Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Najlepsza fabuła


Recommended Posts

  • 5 tygodni później...

Jeżeli mam być szczery to najlepszymi fabularnie grami są:

Gothic (od 1 do 3)

Wiedźmin 1, 2

Assassin's Creed II

Sleeping Dogs

Deus Ex Human Revolution

Mass Effect'y

The Walking Dead

Crysis'y też były dość ciekawe, zwłaszcza 2'ka.

Edytowane przez krzysiek3334
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jak dla mnie najlepszą fabułę w grze z jaką się spotkałem miał stary dobry Planscape Torment. Jeśli się grała magiem i posiadaliśmy dużą wartość mądrości oraz inteligencji gra otwierała przed nami nowe smaczki w fabule. Pamiętam te opcje rozmowy rozwijające się na pół ekranu  ;)  Urzekło mnie, że historia w niej zawarta stara się poruszać pytanie o to "co może zmienić naturę człowieka?"

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tym wszystkim którzy nie grali, serdecznie polecam Binary Domain. Gra do kupienia za ok 15 zeta na lolegro.

 

Jest rok 2040, świat dotknięty katastrofami został odbudowany przy pomocy robotów. Efektem tego jest znaczący wzrost rangi 2 mega korporacji produkujących droidy. Tak na prawdę to one rządzą światem.

 

W celu usankcjonowania pozycji robotów zostaje powołana Nowa Konwencja Genewska, mówiąca o tym, że nie wolo łączyć świata maszyn i ludzi.

 

Cały świat ogarnia przerażenie gdy pewnego dnia taka hybryda zostaje znaleziona... co więcej. Ona nie zdaje sobie sprawy... że jest robotem.

 

 

Dla mnie gra to totalne 10/10. Pomimo daty wydania początkiem 2012 roku grafika jest bardzo przyjemna. Ale to nie o grafe tu chodzi... tu chodzi o gamplay i fabułę. Fabułę która może się równać z najlepszymi filami SF jakie widziałem. Wciskająca w fotel i powodująca pocenie się dłoni. Nie zdziwcie się jak siądziecie do tej gry i po jakiś 18h stwierdzicie, że jest ranek :)

 

Uwaga! zaleca się obklejenie paznokci w celu ich nieobgryzania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kolejność przypadkowa:

1. Gothic, Gothic II + NK, Gothic 3

2. Warcraft 3 + The Fozen Throne

3. Wiedźmin (all party)

4. Assasin's Creed 2

5. Devil May Cry (2013)

6. Deus EX (wersja pierwotna)

7. Max Payne (pierwsza część)

8. The Walking Dead

9. Mass Effect (wszystkie części)

10.Beyond Good & Evil

Link to post
Share on other sites

@Up

Crysis 3 fabuły ma tyle co gotowce z allegro mocy czyli praktycznie nic.

Ale jeśli weźmiemy pod uwagę DLC w papierowym wydaniu, a mianowicie Crysis:Eskalacja to coś tam znajdziemy i dowiemy co się działo między Crysis 2 i Crysis 3.

Sam trochę tego „DLC” przeczytałem i według mnie jest więcej niż w grze. :rotfl:

 

A co do zestawienia to za bardzo się nie wypowiem bo większości tytułów z bardzo dobrą/świetną fabułą nie pamiętam.Jedyne co mi się kojarzy to Spec Ops: The Line według mnie „strzelanka” z najlepszą fabuła.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Najlepszą fabułę ever jaką znam to było planescape torment, nic od czasu przejścia jej nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, mroczny dziwaczny świat gdzie nic nie jest tym czym się wydaje, świetnie ułożone dialogi z mnogością wyboru, kapitalne opisy zdarzeń do czego przyczyniła się genialna polonizacja, coś pięknego, dla mnie fabuła rozwaliła wszystko od swoich czasów aż do dziś, a pamiętam jak ją skończyłem, takiego niedosytu nie miałem po przeczytaniu nejlepszej książki, że co? to już koniec? myślałem potem wiele dni o tym jeszcze dopisując sobie w głowie co było potem  :D aż się prosi o dwójeczke ale jakoś nigdy nie wyszła :(

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...