Skocz do zawartości

GTX 660 SLI a MSI Z77A-GD55


Recommended Posts

OK ... w sumie to całkiem przyzwoicie prawisz @@Lord_Nikkon, ...może lepiej te GTX y670. Liczę się z pewnymi kosztami ale ... mam taki problem że nie do końca widzę przyszłość sprzętu na którym teraz siedzę ( 2x PCI-E x8 HD6770 ) + FX 8150 już nie dają rady. Trochę(zdecydowanie za dużo)  bawię się w OpenCLu i przeprowadzam obliczenia równoległe na kartach (dziś to muszę czekać długo a co dopiero przy czymś większym ). Na teraz potrzebuję SLI/CF z dwóch kart. Sam procesor niestety nie daje rady. Reszta programów to ok ... przy tworzeniu aplikacji już jeden dodatkowy monitor to spore ułatwienie a co dopiero 3. Przy aplikacjach CADowskich to najgorzej nie jest ale problem pojawia się przy większych projektach ...  szczególnie przy wyżej wymienionej rozdzielczości...

 

Dlaczego napisałem do wakacji... Gdyż na sierpień planowany jest napływ kapitału i budowa już profesjonalnej maszyny :)  ... ale do wakacji muszę przetrwać jakoś ... dodatkowo dodam że ilość TeraFlopów ma znaczenie u mnie :D ... A i nie kopię bitcoinów ... żeby się nikomu nie kojarzyło ... może stety może niestety raz próbowałem ale szybko zrezygnowałem :D ... pracuję normalnie i komputer służy przede wszystkim do trollowania na forum i powyższych zajęć ...

 

Dzięki za zainteresowanie moim problemem!!!

Pozdrawiam!

Edytowane przez szatans666
Link to post
Share on other sites

ALE... z 660 SLI masz super wydajność na teraz. Zestarzeje się OK - opychasz te dwie i masz gratis jedną 670 czy inną mocniejszą jaka będzie za np rok a drugą dokupujesz - wychodzi praktycznie na to samo cenowo.

 

Ja sprzedałem 2x570 i miałem gratis najdroższy model 670 jaki wtedy był na rynku. Ba, jeszcze byłem do przodu kilka zł :D

 

Tylko po co Tracić dwa razy. Lepiej od razu kupić 670, który nie tylko obsłuży wszystkie tytuły od ręki ale potem zamiast tracić na sprzedaży, dokładać kasę i bawić się w wymianę całego SLI - wystarczy dołożyć kartę. Tak jak pisałem SLI z 660 jest szybsze od pojedynczego 670 ale raptem o 50%. Jasne dla niektórych to sporo, ale jeśli docelowo ma się iść w 670 to po co dokładać sobie wydatków i problemów. Łatwiej jest rozbić zakup SLI (przy cenach kart na teraz) na dwa kroki zamiast sprzedawać karty, szukać nowych itd. Są różne szkoły, ale ja nawet w największym szaleństwie nie lubię dodawać sobie ani roboty ani kosztów. Osobiście uważam, że albo się kupuje raz na długi czas albo w ogóle. Może dlatego, gdy bybuje maszynę to robię to co drugą albo co trzecią generację procesorów, a to dlatego że zupełnie mnie nie rajcuje wywalenie worka pieniędzy dla marny 20% wydajności komputera. Nie opłaca się.

 

 

OK ... w sumie to całkiem przyzwoicie prawisz @@Lord_Nikkon, ...może lepiej te GTX y670. Liczę się z pewnymi kosztami ale ... mam taki problem że nie do końca widzę przyszłość sprzętu na którym teraz siedzę ( 2x PCI-E x8 HD6770 ) + FX 8150 już nie dają rady. Trochę(zdecydowanie za dużo)  bawię się w OpenCLu i przeprowadzam obliczenia równoległe na kartach (dziś to muszę czekać długo a co dopiero przy czymś większym ). Na teraz potrzebuję SLI/CF z dwóch kart. Sam procesor niestety nie daje rady. Reszta programów to ok ... przy tworzeniu aplikacji już jeden dodatkowy monitor to spore ułatwienie a co dopiero 3. Przy aplikacjach CADowskich to najgorzej nie jest ale problem pojawia się przy większych projektach ...  szczególnie przy wyżej wymienionej rozdzielczości...

