Skocz do zawartości

Przepustowość szyny FSB


Recommended Posts

Witam,może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak to jest z tą przepustowością? znaczy chodzi mi konkretnie o to czy jeśli przepustowość szyny wynosi 1000 mhz,to czy dajmy na to przepustowosć ramu może byc równa przepustowość szyny czy ta przepustowość poszczególnych podzespołów sie sumuje z przepustowość szyny?

Edytowane przez osieczek241
Link to post
Share on other sites

i przepustowość szyny wynosi 1000 mhz

 

To nie jest przepustowość tylko taktowanie, jeżeli zwiększysz fsb np na 10 to zmienia sie też taktowanie ramu w zależności jaki mnożnik masz ustawiony np mnożnik ramu 4x to taktowanie ramu wzrośnie o 40 mhz

Link to post
Share on other sites

No ok dajmy na to że chce sobie zwiekszyc taktowanie ramu jak to się ma względem timingu znaczy jeśli zwiększy sie taktowanie ramu to i timing się zwiększy wiec taki troche niebardzo niby większa "wydajnośc" ramu ale i większe opóżnienia,i tu pytanie jak sie to ma względem wydajności/timingu?

 

przykład :

400mhz 4-4-412

266mhz 5-5-5-14

gdzieś coś takiego widziałem mogą być błedy w tym przykładzie ale coś takie mi chodziło.

Edytowane przez osieczek241
Link to post
Share on other sites

Trochę namieszałeś. Czy chodzi Ci o relacje wydajność/opóźnienia? To zależy głównie od posiadanego chipsetu. Trinity na FM2 lubi większe taktowania, z kolei przy Ivy Bridge na LGA1155 timingi odgrywają większą rolę. 

Link to post
Share on other sites

Trochę namieszałeś. Czy chodzi Ci o relacje wydajność/opóźnienia? To zależy głównie od posiadanego chipsetu. Trinity na FM2 lubi większe taktowania, z kolei przy Ivy Bridge na LGA1155 timingi odgrywają większą rolę. 

Dokładnie o to:]a teraz troche z innej beczki na marginesie czym się różnia np gtx 670 od asusa i od msi tak z grubsza to chipsetem? czyli co tak łopatologicznie tą płytka krzemowa dokładniej inne taktowanie i inna architektura?

Link to post
Share on other sites

Które wersje? Układ graficzny tj. rdzeń jest identyczny w obu kartach. Karty mogą się różnić wykonaniem PCB - ilością faz, pamięci, ścieżek etc. Oczywiście najbardziej widoczną różnicą jest zastosowanie różnych systemów chłodzeń.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej wychodzą te różnice w testach i zwykle różnice to podatność na OC, temperatury, czasem też pobór prądu, a także z pewnością głośność chłodzenia w stresie jak i w spoczynku. Na liczby nie ma co patrzeć, to trzeba zawsze przetestować, inaczej nigdy nie będziesz pewny. W teorii może coś wychodzić inaczej.

Link to post
Share on other sites

Bardzo laickie te twoje pytania, chipset w GTX 670 od konkretnych producentów będzie zawsze ten sam, różnica to tylko kwestia dodatkowego overclockingu, dodatków do karty czy innego systemu chłodzenia.

Gdybym niebył laikiem to bym mnie tu niebyło lub sam bym odpowiadał na pytania takich laików jak ja:)lepiej było napisać że nieumiem normalnie składać zdań :P jest to napisane w specyfikacji płyty głównej ile ma i jakie sekcje zasilania czy wiecie to z autopsji?

 

Najlepiej wychodzą te różnice w testach i zwykle różnice to podatność na OC, temperatury, czasem też pobór prądu, a także z pewnością głośność chłodzenia w stresie jak i w spoczynku. Na liczby nie ma co patrzeć, to trzeba zawsze przetestować, inaczej nigdy nie będziesz pewny. W teorii może coś wychodzić inaczej.

Dobra ok jeśli liczby niemąja zbytniej wartości to dajmy na to na co się patrzy przy wyborze procesora(płyty i oc niebierzemy pod uwage)cashe i taktowanie jest wyrażone w liczbach no to tak niepatrzecz na to to tak niebardzo:p

Edytowane przez osieczek241
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...