Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja

Recommended Posts

No tak, nad zeldą każdy pieje, ale mnie ta gra w ogóle nie rusza. Sam switch to ciekawe urządzenie, ale brak systemu achivków, przeglądarki internetowej, czy aplikacji third party czyni dla mnie ten sprzęt jak pisałem wyżej - wybrakowanym. Coś tam ma się zmienić w tej materii niedługo. Ale w mojej ocenie można jeszcze poczekać, aż więcej deweloperów zacznie coś na to tworzyć - bo już wzrosło zainteresowanie ponoć ze względu na genialną sprzedaż tego urządzenia, czego kompletnie nie rozumiem ale ciesze się, bo może zacznie coś ciekawego wychodzić na to w końcu :D

• Popieram 1

I feel you bro.

Sprzedając PC myślałem, że za 3 miesiące ponownie dodam zdjęcie nowo zakupionych komponentów odpowiednim temacie. Wrócę z podwiniętym ogonem. 

Nie dość, że sprzedałem PC, sprzedałem też laptopa na którym mogłem grać. Kupiłem TV, nowszy model Xbox i przeszedłem na OSX

Może to kwestia wieku, wygody? Może mam dość LED we wszystkim,wysokich cen sprzętu z małym wskaźnikiem wzrostu wydajności w stosunku do poprzedniej generacji? Nie wiem, jest mi dobrze bez PC.

• Popieram 1

Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyny :D

Może to kwestia wieku, wygody?

Pewnie jednego i drugiego. U mnie dochodził jeszcze fakt, że dość często mając high-endowy sprzęt, coś potrafiło chrupać, więc spędzałem masę czasu na testowaniu ustawień graficznych w poszukiwaniu sweet-spotu, a później i tak się wkurzałem, że nie mogę wszystkich suwaków przesunąć na maksa w prawo. Na konsoli, o dziwo, nie irytują mnie drobne przycinki i zauważalnie długie czasy ładowania. Kompletnie. Nie mam na to wpływu, więc nie spędza mi to snu z powiek. Wczoraj odpaliłem Wolfa, pomachałem trochę kamerą, żeby sprawdzić, jak wygląda 4K w 60 kl/s i czy po kilku miesiącach bez grania na PC będzie aż tak bardzo widać różnicę. Widać, ale po dosłownie 30 sekundach grę wyłączyłem i wróciłem na wyro biegać po śniegu, z padem w garści.

Shadow of War i AC: Origins - jeśli chociaż jednej z tych gier nie kupię na PC, a chcę ograć obie, to nie ma już dla mnie ratunku.

Oh, okey :D

Mi to w większości przypadków wypiera właśnie konsolę, stąd na myśl by mi nie przyszła multiplatforma na PS4.

Natomiast ograłem ostatnio Ghost Recon Wildlands, coś co spokojnie potrafi skatować 1080, i gdzieś w połowie zmieniłem tekstury i usunąłem kilka wodotrysków - zapomniałem o tym kompletnie i grałem dalej. Chyba więc zbiorowo mamy jakieś obniżenie standardów co do ULTRAGRANIA :D

stąd na myśl by mi nie przyszła multiplatforma na PS4.

No właśnie u mnie pomimo kompa podpiętego do TV, dochodzi do takich wynaturzeń :D

Za moment siadam do (chyba) ostatniej sesji z HZD i zastanawiam się co dalej - Until Dawn czy The Heavy Rain? Elex jest następny w kolejce, ale potrzebuję przed nim czegoś w miarę krótkiego. 

niektóre gry czekają za długo na swoją kolej

Jezus maria peszek, moje to już chyba jakiś związek utworzą, bo Uncharted leży niedokończone od ponad roku, tak samo TLOU, a lista na PC jest już tak zakurzona, że nawet nie pamiętam co posiadam  :/ 

W tym roku będzie trochę więcej czasu, to sobie ponadrabiam

• Popieram 1

Panie! TLoU to pozycja absolutnie obowiązkowa, na nic tak nie czekam jak na Dwójkę. Początkowo nie rozumiałem zachwytów, bo gra trochę się rozkręca, jednak całościowo jest to arcydzieło i jedna z ważniejszych pozycji w moim życiu.

obniżenie standardów

+ w większości przypadków granie w 4K/HDR wiąże się z wydatkiem 10K a konsola kosztuje 1,5-2k, oczywiście, są kompromisy ale mogę przy takiej różnicy $ jestem w stanie się z tym pogodzić.

