Skocz do zawartości

Przerabianie radiatora GTX470


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez rolandwally83,

Recommended Posts

Witam.Ze względu na to iż referencyjne chłodzenie jest zbyt głośne, i mało wydajne, chciałbym przeprowadzić przeróbkę radiatora, a dokładniej żeberek.Przeróbka miała by na celu wywalenie starych aluminiowych żeberek, zostawić gołą podstawkę z rurkami cieplnymi i dać nowe dłuższe żebra.Miałem na myśli dać żeberka ze starych aluminiowych żaluzji (mam nadzieję,że wiecie o co chodzi :) ).Chyba, że macie jakieś inne pomysły.Proszę o rady co i jak.Pozdrawiam.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może ja zacznę. Będzie trudno połączyć żeberka z blaszek żaluzji. Musza mieć dobry kontakt z rurkami po całym obwodzie. Żebyś czasem po modernizacji nie maił gorzej niż przed :/  i to bezpowrotnie.  Osobiście odradzam. Jeśli nie masz to zrób lepszy nawiew na kartę, Jak już coś to wymiana na całkiem inny radiator. Np Accelero XTREME Plus. To tylko chłodzenie wodne przebije  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zapodaj jakieś fotki tego 470 co masz

to jest referent fotki masz na necie :)

 

 

 

 

No dobra,jeżeli wymiana żeberek może się nie udać, to można jakoś zwiększyć powierzchnię oddawanego ciepła?Pytam się bo nie mam za dużo pieniędzy, by móc kupić nowe chłodzenie.

Edytowane przez DamianDM
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

samo nałożenie wentylatora na radiator powinno zbić trochę temp i wyciszyć oryginalny wentyl niebrał bym się za modyfikacje radiatora nikłe szanse na polepszenie chłodzenia

http://www.pcgameshardware.com/aid,743526/Some-gory-guts-of-Geforce-GTX-470/480-explained/News/&menu=browser&mode=article&image_id=1270381&article_id=743526&page=1

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Też polecam instalację dodatkowego wentylatora nawiewającego chłodne powietrze na kartę. Wybrałeś rozwiązanie więc temat zamykam. Jeśli chcesz żebym go otworzył wyślij mi PMa. Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...