Skocz do zawartości

Wymiana HD 4870 1 Gb


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Na początek parę słów o problemie.

 

Od pewnego czasu mam problemy ze stabilnością systemu w trakcie grania w niektóre starsze tytuły. Przykładowo Darksiders, Dead Space, Space Marine, Dawn of War 2 Retribution. Wszystkie gry posiadam na platformie Steam.

 

Otóż gry te notorycznie powodują blue screena. Chciałbym podkreślić, że dzieje się to tylko przy wyłączonym vsyncu. Zależy mi na grze bez tego trybu, ponieważ niektóre z wymienionych pozycji, jako kulawe porty z konsoli obarczone są np. bardzo irytującym mouse input lagiem, co bardzo mi utrudnia grę online. Bywa i tak, że Dawn of War crashuje nawet przy vsync ON.

 

Do rzeczy.

 

Daleko mi do znawcy, ale podejrzewam, że przyczyną może być przegrzewający się GPU. Karta kupiona na allegro ok 3 lata temu niby jako nowa, przyszła w otwartym pudełku. Od początku wydawała mi się podejrzana, pracowała głośno, ale stabilnie. Z resztą czytałem, że karty z tej rodziny należą go hałaśliwych. Ostatecznie przymrużyłem oko i wszystko było ok. Aż do niedawna kiedy to pojawiły się wspomniane crashe. W międzyczasie przesiadłem się również na Windowsa 7, ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

 

Zamieszczam linka do loga z GPU-Z z 20 minutowej sesji w Starcrafta 2 Hots. I podkreślam, że karta w innych grach grzeje się znacznie mocniej osiągając 90 stopni w rubryce MEMIO.

 


 

Jako, że karta ma już swoje lata, a wymagania gier rosną rozważam jej wymianę. Chciałbym się dowiedzieć o najsilniejszą kartę, jaką będzie w stanie pociągnąć mój procek bez wyraźnego ograniczania jej mocy.

 

Specyfikacja w profilu, dodatkowo:

 

Zasilacz ocz stealthxstream 600w

 

Gram w 1600x900 i tyle mi wystarczy.

 

 

Pozdrawiam wszystkich ekspertów i proszę o jakieś wskazówki.
Link to post
Share on other sites

3 gigahercowy Phenom II hmm myślę że więcej niż HD 7850 nie ma sensu pchać, przy czym wskazane jest jakieś OC tego procka, zasilacz bardzo dobry nie będzie problemów, co do samej HD 4870 to tak jak napisał kolega wyżej prawdopodobnie pasta termo przewodząca straciła swoje właściwości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...