Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

Jedyne, o co mi chodziło, to umówić się na odbiór - wystarczy napisać, że może to zająć x dni, choćby i tydzień - spoko, poczekam. 


Napisałem wczoraj dość długiego maila. Dzisiaj przyszła odpowiedź - na jutro zamówili kuriera. To pysznie, ale w 3 mailach, na które nie raczyli udzielić odpowiedzi, wyraźnie zaznaczałem, że jutro kompletnie nie pasuje mi na odbiór sprzętu. Podając godziny w dosłownie każdy inny dzień tego tygodnia. Skończyło się na wzięciu urlopu - póki co jestem więc w plecy 2 tygodnie, kupę nerwów i dzień wolnego w pracy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dostałem powiadomienie mailowe i sms od Schenkera, więc raczej będzie. 

 

Najbardziej rozbawiła mnie prośba, o zabezpieczenie przesyłki - najlepiej, w jakiś dodatkowy karton :D Pewnie, mam pod ręką pierdylion kartonów po TV 70", więc akurat wejdzie do nich 65" + styropian.

 

Wysyłanie do klienta bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia jest cacy, ale w drugą stronę już nie?

 

Spoko, owiniemy całość folią bąbelkową i stretchem, robiąc dodatkowe zdjęcia, bo obecnie prowadzimy dość szczegółową dokumentację sprawy.

Link to post
Share on other sites

W pokoju trochę luźniej, a przyczyna uszkodzenia jest dla mnie w tym momencie raczej oczywista. 

 

Tak więc kolejny mail do sklepu...

 

"TV właśnie wyruszył w drogę. Pominę już fakt, że kurier, który miał być pomiędzy 11 i 17, był o 9.30, ale innych rzeczy pominąć się nie da - starszy pan, około 60-tki, kompletnie nie zdawał sobie sprawy, co ma odebrać.

 

Gdy pomagałem mu zanieść karton do samochodu, miał problem z trzymaniem go w powietrzu, przez co jego strona zamiatała po podłożu.

 

Wnętrze pojazdu było absolutnie nieprzygotowane do transportu delikatnej przesyłki o takich gabarytach, w związku z czym, została ona umieszczona pomiędzy nadkolem, a stertą niezbyt ciężkich paczek - jeden szybszy zakręt lub hamowanie może w takiej sytuacji doprowadzić do upadku.

 

Widząc, w jakich warunkach firma Schenker transportuje towary, przestał mnie dziwić stan, w jakim trafił do mnie telewizor.

 

W przypadku wymiany urządzenia na sprawne, stanowczo prosiłbym o wysyłkę za pomocą innego spedytora - jeśli

wiązałoby się to z dodatkowymi kosztami - pokryję je...."

 

Oczywiście do wszystkiego dokumentacja zdjęciowa, którą trzymam na wypadek problemów z uznaniem reklamacji, bo nie wiem, czego się jeszcze mogę spodziewać :/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz spodziewać się w zasadzie wszystkiego. W zależności od tego jaką mają politykę, procedury/do jakiej konkretnie osoby decyzyjnej to trafi mogą wymienić od ręki albo próbować zrzucić winę. Na wszelki wypadek szykował bym pisemną formę z załącznikami (dobrze że zrobiłeś zdjęcia) z powołaniem się na odpowiednią ustawę. O ile nie było w ostatnim czasie jakiejś "dobrej zmiany" to w miarę szybko sprawa powinna się rozwiązać. Korespondencji mailowej choć powinni mogą nie traktować wiążąco i poważnie. Współczuję bo ja z co prawda innym sklepem (Sferisem) w poprzednim roku w sprawie lapka bujałem się 2 miesiące, obyś nie miał tego pecha.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Według mnie zawalił Schenker. Nawet nie koniecznie musiał uszkodzić (choć wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stało), ale zawinił przyjęciem takiej niezabezpieczonej przesyłki do transportu łamiąc własny regulamin.

Oczywiście sklep powinien bez gadania reklamację uwzględnić, a potem dochodzić się ze spedytorem.

Postraszenie Rzecznikiem często pomaga, także sytuacja nie jest jeszcze przegrana.

Najważniejsze to nie odpuszczać i powodzenia.

