Skocz do zawartości

Zmiany w Regulaminie Działu Ogłoszenia - WAŻNE!


Recommended Posts

Dnia 28.03.2013 weszła w życie zmiana w regulaminie działu Ogłoszenia.

 

Najważniejszą zmianą jest wymaganie zamieszczanie w ogłoszeniu zdjęcia produktu wraz z kartką zawierającą nick użytkownika. Ma to na celu wyeliminowanie prób oszustw.

Czas na zaznajomienie się ze zmianami przyjmujemy na 1.04.2013 r.

Karanie za nieprzestrzeganie nowych punktów zaczniemy od 1.05.2013 r.

 

Regulamin działu Ogłoszenia

 

12. Oferta sprzedaży musi zawierać cenę jakiej użytkownik oczekuje za swój towar oraz zdjęcie produktu z widoczną kartką zawierającą nick użytkownika na forum.benchmark.pl. Punkt ten nie dotyczy tematów zawierających aukcję lub ofertę Kup Teraz w serwisie allegro.pl.

14. Portal benchmark.pl, forum benchmark.pl nie są platformami do prowadzenia handlu, wszystkie transakcje zawierane są na własne ryzyko. Właściciele oraz Administracja nie biorą odpowiedzialności za zamieszczone oferty ani za wszelkie problemy na linii autor tematu – klient, nie mogą również wyciągać konsekwencji bez prawomocnego wyroku sądu.

Link to post
Share on other sites

Już ci tłumaczę, benchmark nie jest platformą handlową. 'Ogłoszenia' mają służyć do ułatwienia życia użytkownikom, umożliwienia im dokonywania transakcji między sobą - bez zaśmiecania innych działów / tematów.

 

Jeżeli ktoś chce prowadzić sklep i oferować towar hurtowo, niech założy sobie odpowiednią witrynę, a nie wykorzystuje do tego tutejsze forum. 

Link to post
Share on other sites

Oj nie jest tak znikoma :) Ostatnio jest dużo zamówień na szablony i modyfikacje zdjęć pod e-baya. 

 

Dodam  że karteczki to super pomysł, koniec z oszustami na forum którzy naciągają nas :D! Chyba redakcja forum już dawno nie miała tak dobrze trafionego pomysłu ( nie, nie podlizuje dupki  :D  ) Oby więcej takich reakcji :)

Link to post
Share on other sites

 

oniec z oszustami na forum którzy naciągają nas

Koniec na pewno nie bo zawsze cwaniaczki się znajdą ale choć niektórych powinno to zniechęcić.  

 

Chyba redakcja forum już dawno nie miała tak dobrze trafionego pomysłu

Redakcja za bardzo w kwestie forum nie ingeruje i niemal wszystkie pomysły oraz wprowadzone zmiany pochodzą od moderatorów i użytkowników.
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość usunięty

Informuję, że do regulaminu działu "Ogłoszenia" został w dniu 19.07.2013 roku dodany następujący punkt -

 

 

 

14. Ogłoszenie sprzedaży kluczy do gier, bezwzględnie musi zawierać link do aukcji Allegro na której owe klucze są wystawione.
Niezastosowanie się będzie skutkowało usunięciem oferty oraz ostrzeżeniem dla autora ogłoszenia.

 

Proszę sprzedających o stosowanie się.

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Witam ja mam pytanie propo ebay oraz gumtree. Czy można na tych serwisach wystawiać???? Pytam bo mieszkam w Irlandii i na allegro nie mam jakwystawić oraz czy można dodać zdjęcie po jakimś czasie(np.dziś wieczorem) bo np dzisiaj jestem poza domem a chciałbym wystawić przedmiot????

Edytowane przez Amity94
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

I jeszcze jedno odnośnie tego regulaminu.. :

Odnośnie regulaminu:

 

 

"9. Zabronione jest odświeżanie tematu poprzez napisanie posta, który nie zawiera istotnych dla ogłoszenia informacji. Zabronione jest również pisanie postów mających na celu tylko poinformowanie o fakcie, że dane aukcje kończą się za x godzin (traktowane jest to jak odświeżanie tematu z ofertą).
10. Istnieje możliwość odświeżenia oferty po upływie 14 dni od daty napisania ostatniego posta w temacie."

 

 

Rozumiem, że regulamin dopuszcza nowe ogłoszenie w tej samej sprawie tylko nie dopuszcza odświeżenia tematu (rozumiane jak każda inna odpowiedź w temacie niż zawierająca informację o jakiejś zmianie w ofercie bądź też odpowiedź komuś kto zadał pytanie odnośnie oferty) z już istniejącą ofertą przed upływem 14 dni od ostatniej odpowiedzi w temacie z ofertą (liczone rozumiem kalendarzowo-dniowo a nie godzinowo, w sensie, że okres minięcia 14 dni, jest wtedy kiedy 14 dni kalendarzowych minie a nie dokładnie 14 dób..) bądź też dopuszcza wcześniej o ile zawiera zmianę istotnych warunków oferty/transakcji?

 

Bo jeśli zabronione jest, to powinno to wynikać z regulaminu, a nie wynika, a co niezabronione winno być dozwolone, no chyba, że regulamin sobie a moderatorzy sobie.

 

I rozumiem, że od gestii sprzedającego zależy ile w danej chwili ma ofert w dziale i czy ofertę na różne rzeczy przedstawi w jednej ofercie czy też w kilku.

 

Sam dostałem ostrzeżenie za o, że zamiast zdjęcia w temacie (wcześniej, tak ze 2 tyg. temu..) dałem linka do zdjęcia i od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne :), skoro np. można dawać linki do allegro. Jak dla mnie bzdura kompletna. Jak to mówią nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm ;) (dla moderatora, który dał mi to ostrzeżenie).

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites

 

 

Rozumiem, że regulamin dopuszcza nowe ogłoszenie w tej samej sprawie

Nie, to się nazywa kombinatorstwo (celowe omijanie ww. punktu regulaminu działu sprzedam).

 

 

 

regulamin sobie a moderatorzy sobie

 

Regulamin forum:

VII. Informacje dodatkowe

  • Administratorzy i Moderatorzy mają zawsze racje! Użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego wykonywania ich poleceń.

 

 

 

od razu dostałem ostrzeżenie za łamanie regulaminu, co jest śmieszne

 

Śmieszne wydaje Ci się łamanie regulaminu? Przyszedłeś teraz tutaj się żalić, za otrzymane ode mnie ostrzeżenie?

Jakoś zdecydowana większość użytkowników forum, nie ma problemów z napisaniem, we właściwy sposób ogłoszenia sprzedaży/zamiany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...