Mój nawiększy problem z konsolami czyli pad w grach FPS jest rozwiązany, stąd nie tęsknię za PC 

sC5YZCJl.png

• Popieram 2

Jest nadzieja. Dzisiaj przyszedł dongle, podłączyłem DS4 do kompa, pograłem 2h w Wolfenstein'a i po krótkiej aklimatyzacji jestem pełen optymizmu. Musiałem trochę kombinować, co na starcie mnie wkurzyło, bo przyzwyczaiłem się do bezobsługowego gejmingu - na początku cholernie rwał mi obraz i nie wiedziałem dlaczego. Jak się okazało, nawet przy włączonym V-Sync'u, licznik FPS'ów dość często minimalnie przekraczał 60 kl/s, z czym nie radziło już sobie HDMI. Sztywna blokada na 57 i problem rozwiązany. Zdobyłem pierwsze steamowe acziwki w nowym roku :D

Kupka produkcji do ogrania nadal rośnie, ale jak trafię na Shadow of War na PC w promocji to sobie nie odmówię :]

Użyłem tego:

http://ds4windows.com/

Emuluje pada od Xboxa, zajęło może z 30 sekund. Wydaje mi się, że nastąpił niewielki spadek wydajności, ale z drugiej strony odkąd ostatnio grałem na PC dłużej niż kilka minut, zdążyły wyjść poprawki na Spectre i Meltdown, więc nie wiem, czy to nie przez nie.

Dzisiaj trochę luźniejszy dzień, więc potestowałem AC: Black Flag, Dead Space i The Rise of the Tomb Raider na DS4 - wszystko działa idealnie. Od kilku dni gram w Wolfa, Heavy Rain poszedł tymczasowo w odstawkę - chyba jednak udało mi się przeprosić z PC :D

Dojechały Srajberie, ale chyba idą na zwrot - przez prawie 6h nie byłem w stanie ustawić wirtualnego dźwięku 5.1/7.1 i jedyne co uzyskuję to stereo, niezależnie od źródła - kombinowałem z PS, XO i PC, optykiem, USB itd. :/ 

• Popieram 2

Stało się - pierwszy raz w życiu korzystam z prawa do piętnastodniowego zwrotu. Głupi raczej nie jestem, na szukaniu rozwiązania spędziłem cały wczorajszy wieczór i ze 2h dzisiaj - dwie opcje, które nie gwarantowały sukcesu, polegały na zabawie z nieautoryzowanymi driverami lub zakupie dodatkowej dźwiękówki, bo Asus w moim mobo poskąpił na certyfikat i nie mam oficjalnego wsparcia dla Dolby Digital Live - gdybym miał gwarancję, że dedykowana karta problem rozwiąże, to nie wahałbym się ani chwili, ale wtopienie kolejnej kasy nie bardzo mi się uśmiecha. Lewe drivery w grę nie wchodziły - od dłuższego czasu jestem dość mocno wyczulony na bezpieczeństwo. Headset jest mi potrzebny jedynie do gier na PC i tutaj Logitech G930 sprawdza się świetnie, a virtual surround baaaardzo daje radę - piszę to jako osoba, która ma przyzwoity zestaw 5.1.2 z Dolby Atmos. Jest jednak jeden problem - równoczesne korzystanie z bezprzewodowych padów powoduje bardzo częste utraty sygnału. Kombinowałem dość srogo - ten typ tak ma.

