Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Najlepsza fabuła


Recommended Posts

Tak jak w temacie, macie może odczucia, że jakiś tytuł w który graliście miał naprawdę wciągającą fabułę?
Ja polecę serię Black Mirror(3 części), grając w dwójkę nie spodziewałem się niektórych faktów i były nie lada zaskoczeniem, fabuła nieliniowa, ciekawa, kontynuuje 1 część, 3 jest niejakiem rozwiązaniem całej zagadki. :)
Z całego serca polecam wszystkim fanom przygodówek. 

Czekam na Wasze wspomnienia. 

Link to post
Share on other sites

Gothic :P Strasznie wciągająca fabuła i świetny klimat ;)

Zgodzę się pod warunkiem, że mówimy o pierwszej części. Dwójka i jedynka miały klimat, ale trudno w przypadku dwójki mówic o dobrej fabule-zabij smoki, by uratować ludzkość. Troszkę oklepany motyw. Natomiast motyw górniczej doliny, z której nie można się wydostać żadnymi możliwymi środkami jest naprawdę ciekawy. 

 

Mafia II, Deus Ex Human Revolution, Sleeping Dogs, Bioshock Infinite 

Mafia II i fabuła? Przecież tak na dobrą sprawę nie wiemy nawet co stało się z "Dżojem" Vito to zimny skurwysyn, który zabiłby własną matkę dla pieniędzy(przesadziłem, ale taki jest zarys jego osobowości)

Pierwsza część miała to coś, gość miał dylematy moralne. Został gangsterem, bo nie miał innego wyjścia-został spalony, Dwóch oprychów w zasadzie przez niego zginęło. Później jego osobowość miała odzwierciedlenie w wyborach, oszczędził kilka osób, co później się na nim zemściło. 

Mój ulubiony cytat z Mafii:

"Światem nie rządzą prawa spisane na papierze. Światem rządzą ludzie. Niektórzy trzymają się prawa, inni nie. Każdy człowiek sam decyduje o tym, jak urządzi swoje życie. No i potrzeba też trochę szczęścia, żeby ktoś inny nie zepsuł ci wszystkiego, co zbudowałeś. To wcale nie takie proste, jak uczą w podstawówkach. Ale dobrze jest mieć parę mocnych zasad i zawsze się ich trzymać. W małżeństwie, w mafii, na wojnie – zawsze i wszędzie. Ja przegrałem. Tak samo Paulie i Sam. Chcieliśmy lepszego życia, ale skończyliśmy dużo gorzej niż większość ludzi."

Link to post
Share on other sites

Dalekowschodnie Utawarerumono, Grandia 2, perełki Bioware,Interplay, Looking Glass Studios i Volition (Torment, Freespace, Baldur, Fallout, Deus EX), adaptacje prozy Barkera i Lovecrafta, ocierające się o mistrzostwo gatunku szpiegowskiego Alpha Protocol i oczywiście mroczna gotycka seria Legacy of Kain (jeśli ktoś ogarnął całą fabułę tej serii to "szacunek" :). Reszta to czasy 8-mio bitowców kiedy grafikę nadrabiano fabułą.

Edytowane przez gloryseeker
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Wiedźmin 1 i 2, Bioshock Infinity, Prince of Persia (SoT, WW, T2T), Dreamfall: The Longest Journey, Rayman 2 i 3

 

To z tych co mi najbardziej zachowały się w pamięci.

 

 

Legacy of Kain grałem. Super klimat i fabuła ale w pewnym momencie się pogóbiłem w tym wszystkim.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

macie może odczucia, że jakiś tytuł w który graliście miał naprawdę wciągającą fabułę?

The Walkin Dead: The Game

Szczególnie zakończenie piątego epizodu - sam się popłakałem...

 

Link to post
Share on other sites

a tak z tym deus ex human revolution przesada, gra świetna, fabuła dojrzała i poruszająca kontrowersyjne kwestie, ale przeciętna nijak się ma np do 1 części, którą polecam, a z takich fabuł mocniejszych to wiadomo wiedźmin 1, dwójka już mniej, fallout new vegas świetny, trójka słaba fabularnie, o planescape torment nie trzeba chyba mówic bo to jest koks, ostatnio w far cry 3 mi się nawet spodobała fabuła, może nie jakoś super ale jak na szuter może być, i smaczek na koniec, oczywiście stalkery które tak uwielbiam, cień czarnobyla urywa łeb, czyste niebo mniej, pripjat nawet nawet

Link to post
Share on other sites

Dla mnie najlepszą fabułę ma Gothic 1 i 2. A inne gry to np. Wiesiek 1 (dwójka nie była już tak dobra) stalkery (oprócz zewu prypeci) i oczywiście Fallout 3 i NV. Te nowe gry od EA są poniżej poziomu...

Link to post
Share on other sites

Gothic 1, Gothic2:Noc Kruka - ogólnie jestem fanem całej sagi :)

Mafia 1 tez nawet nawet, Jeśli ktoś lubi gry pokroju GTA to fajną fabułę ma Sleping Dogs.

Grałem w Dishonored... ma coś co przyciąga, ale jak dla mnie fabuła nie jest mocną stroną tej gry.

 

Co do wieśka 1 i 2 nie wypowiem się bo jeszcze nie grałem, ale z racji iz bardzo lubię gry rpg nie odpuszczę i w najbliższym czasie na pewno zagram... a jak na razie assassin III czeka :]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...