 

A co Schenker odpowiedział na reklamację do nich skierowaną (czy nie było reklamacji, a tylko protokół uszkodzonej przesyłki)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne co możesz w tej sytuacji zrobić to powołać się na nowe uszkodzone TV na allegroWszystkie tak wyglądają Cały karton Pęknięta ramka Pęknięta matryca Warte po 200 - 300zł przy tym rozmiarze Więc jest jakiś sposób w jaki ten telewizor można uszkodzić w kartonie

 

Przewoźnik nie uzna reklamacji jeżeli nie ma wykupionych opcji:

 

Niestandard

Ubezpieczenie

 

Jeżeli nie ma niestandardu Przesyłka leci po taśmie jak każda inna

 

Edytowane przez tomasz1987
Link to post
Share on other sites

Trzymam kciuki bo może być ciężko. Dobrze że masz te zdjęcia ( przezornie zachowaj je w paru miejscach bo sądzę że mogą być tutaj kluczowe). Mam znajomego serwisanta i trochę historii słyszałem. Ludzie są "kreatywni" i w razie gdyby ktoś wpadł na pomysł by bardziej uszkodzić sprzęt w celu osiągnięcia korzystniejszej opinii rzeczoznawcy zaliczy wtopę.

Link to post
Share on other sites

Sam rozpakowywałeś tv czy w towarzystwie osoby, która może potwierdzić uszkodzenie matrycy w momencie wyjmowania z pudełka? Chodzi mi o sytuację w której z braku dokumentacji video możemy powołać się na świadka, który brał udział w montażu i może potwierdzić że nie powstała ona z naszej winy. Wygląda na to że trzeba zaopatrzyć się w jakiś statyw i każde rozpakowanie przesyłki nagrywać.

 

#

Więc może warto było by zrobić taką adnotację że rozpakowanie i montaż był przeprowadzony przez 2 osoby, zgodnie z instrukcją.

Edytowane przez dante2kx
Link to post
Share on other sites

Patrząc na przejścia Nowaja już wiem, że kupując TV nigdy nie zdecyduję się na dostawę kurierem, a jedynie albo z odbiorem osobistym w sklepie, albo za dopłatą (2-3% ceny TV) z usługą dostawy do domu z wniesieniem, podłączeniem i sprawdzeniem na miejscu.

Link to post
Share on other sites

 

 

albo za dopłatą (2-3% ceny TV) z usługą dostawy do domu z wniesieniem, podłączeniem i sprawdzeniem na miejscu.

 

Polecam nie wiem jak w innych sklepach ale w Sony Center przy zakupie 2 telewizorów dostawa i montaż były gratis (w 2015), a za dodatkowe 5 dych miły Pan pociągnął po całym mieszkaniu kable antenowe. 

Link to post
Share on other sites

Parodia totalna. Ja jako ktoś, kto od niedawna pracuje jako serwisant TV i wozi TV na samochodzie w podobnych rozmiarach nie rozumiem jak źle musiała być paczka z telewizorem zabezpieczona w samochodzie, o ile w ogóle. Teoretycznie opakowanie powinno być zabezpieczone pasami, a znając życie zapewne je wsadzili na auto i heja, co kogo obchodzi co się z nim dalej będzie działo. Ba, nawet na serwis nówki sztuki telewizory na wymianę przychodzą na małych paletach. Co do Twojego przypadku szczerze współczuję i mam nadzieję, że uda się wygrać tą tak naprawdę niepotrzebną walkę (niepotrzebną w sensie, że TV powinien przyjść cały :D) Zrobiłeś może również zdjęcia jak wyglądał środek auta kuriera gdy zapakował go? Może to jakoś pomoże wywalczyć, że kurier jest do bani. Życzę powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Ustosunkowanie się sklepu do reklamacji Nowaja, to masło maślane, zatem słusznie zrobił przekazując to do UOKiK 

 

Cena transportu oraz dodatkowe usługi nie są istotne - ...choćby mieli to przywieźć wozem z węglem, towar ma ma być nieuszkodzony.

 

Ekstra dopłata za jakieś ciągnięcie kabli po mieszkaniu, czy wyciągnięcie TV z pudełka, ma się nijak do do samego dostarczenia nieuszkodzonego towaru do klienta.

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to nie ich sprawa, ale ponieważ Neo24.pl reklamuje się jako oficjalny partner LG, poprosiłem ich o pomoc, zgłaszając sprawę poprzez formularz na stronie, a także na fanpejdżu.

 

Czytając posty na fejsbuku sklepu, podobnych regułek używają odmawiając uznania reklamacji praktycznie za każdy sprzęt uszkodzony w transporcie - ludzie piszą o robieniu z nich idiotów, bo mieli na przykład zgnieść odkurzacz lub zmywarkę poprzez "używanie niezgodnie z instrukcją obsługi".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...