Skocz do zawartości

Radeon hd7850 temperatury


Recommended Posts

Witam,posiadam radeona hd7850 od sapphire i to chłodzenie pod obciązeniem jest najgłośniejsze z jakim do tej pory się spotkałem więc w program evga precision ustawiłem sobie prędkość wentylatora ,przy 45% obrotach wentylatora temperatura karty dobija do 70-74 stopni w grach typu bf3 ,crysis 3 ,czy ta temperatura nie jest za wysoka jak na tą kartę?

Link to post
Share on other sites

Napisz proszę jaka masz obudowę, jaka jest temperatura reszty podzespołów. 



i jak wiele kart miałeś iz temperatura tej jest dla Ciebie takim zaskoczeniem. 

 

Moja 7850 firmy MSI również rozgrzewa się ok 70C  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To tak dla porównania napiszę , że mój Giguś najwyższą temperaturę miał 60stopni i to przy 40% obrotów wentylatora. Ale żeby spamu nie robić temperatury masz dobre i raczej nie ma się czym martwić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wg mnie temperatury są ok

tutaj masz mały teścik mojego MSI na domyślnych ustawieniach w MSI Kombustor

http://foto.1j.pl/upload/aaf1b95463785336cf354824291f6bfd.png

u mnie przy 60% Fan'a zaczyna się odkurzacz, ale tak ok 50% jest ok - słychać, ale nie przeszkadza

Edytowane przez darasz89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chłodzenie Vapor-x jest znane z tego że działa jak suszarka. Myślę że wiedziałeś o tym jak nabywałeś tą karte. Temperatury nie są jakieś strasznie wysokie, chociaż mogłyby być niższe. Jednak nie ma sie czego obawiać.

Link to post
Share on other sites

najcichsze są te, które mają największe wentylatory - potrzeba mniejszej prędkości obrotowej, aby "przepchnąć" powietrze w porównaniu do mniejszego rozmiaru wentylatorka

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news-700/WindForce-2X-Cooler-Applied-to-Gigabyte-GeForce-GTX-650-Ti-Boost.jpg

 

chociaż też to nie jest reguła - np Gigabyte WindForce 3 ma małe wiatraczki, ale za to nadrabia ilością ;)

http://www.techpowerup.com/img/12-01-31/248b.jpg

dużo też zależy od zastosowanych materiałów itp, itd ;)

Edytowane przez darasz89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

70-75*C dla GPU to nie jest za dużo. Rdzenie graficzne poprawnie pracują nawet przy 90*C jednak w tym wypadku już ostro skraca się ich żywotność.

Nie masz się czego bać. Tak na marginesie to napiszę że kiedyś źle zmontowałem chłodzenie na swoim GF 6800GS i układ rozgrzał się do 120*C po czym komputer się wyłączył. Karcie nic nie było.

Ja mam kartę ciągnącą 2x tyle prądu co Twoja i też jest głośna na auto ustawieniach wentylatora. Ograniczyłem je trochę i GPU grzeje mi się do bezpiecznych 72*C.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak tylko że każdy rdzeń ma ten swój max. Podejrzewam że jakbys tego 7850 podgrzał do 100 stopni to by tego nie wytrzymał. A co do chłodzenia to przepraszam. Myślałem że chodziło o Vapor-x bo to on zazwyczaj działa jak suszara

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj dla porównania z Twin Frozr III wynik mojego Szafira przy 900/1200. Kombustor ustawiony na 1366x768 w oknie + MSAA x8. Suwaki w Afterburnerze coś nie bardzo chciały współpracować, więc do zmiany taktowania na 900/1200 użyłem Sapphire Trixx. Tak czy siak, wykresy z AB są już prawidłowe. Nad wykresem prędkości wentylatorów pokazane jest max 100%, bo robiłem wcześniej test z Kombustorem w full screen, ale po zrobieniu screenshota widoczny był tylko "czarny ekran", więc ustawiłem wentylatory na 100% żeby schłodzić kartę do temperatury "spoczynkowej" i szybciej zacząć drugi test.

 

http://postimg.org/image/gma2oob9d/full/

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...