12800 1600MHz Platinum Series CL7.0 (7-7-7-24) napięcie 1.9V Unbuffered Non-ECC OCZ3P16002GK

 

Mam okazję kupić bardzo tanio ten zestaw 2x1GB i nie jestem pewien czy wszystko zagra tak jak trzeba z moimi Patriotami :menda:

Link to post
Share on other sites

Z tego co jeszcze doczytałem na necie widzę, że powinno hulać bez problemu. Już się zdecydowałem i biorę te dodatkowe 2GB za symboliczną 100wkę heh. Często robię coś w Solidworksie więc ram się przyda, w grach nie pomoże pewnie ale i nie zaszkodzi. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ludzieeeee!!! :P On się nie pytał czy wykorzysta cały ram tylko czy mu będzie dziłał. Co do ramu powinien chodzić

Co szkodzi przy okazji zapytać się czy faktycznie taka ilość pamięci jest potrzebna? Na takiej zasadzie wciskalibyśmy wszystkim Core i5 "bo jest opłacalny", nawet jak ktoś będzie go wykorzystywał do internetu i Office'a..
Link to post
Share on other sites

Właśnie dołożyłem te dwie nowe kości OCZ 2x1GB. Da się ustawić różne napięcia, inne dla kit'u Patriota i inne dla kit'u OCZ ?? Na auto jak mam ustawione to szlag trafia niskie timingi a przy lepszych ustawieniach (gwarantowanych przez producenta CL 7) trzeba dopasowywać napięcie. Tylko, że dla Patriota jest 1.7V a dla Ocz 1.9V więc chyba jednak te kości nie będą współpracowały optymalnie :menda:

Link to post
Share on other sites

zestaw RAMu - OCZ DDR3 Dual (2x 1GB) PC3-12800 1600MHz Platinum Series CL7.0 (7-7-7-24) napięcie 1.9V Unbuffered Non-ECC OCZ3P16002GK

Strona producenta wg numerku

http://www.ocztechnology.com/products/m ... um_edition

to chyba te pamieci...

 

Nie panikuj :> 1.7 powinno im wystarczyc nawet wg producenta

 

Z tego co pamietam u mnie jedyne napiecie jakie tam podano to 1.95evp kiedy pamieci wymagaja 1.7

EVP to napiecie do ktorego ocz daje gwarancje

 

EDIT

Z kad wogole wydarłes to 1.9v? Zaden zestaw platinium 1600mhz nie wymaga takiego napiecia.Timingi itp ustaw na sztywno bo i na am3 i 1156 odczytuje je tragicznie.

Link to post
Share on other sites

Producent podaje co innego na stronie a co innego na oryginalnej naklejce z hologramem OCZ na pamięciach. Znam specyfikację ze strony producenta, dlatego jeszcze bardziej dziwi mnie opis z oryginalnych naklejek na pamięciach:

PC3 12800 Platinum Edition 7-7-7@1.9v 1GB PN; OCZ3P16002GK

 

W praktyce wygląda to tak, że przy ustawionych na sztywno w biosie timingach 7-7-7 i napięciu 1.7V komp po restarcie podaje komunikat o problemie wynikającym z OC, następuje automatyczny restart i pamięci wracają do kiepskich timingow. Zresztą info na stronie gdzie zostały zakupione też mówi, że wymagane jest napięcie 1.9V (EVP up to 1.95V): http://www.memoryc.ie/products/description/2GB_OCZ_DDR3_PC3_12800_1600MHz_Platinum_Series-7_7_7-Dual_Channel_kit/index.html

 

Wracając do tematu, to chyba jednak nie da się potraktować osobnym napięciem tych 2 kitów ?

Link to post
Share on other sites

mam plyte asusa na tym chipsecie i niestety nic takiego nie znalazlem.

 

 

Dziwi mnie ta cala chała jaką ocz odstawil. Dla moich na stronie sprzedajacego widnialo 1.9v plyta przy tym napieciu nie chciala trzymac timingow/mhztow... po update biosu pamieci spokojnie chodza tak jak na stronie producenta 1.7 przy 1600mhz.

 

Ciezko bylo by ustawic osobne timingi.. nie wspomne o napieciach. chyba ze ktos inny ma jakis pomysl. Odpuscilbym z mhz do 1333mhz probujac zachowac opoznienia moze wtedy wstana.. roznica naprawde smieszna jesli chodzi o wydajnosc.

 

EDIT probowales na samych ocz-tkach pojechac? sprawdzic czy wstaja normalnie?

Link to post
Share on other sites

EDIT probowales na samych ocz-tkach pojechac? sprawdzic czy wstaja normalnie?

Nie próbowałem, bo szczerze mówiąc jakoś specjalnie mnie te ramki nie kręcą, Patrioty które mam starczą w zupełności a te pójdą do żyda. Jednak dziwi mnie ta polityka OCZ, mogliby chociaż zmienić oznaczenia modelu, skoro specyfikacja produktu jest inna.

Widać nie zawsze platinum OCZ'owe takie platynowe jak to specyfikacja podaje :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...