Skocz do zawartości

Komputer do 2000PLN Universalny


Recommended Posts

Witam potrzebuje pomocy przy złożeniu komputera. Komputer głownie do gier ale i nie tylko. Może nie dysponuje dużą kwotą na komputer ale myślę że coś fajnego pomożecie mi złożyć jestem zielony w temacie składania kompa. 

  • Zastosowanie komputera: Gry , Internet, Photoshop czasami ,ogólnie nie tylko do gier.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Raczej nie
  • Specjalne wymagania: Długowieczny :D
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Raczej do wymieny monitor będzie.
  • Których części potrzebujesz?: Tylko Jednostka
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: Brak
Edytowane przez Mr Green
Link to post
Share on other sites

W tej cenie mogę zaproponować Ci standardowy zestaw, czyli taki który składam bardzo często w tym segmencie cenowym.

 

Intel Core i3-3220 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

Corsair VS 450W 80 Plus 120mm

Crucial 4GB 1600MHz CL9 Ballistix

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Liteon iHAS120 SATA (black)

 

Cena zestawu to: 2026 złotych. Postawiłem tu na najwydajniejsze części w swoim przedziale cenowym. Cena przekracza nieco budżet, ale IMO warto dołożyć. Przy zakupie w ESC.pl, w komentarzu zamówienia warto umieścić kod promocyjny, który uprawnia do darmowego złożenia zestawu. Dopisek Far Cry 3 przy kodzie aktywuje promocje dzięki, której zupełnie za darmo otrzymujesz pełną wersje tej gry.

 

Kod: X98TY2AZ 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to by był słaby zestaw - brak jakiekolwiek 4 rdzeniowego procesora w tej cenie, to poważne uchybienie (nawet Phenoma nie ma). Nie musicie pokazywać mi tabelek z pclaba, bo każdy kto miał i3, może potwierdzić, że jest słaby i nie nadaję się na długie lata.

Tutaj dobrym wyborem może być Phenom lub tani Xeon, których jeszcze jest całkiem sporo na rynku (na architekturze nehalema), i są nowe.

Link to post
Share on other sites

Xeon E5506 (Intel Core i5, tylko inaczej się nazywa bo nie jest przeznaczony na rynek konsumencki), kosztuje 320 zł tutaj w dziale sprzedam - nowy na gwarancji, (na ceneo.pl najtańszy to 861 zł). Do tego płyta Asus P6T SE za 220 zł i masz przyjemny zestawik, dużo lepszy od Core i3 3220.

Inna opcja to Phenom II X4 955 - ale on jest mniej wydajny i droższy trochę, do tego więcej prądu zużywa.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Phenoma polecałbym jako alternatywę dla Pentiumów, a nie i3. muf18 - dla mnie wyniki z testów są bardziej miarodajne niż: "powiedział mi to kumpel". Nie popadajmy w absurdy. Jak widzisz z wykorzystaniem rdzeni różnie, to wygląda - dobitnym przykładem jest nowe SimCity. Wybór Phenoma, to skazanie się na stagnacje i brak rozwoju. i3 w każdym momencie możesz wymienić na i5/i7 z końcówką K i dowolnie sobie pofolgować. No chyba, że nagle obudzą nam się niesłychanie wydajne (ironia) FX-y, a ich moduły zaczną naprawdę działać. Phenom, to wyższy pobór mocy, gorący układ a w dodatku żeby bawić się w OC na płytę trzeba wydać zdecydowanie więcej pieniążków. Nie wspominając o... chłodzeniu.

 

Kolego - nie ma, to jak reklama swojego procesora. Błądzisz i w tym momencie powinieneś dostać ostrzeżenie.

Link to post
Share on other sites

Po prostu mówię, że jest wydajniejszy od tych pół środków jakimi są i i3 i Phenom. Powiedz mi, że Nehalem jest wolny i gorszy od i3 to chyba sobie kupię i3 i zacznę na nim grać. A nie nie będę bo w każdej grze będę mieć taki spadek, że się nie wyrobię (BF3 multi, C3 multi, C2, Max Payne 3 i inne).

