Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 i słuchawki - jak to podpiąć?


Recommended Posts

Witam.
Mój brat ma następujący problem - ma kartę dźwiękową Asus Xonar D2 (ASUS - Multimedia- Xonar D2X, D2X i D2 mają identyczne wyjścia/wejścia). Do nie są podłączone głośniki Creative Inspire 5.1 5100 i teraz jest problem. Jak do tego jeszcze podłączyć słuchawki? Panel przedni jest wolny, ale nie jest on podłączony do karty dźwiękowej tylko do zintegrowanej karty dźwiękowej.
Jakieś pomysły?

Swoją drogą, jak by trzeba podpiąć zestaw Edifiera C3/C6 (2.1 Multimedia Speaker System with Remote Controller - C3 | Edifier) i słuchawki jednocześnie?

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Podłącz przednie wejści do karty dźwiękowej i po problemie. Sam mam Asusa Xonara i tak zrobiłem. Zobacz, który z kabli idzie do płyty głównej z przedniego panelu (tam gdzieś na płycie powinieneś mieć napisane sound fron czy coś takiego) i podepnij pod kartę powinna mieć takie wejście dokładnie nie pamiętam musiałbym spojrzeć. Wtedy w programie nie ma żadnego problemu nad przełączaniem pomiędzy panelem przednim, a głośnikami podłączonymi z tyłu.

 

Edit.

Podobno ta karta nie ma takiego wejścia żebyś mógł podłączyć do przedniego panelu także nic z tym chyba nie zrobisz.

Edytowane przez skwarosz
Link to post
Share on other sites

i bardzo dobrze , bo to degraduje jakość, a później laicy będą pisać, iż karta za 500zł nie gra jak powinna.

 

D2, to konstrukcja z 2007 roku. W tym czasie  było bardzo mało takich kart na rynku z osobnym wyjściem na słuchawki.

Link to post
Share on other sites

pod głośniki, to zależy też jakie. Jeśli nie jest to tandeta do 100zł, to nie co się raczej obawiać, ale cena tego nie gwarantuje. Najlepiej jest przesłuchać samemu. Odnosiłem się do paneli, a tam pogorszenie jakości zdarza się.

 

posiadam Logiplastyki X-530 i jakoś nie słyszę skutków ubocznych podłączając słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...