Skocz do zawartości

Odczyt taktowania pamięci


Recommended Posts

  Cześć !

 
Na wstępie chciałbym przeprosić, jeżeli okaże się, że napisałem ten topic w nieodpowiednim dziale.
 
Z czym mam problem ? - odpalając dzisiaj EVEREST Ultimate Edition popatrzyłem sobie na pamięć a tam http://images.tinypic.pl/i/00357/te1vh0zwt44l.png mimo, że mój ram to 1600 hz. 
Pytanie, czy everest po prostu źle pokazuje, czy może mam coś pochrzanione w biosie ?
 
 
Dodatkowo załączam screen z cup-z http://images.tinypic.pl/i/00357/n7v6n28bwojv.png
 
 
oraz 3 screeny z biosu
 
bardzo proszę o jaką kolwiek odpowiedź - może wszystko jest ok a tylko dramatyzuję.
 
przyznaję, że nie mam o tym zielonego pojęcia
 
 
pozdrawiam!
 
edit.
jeżeli mógłby ktoś rzucić okiem na procesor czy wszystko jest ok to też byłbym wdzięczny...
Edytowane przez makaronek
Link to post
Share on other sites

Podkreciles procesor wiec powinienes  podkrecic pamieci ewentualnie ustawic musisz ram na sztywno w biosie. Odczytaj dane z kosci i wpisz w BIOS

Powinienes poczytac o popdkrecaniu Phenom II 955... i nie jjestem pewien czy te pamieci zniosa dobrze to napiecie ktore ustawiles 1.645V 

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

http://images.tinypic.pl/i/00357/yprg846z24bj.jpg

 

dla 1600 wybrać tą 3 opcję?

 

edit.

 

wiecie co, sam nic nie ustawiałem - miałem opcję zaznaczoną, by sam się podkręcił i stąd to pewnie.

 

szczerze mówiąc chciałbym sobie tego procka do 3.8 podkręcić - mam radiator, kupiony dodatkowo kiedy składałem kompa - ale nigdy się za to nie zabrałem - bo po prostu na tym się nie znam

 

 

edit 2.

 

ramy :

 GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Edytowane przez makaronek
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Najpierw ustaw 1433 bo to 1720 to jest już lekko podkręcony ram przez to, że podniosłeś fsb na 215 i nie ma pewności, że pójdzie na 1720.



I podnieś napięcie dla ramu na 1.65 - 1.7V.

Link to post
Share on other sites

Na 1433 niższe napięcie starczy, a na 1720 to już raczej dowoltować trzeba ale myślę, że to 1433 Ci starczy - tylko pilnuj timingów.

 

 

co znaczy pilnowanie timingów ?

 

@badal - tak jak wspominałem, sam nie podkrecałem procesora - uruchamiając komputer, wyskakuje logo asrocka i jest napisane, że mogę właczyć "tryb turbo" - stawiam, że to przez to coś się pochrzaniło. 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Chodzi o to by Ci płyta nie ustawiła cas latency za wysoko. Ustaw to 1433 na domyślnym napięciu pamięci, wyłącz przy okazji spread spectrum. Na 1433 myśle, że spokojnie ramy pójdą na 8-8-8-24 1T.

Masz w ogóle świadomość tego, żę podkręciłeś proca za pomocą fsb?

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to by Ci płyta nie ustawiła cas latency za wysoko. Ustaw to 1433 na domyślnym napięciu pamięci, wyłącz przy okazji spread spectrum. Na 1433 myśle, że spokojnie ramy pójdą na 8-8-8-24 1T.

Masz w ogóle świadomość tego, żę podkręciłeś proca za pomocą fsb?

 

Nie mam zielonego pojęcia o czym mówisz :|

Czy reset biosu spowoduje "naprawę" tego podkręcania ?

Link to post
Share on other sites

Plyty  z chipsetem 770 Raczej slabo nadaja sie do OC bo marnie jest chlodzona sekcja zasilania , ustaw tak jak mowi @rezerwuar na 1433 i przeprowadz test kompa np programem Prime95 jak nie bedzie sie komp resetowal to zostaw...

 

Tak reset BIOS zalatwi sprawe, jednak jesli nie bedzie BS lub restartow to zostaw to tak jak jest @3.55 ewentualnie poczytaj na temat podkrecania...

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...