A ten procesor nawet nie zdążyłem włączyć, i muszę go sprzedać, gdyby sprzedaż mi się nie spieszyła to bym go wystawił po wyższej cenie, bo jest więcej warty.

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

Procesor - AMD Phenom II X4 965 Black Edit  369zł 

Płyta Główna - MSI 970A-G46 cena 279zł

RAM - Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3  130zł

Zasilacz -  Corsair VS 550W 80 Plus  190 zł

Grafika -Sapphire Radeon HD7850 OC 1GB DDR5 699zł

HDD -  Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII SpinPoint F3 199zł

Buda -  SilentiumPC Brutus 410 Pure Black 139zł

Napęd - LG GH24NS95 69zł 

 

W sumie wychodzi - 2074zł, w sklepie esc.pl. 

Pierwszy raz składam coś z AMD, więc jakiś błąd wybaczcie :)

Tak czy inaczej zestaw od piterr3 jest jak najbardziej ok, z możliwością dokupienia w przyszłości i5/7 ;-) 

Edytowane przez buck1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dużo więcej bym musiał dopłacić za jakaś porządną i5 4 rdzenie? Bo 2 rdzenie to przeżytek w tych czasach a ja mam zamiar mieć ten komputer nie na 2 lata bo mi szkoda wydać 2 tyśi za 2 lata kupować coś lepszego to mi się kalkuluje bo nie mam pieniędzy aby je wyrzucać.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa , że wymieniłem i3 na i7. Poza Crysisem 3, Tomb Raiderem i benchmarkami nie wiem czy odczułem jakąś dużą zmianę. Jednak w przyszłości gry będą coraz częściej siedzieć na procku więc ten i5 3470 będzie moim zdaniem świetnym wyborem ;)

 

Co do zestawu: wszystko okey. Mam tylko trzy małe uwagi:

-coś drogo to wyszło na morelach

-nie wziąłeś napędu DVD

-budę zmieniłbym na coś innego z aranżacją okablowania np. Gladius m40. Gra jak najbardziej warta świeczki.

Zobacz w moim worklogu jak wygląda Brutus , z którego wycisnąłem chyba maksimum  http://forum.benchmark.pl/topic/80223-ma%C5%82y-worklog-r-konia/ . Jednak jeśli masz sztywny budżet to Brutus będzie dobrą obudową ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Nie wziąłem napędu DVD bo nie wiem czy da rade ale jak się da to bym wziął Napęd ze starego kompa i tak nie używam często napędu to mi wystarczy raz na jakiś czas możesz mi powiedzieć czy mogę go wykorzystać. Napęd to LG GSA-4163B. Z tego co szukałem to nadal się da ale nie wiem czy dobrze sprawdziłem .Drogo wyszło ale to orientacyjnie pochodzę trochę po sklepach zobaczę co oni mi zaproponują w tej cenie mam czas nie śpieszy mi się ;d

Edytowane przez Mr Green
Link to post
Share on other sites

Napęd. Szczerze ? Nadaję się tylko do zainstalowania systemu... 
Podaj dokładny budżet to ci coś złożę na i5 ( 4 rdzeniowce )... 

W jakie grasz gry? Szczerze jeśli do np Cs 1.6 to integra grafa wystarczy na FHD zawsze mam 100 fps stałych, a reszte na SSD + jakaś za 200/300 grafa GT630 sprawdziłby się oczywiście są lepsze ale bf3 pociągnie na med/high... 

 

//Wiele osób używa napędów optycznych. To, że Ty nie potrzebujesz tego elementu nie oznacza, że innym nie okaże się przydatny. Skoro autorowi na nim zależy to nie neguj jego wyboru.

 

//Wybacz pająku, nad-edytowałeś mnie więc dopisuję z powrotem.

NIEKOMPETENCJA!

Dysk ssd w tak niskim budżecie i jeszcze te bzdury o GT630 i high w FHD? Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...