Wpada więc headset, który z wyglądu bardzo mi się podoba, mimo, że raczej nie jestem fanem "gejmingowych" gratów. Ba, nie cierpię nawet tego słowa. Plastik-fantastik, to oczywiste, ale klawiatura Corsair'a pod względem jakości wykonania jest na kosmicznym poziomie, liczę więc, że również tutaj będzie dobrze.

corsair-void-usb-rgb-gaming-headset-0003

Rozpoczęty w październiku The New Colossus w końcu za mną - gra, która przejdzie u mnie do historii z kilku powodów:

- zacząłem ją w październiku, a skończyłem w lutym - niezły wynik jak na pozycję, która zajęła mi raptem 13h;

- zaczynałem standardowo - myszka, klawa i monitor, a skończyłem na TV i DS4 (gdzieś pomiędzy był krótki epizod z padem od XOS);

- to pierwszy FPS w moim życiu, w którego grałem na padzie dłużej niż kilka minut;

- to zarazem pozycja, która zniechęciła mnie do PC, jak i na powrót do niego przekonała (większej zasługi dopatruję się w DS4, ale Wolf, robiąc za poligon doświadczalny, również ma tu pewne udziały).

Przez ostatnie kilka miesięcy miałem w głębokim poważaniu ceny GPU, bo nie przewidywałem w najbliższym czasie upgrade'u, jednak powoli zaczynam się martwić o dostępność Volty/Ampera po premierze.

Alte Liebe rostet nicht...

• Popieram 7

Die Liebe ist für alle da - auch für dich. Ciesze się, że bastion PC jeszcze nie upadł :D

Ja Wolfa młuciłem na myszce, ale powiem szczerze, że jak teraz powiedziałeś o DS4 to w retrospekcji ta gra miała konsolowy feel. Może przez to (głównie, bo nie tylko) wypada tak blado na tle dwóch ostatnich Wolfów.

pierwszy FPS w moim życiu, w którego grałem na padzie dłużej niż kilka minut

Mówisz o PC czy nie wliczasz Order'a i/lub nie grałeś w Killzona? 

A tak, pomerdało mnie się.

U mnie właśnie doświadczenie ze strzelankami na padzie zaczęły się od pierwszego Killzona. I to jest seria przedstawiająca właśnie to, jak tworzenie od podstaw gry pod pada (czy z myślą o padzie) wpływa na jakość strzelania. Choć pominę jakość samej gry, ocenisz sam :D

A właśnie. Nowaj. Który Assassins Creed był wg. Ciebie najlepszy, od czasu Black Flag? I czy grałeś już w Origins? Bierze mnie ochota na któregoś AC i nie wiem czy warto sięgać po któreś nowsze (Syndicate? Ten mnie korci najbardziej.), czy wrócić do starej dobrej II.

W Origins jeszcze nie grałem - czekam, aż trochę potanieje, bo myślę o jakiejś kolekcjonerce - ładniejsze wydania AC można najczęściej +/- rok po premierze dostać za śmieszną kasę.

Co do Unity i Syndicate - główną rolę w tym pierwszym, poza problemami technicznymi, odgrywa Paryż. Miasto zrobione jest perfekcyjnie. Poza tym, niestety, nic więcej nie wyróżnia się na plus - o misjach zapominasz 2 minuty po ich wykonaniu, a o czym była główna oś fabuły nie byłbym w stanie sobie obecnie przypomnieć. Skończyłem, ale w dużej mierze dla odhaczenia.

Syndicate - tutaj było już dużo lepiej, gra sprawiała mi autentyczną frajdę, a Londyn zrobił na mnie jeszcze większe wrażenie niż Paryż z poprzedniczki. Fajny pomysł z dwiema postaciami, rozwój gangu również przypadł mi do gustu, podobnie jak plejada postaci pobocznych w rodzaju Dickensa, Darwina czy innego Marxa. Może nie był to poziom Black Flag, gdzie zrobiłem prawie wszystkie side-questy, jednak na tle Unity jest to bez wątpienia pozycja dużo jaśniejsza.

• Popieram 1

W Origins jeszcze nie grałem - czekam, aż trochę potanieje, bo myślę o jakiejś kolekcjonerce - ładniejsze wydania AC można najczęściej +/- rok po premierze dostać za śmieszną kasę.

Ja ogrywam od 2 dni , szczerze ? Warto :) ! Gra jest na prawdę świetna , w zasadzie nie ma się do czego przyczepić ... A sama grafika to już poezja , niestety z moją 980 na pokładzie nie mogę za bardzo poszaleć bo jak ustawie na maksa i 1920x1080 bardzo często spada do 40/45 FPS co mnie drażni , jednak Ty ze swoim sprzętem rozwiniesz epicko skrzydła  :)