Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie wybrać max 1350mm


Recommended Posts

Od ostatniego zakupu karty graficznej kręcę i kręcę procka; niestety temp. jest już bardzo wysoka :P

 

Szukam czegoś wydajnego, nie musi być ciche ( max wysokość ok 1350mm) Logic B12 :o

 

Wpadło mi takie coś:

CoolerMaster Hyper TX3

Scythe Shuriken

Scythe Big Shuriken

 

plus tych dwóch ostatnich to wentyl 100x100 czyli za głośno nie powinno być ani za ciepło. Co doradzicie? :)

Socket 775

Link to post
Share on other sites

Zależy na jakiego procka. Na jakieś czterordzeniowe grzałki tez bym go nie polecał. Chociaż te testy to są dziwne, za granicą wszystkie recenzje są ok, w Polsce pół na pół. Te nowsze są bardziej na nie. Może pierwsze sztuki Freezera były lepsze? Bo dziwne, żeby był taki rozrzut w testach.

Link to post
Share on other sites

Odradzam AC Freezer Xtreme poniewaz z tego co słyszałem wcale nie jest taki dobry. Ma wiecej "-" niż "+".

Ogólnie w sieci krąży wiele złych opinii na temat AC Freezer Xtreme, bardzo słabo wypada w testach :> , jednak jest to dla mnie bardzo dziwne ponieważ sam go posiadam i nie dość że jest bardzo cichy w stressie jaki i w idlle odpowiednio 1500rpm i ok. 700rpm, to utrzymuję bardzo niskie temperatury na moim Phenomie II x4 (aktualnie w bezczynności ma 25*C, dodam że mam włączony C&C), a w stressie nie przekracza 50*C.

Fakt że Phenomy II nie wydzielają zbyt wiele ciepła tzn. nie tak dużo jak np. i7 ale według mnie ten Cooler jest naprawdę bardzo wydajny jak na swoją cenę.

Tyle ode mnie, zrobisz jak będziesz uważał.

Link to post
Share on other sites

Arctic Freezer Xtreme - 120mm wentylator, małe wymiary, bardzo cichy, całkiem wydajny)

http://www.cooling.pl/arctic-cooling-fr ... 51454.html

Temat do zamknięcia :menda:

Dziś miałem z nim do czynienia i nie mam pojęcia gdzie go wsadzić

Po drugie tak jak piwko1234 napisał jakoś mi nie leży ta marka.

 

@UP@logitech21

w komputroniku są ładnie podane wymiary chłodzenia możesz coś sobie wybrać

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę... :)

 

Schyte mugen II

Już się na niego "napaliłem"... niestety wymiary ;)

 

Na sam koniec dodam że:

Doszły wysokie Ramy ( jutro zapodam zdjęcie jak to wszystko wygląda, bo sam już nie mam pojęcia).

Procek to.... E4400 ale lada dzień przejdę możliwe na E6550- oczywiście OC wskazane :D

 

ps.

dzięki Chłopaki za rady, jak ww jutro będzie fotka.

Link to post
Share on other sites

@Jar3k: U mnie też się całkiem dobrze sprawuje, bo ustawiam go na makasymalnie 1000rpm i mój PII965BE najwięcej miał 54 stopnie. Zmieścić by się zmieścił, tym bardziej, że na 775 można go zamontować w dwie różne strony. Ale mimo wszystko polecałbym coś mniejszego i tańszego.

Link to post
Share on other sites

No jeśli firma Ci nie leży (choć taki argument to nie argument :P ) to może Scythe Katana 3?

Powinien sprostać twoim wymaganiom ;)

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=22264

 

U mnie też się całkiem dobrze sprawuje, bo ustawiam go na makasymalnie 1000rpm i mój PII965BE najwięcej miał 54 stopnie.

Dlatego własnie bardzo dziwne są te testy :-> , ale może faktycznie nie radzi sobie z cieplejszymi procesorami :P

 

Edytuj posty!

Link to post
Share on other sites

nie pomyliłeś się z wielkością??nie przypadkiem 135mm??

Teraz zobaczyłem moją pomyłkę :P

 

Dziś miałem kupić TX3 ale już go nie ma. Za to zmierzyłem jeszcze raz obudówkę i mam ok 143mm max.

 

Czyli:

Scythe Ninja Mini Rev. B ( jeśli miał bym go wybrać za te 130zł to 10 stopni będzie chłodniej?)

lub

Scythe Katana 3 ( za ok 100zł malutki w sam raz, tylko głośny jak z temperaturą?

 

Czy jednak czekać za tym TX3?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...