Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 4200 zł + monitor 27"


Recommended Posts

Witam,

 

Próbuję uskrobać jakiś zestawik, który by się nadawał do wszystkiego. Jednak jest jeden problem moja wiedza na temat PC ustała jakieś 3-4 lata temu stąd moje pytanie o moją propozycję czy będzie odpowiednia.

 

 

Byłbym też wdzięczny jakbyście mi doradzili jakie wentylatory zamontować do obudowy - dokładnie 5 sztuk rozmiar 120 mm.

 

O/C - będzie lekkie procesora + karta graficzna.

 

 

 

Procesor - Intel Core i7-2700K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 

 

Chłodzenie - Scythe Mugen 3 Rev. B

 

Płyta główna - AsRock Z77 Pro4 /intel Z77, LGA 1155/ ( tutaj jakiś strzała znalazłem w necie, że nie zła i taka jest )

 

Pamięci - Patriot 8GB (2x4GB) 1866MHz CL9 Viper3 Intel Extreme Masters

 

Dysk - Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Karta graficzna - ZOTAC GeForce GTX 660 Ti 2GB DDR5 /192bit/ DVI/HDMI/DP LUB Gigabyte Radeon 7970 3GB O/C 

 

Napęd - Liteon iHAS120 SATA (black)

 

Obudowa - Cooler Master Elite 370 Black

 

Zasilacz - Corsair VS 650W 80 Plus 120mm ( kolejny strzał mam nadzieję, że dobry i posada odpowiednią ilość dodatkowych kabli do zasilania )

 

 

Monitor - Benq GW2750HE

 

Mam nadzieję, że zestaw nie najgorszy.

 

Coś ulepszyć ? Coś zmienić ? Na coś poczekać ? Będę wdzięczny za wszystkie rady :).

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Zestaw do wszystkiego? Czyli do? Wymień twoim zdaniem najbardziej obciążające go zajęcia (gry, rendering, obróbka muzyki). Bo to ważna kwestia zwłaszcza przy doborze procesora. Zestaw generalnie kiepsko złożony, z fatalną płytą i obudową klasy niskiej (a do takich komponentów to grzech). Do tego wolny dysk niespecjalnie nadający się na system i zestawione ze sobą karty 2 różnych klas wydajnościowych. 



W mojej opinii, tak:

http://s14.postimg.org/sw8v0m2vl/image.png

Za pozostałe pieniążki monitor, względnie dorzucić 100parę złotych do SilentiumPC Fortis. 



Bardzo wydajny zestaw, z szybkim dyskiem systemowym. Procesor i płyta idealne do wysokiego podkręcania (jakbyś chciał się pobawić), karta też niczego sobie. Obudowa praktyczna --czego chcieć więcej? 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Komputer głównie do gier.

 

Dysk SSD można na razie usunąć, gdyż jego zakup odkładam na jakieś pół roku, może więcej.

 

Co do procesora chciałbym i7 żeby np. za 3 lata wrzucić tylko nową kartę graficzną i dalej się cieszyć niezłą wydajnością - chyba, że nie ma sensu ?

 

Jeżeli chodzi o kartę graficzną to tak masz rację - dwa różne przedziały ponieważ pierwotnie miało to być GTX 660ti i za rok wymiana na coś z serii GTX 7xx. Lecz gdy poczytałem o 7970 doszedł do wniosku, że karta spokojnie starczy na dwa latka.

 

Płyta główna no cóż nie znam się przyznaję się bez bicia, że mógł to być syf :P.

 

Zrobiłbym tak :

 

Procesor - Intel Core i7-2700K /3.5GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ LUB Intel Core i5-3570K, 3,4Ghz, 6mb LGA1155, 22nm 77W

 

Chłodzenie - Scythe Mugen 3 Rev. B ( od zawsze chciałem mieć Mugena w budzie ;) ) - to prawda, że jest aż tak ciężki ? chyba płyty głównej nie uszkodzi ?

Pamięci - Patriot G2 Series 2x4GB 1333 mhz DDR3 CL9 XPM Ready ( nie za wolne te pamięci ? )

 

Płyta główna - MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA115

Karta graficzna - Gigabyte Radeon 7970 OC 3GB ( znalazłem w 40 zł drożej niż Twoja ale z OC ) - chyba warto ?

Dysk - Western Digital Green 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 ( musi być jakieś 1TB przynajmniej nie koniecznie WD )

Obudowa - SilentiumPC Gladius M40 Plus ( tutaj Ci muszę ładnie podziękować na prawdę fajna buda )

Zasilacz - chciałbym wrzucić jakieś 650W do przyszłej rozbudowy ( zawsze te 150W w zapasie dobrze mieć )

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Mugen 3 to akurat nieudany produkt i jest słabszy od poprzednika - Mugen 2. Bardzo ciężki i na dzień dzisiejszy już mało konkurencyjny względem innych produktów (np. Macho 120). 

 

i7 do gier jest zbędny, bo i7 = i5 + technologia HT, której gry na dobrą sprawę nie wspierają i mała szansa że wspierać będą z racji samego sposobu działania tej technologii i wymagania konkretnej optymalizacji pod pracę z nią.

 

Taktowanie pamięci daje marginalne różnice na poziomie błędów pomiarowych.

 

WD Green jest wolny, jak na system to albo Blue albo jakiś Seagate.

 

Ten zestaw pobierze gdzieś 360W pod maks. obciążeniem, więcej niż 500-550 PSU jest zbędne. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...