Skocz do zawartości

Lodówka Nowaja


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Haswell był w planach na okolice września, jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem płacenia podatku od nowości, ale po pierwszych testach dość szybko mi się go odechciało i kupiłem sobie nowy rower :P Obecnie czekam na nowe grafy od AMD i obniżkę cen GTX'a 780. Jak mam władować kolejne 2k w kompa, to chciałbym, żeby efekt był jako tako widoczny.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Używając kompa do gier, ja osobiście nie widzę u Ciebie jakiejkolwiek konieczności zmian, poza... wiadomo czym. :menda: Moim zdaniem 770 to jedyne w co powinieneś w tym roku mierzyć, jeśli chodzi o zmiany w budzie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W jego przypadku, jak najbardziej. :D



Weź se Nowaj pożycz od kogoś nv i zobaczysz, jak to lata. Co za problem. Nie przypadnie Ci do gustu, nic nie ryzykujesz.



Mnie do reszty pojebało ale MI crysis 3 podoba się na radku bardziej.



Mimo to... Za dużo, za dużo ku**a gier ma problemy.



Szkoda.

 

Bo sam bym szafirka przytulił.

Link to post
Share on other sites

770 (680) nie wchodzi w grę. Jeśli ceny 780-tek zejdą do około 2k za wersje autorskie to zacznę się rozglądać za nabywcą na Radka ;)

 

Póki co i tak prawie nie gram i zapierdzielam po 2h dziennie, codziennie, na rowerze.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

http://forum.benchmark.pl/topic/103241-kingston-ssdnow-v200-90gb-vs-samsung-840-pro-128gb/


Nowe Radki okazały się kotletami, a ceny R290X na początku z pewnością będą kosmiczne, wróciłem więc do pierwotnego planu zakupu 4770k, ale zmianę platformy rozłożę na najbliższe 2,5 miesiąca. W ten sposób nie będę musiał przez miesiąc żywić się tynkiem popijanym deszczówką :P

 

Początkowo myślałem o Phanteks'ie PH-TC14PE w kolorze czarnym, ale doszedłem do wniosku, że skoro i tak wydam nieprzyzwoitą sumę na cooler, to kolejne dwie stówy nie zrobią mi aż tak wielkiej różnicy. Pod koniec października zamawiam Swiftech'a H220 :)

 

Kolejnym zakupem, pod koniec listopada, będzie mobo. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowany, ale najprawdopodobniej wybór padnie na MSI Z87-G55.

 

Proca zamówię jakoś po świętach/przed Sylwestrem. Mam już wstępnego kupca na obecne graty, więc na Nowy Rok powinna być już nowa platforma.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

1396979_10202112124825272_1325607944_o.j

 

1403271_10202112125665293_1097500745_o.j

 

Siódemka po raz kolejny dała ciała i kurier przyjechał dopiero o 16, przez co nie miałem już czasu, żeby rozebrać całego kompa i go dokładnie przeczyścić - stąd widoczny w kilku miejscach kurz.

 

Montaż H220 był dość upierdliwy, ale to jedynie dlatego, że przykręciłem do niego 4 wentylatory i wszedł dosłownie na styk.

 

Porównanie temperatur :

 

BQ Shadow Rock Pro idle :

 

1404489_10202112117705094_1561443565_o.j

 

BQ Shadow Rock Pro load :

 

1401185_10202112117065078_764506470_o.jp

 

Swiftech H220 idle :

 

964651_10202112192666968_418317807_o.jpg

 

Swiftech H220 load :

 

965683_10202112192706969_1455706729_o.jp

 

Dłuższe katowanie Swiftech'a zrobię w najbliższym czasie, ale nie sądzę, by temperatury miały się zmienić.

 

W przypadku BQ 2 wentylatory FD, które znajdują się na froncie, ustawione były na 60%, 4 Corsair'y SP 120 na 40%, czyli minimum, na jakie pozwala mój regulator.

 

Jeśli zaś chodzi o Swiftech'a to frontowe Fractal'e podpiąłem do dodawanego do niego splittera, natomiast 4 Corsair'y i 2 fabryczne wentylatory od H220 podłączone były do regulatora Phobya Tocuh i również skręcone do 40%.

 

W obu przypadkach komputer był praktycznie bezgłośny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Grabki faktycznie są moje, ale symboliczna jest bardziej łopatka, która jest z nimi w zestawie. Dostałem od dziewczyny, bo stwierdziła, że moje internetowe boje z korwinistami przypominają okładanie się łopatkami w piaskownicy. Jak widać poskutkowało :P

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Czekam na autorskie R9 290 i 290X. Jeśli temperatury i głośność będą na rozsądnym poziomie to pewnie jakiegoś przytulę. Dość mocno rozważam jeszcze dorzucenie chłodnicy i zakup wersji z blokiem lub zwodowanie referenta.

Link to post
Share on other sites

Na razie nie mam powodu :P Jestem cholernie zadowolony z tego zakupu. Temperatury o wiele niższe niż na Shadow Rock Pro, głośność prawie zerowa. Zobaczę, jak spisze się z Haswell'em, ale rozmawiałem z Jackiem i pisał, że temperatury były jak najbardziej w porządku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...