 

Dlaczego napisałem do wakacji... Gdyż na sierpień planowany jest napływ kapitału i budowa już profesjonalnej maszyny :)  ... ale do wakacji muszę przetrwać jakoś ... dodatkowo dodam że ilość TeraFlopów ma znaczenie u mnie :D ... A i nie kopię bitcoinów ... żeby się nikomu nie kojarzyło ... może stety może niestety raz próbowałem ale szybko zrezygnowałem :D ... pracuję normalnie i komputer służy przede wszystkim do trollowania na forum i powyższych zajęć ...

 

Dzięki za zainteresowanie moim problemem!!!

Pozdrawiam!

Nie masz za co dziękować. Robię w firmie gdzie Cady i inne cuda to chleb powszedni a ostatnio się złożyło, że robiliśmy to monstrum.

 

Wiesz procki AMD akurat z jakiejś dziwnej przyczyny są mało lubiane przez ludzi pracujących w cadzie. Tutaj bardziej polecam Intela. Nie musisz od razu iść w haswell'a, który wejdzie gdzieś w czerwcu. Będzie na pewno drogi ale to dobrze bo cpu na lga1155 stanieją ale różnica nie powinna być dramatyczna. Tak więc kupujesz np. Xeona 1240v2 (lub 1230v2), który jest dokładnie tym samym co i7 3770 (Xeona nie da się podkręcić, nie ma idiotycznego igpu oraz quicksync, cała reszta dokładnie ta sama za niższą cenę) i do tego dwa gtx670 i masz maszynę na naprawdę długi czas, a jak się przyłożysz do wyboru płyty (tu raczej nie ma co za bardzo oszczędzać ale też nie ma co szaleć) to rozbudowa takiego systemu będzie dziecinnie prosta.

 

Praca na trzech ekranach, hmmm dla grafika owszem - ja tam wole pracować na jednym, góra na dwóch (w pracy gdzie często muszę mieć otwarte dwie pełnowymiarowe aplikacje). Kwestia gustu i zawłaszcza zasobności portfela. Tak czy siak naprawdę, szczerze Ci polecam nie iść w półśrodki jesłi mowa o Cadzie. Włóż dwa GTX670 i masz dwa w jednym - płynne działanie cada i obsługę trzech monitorów (które zaabsorbują Ci sporo mocy obliczeniowej z kart).

 

Jakby co to pisz.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Lepiej od razu kupić 670, który nie tylko obsłuży wszystkie tytuły od ręki

 

Zapewniam, nie obsłuży ;) Gdybym był takim świrem jak 1,5 roku remu, już miałbym drugą kartę. Mówimy o Very High nie Ultra ;)

 

Jest stałe 60 praktycznie ale do ideału jaki miałem za czasów sli, brakuje.

 

 

Tak jak pisałem SLI z 660 jest szybsze od pojedynczego 670 ale raptem o 50%.

 

 

Spójrz na cenę rynkową 670 i 2x660 ;)

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Maxforce i po co tak szczekasz. Nie wiem czemu ale agresja w Twojej wypowiedzi po prostu jest aż nadto widoczna.

 

Stuttering jasne pojawia się się w konfiguracjach SLI/CF (w każdej inaczej bo i karty działają w inny sposób), jednak stuttering pojawia się na kratach które w trybie sli/cf osiągają mocno niezrównoważone obciążenie. U mnie to się pojawiało na 9800gx2 kiedy dolna cześć ekranu była bardziej dynamiczna niż górna (jedna karta dostawała zadyszki kiedy druga szła zwykłym tempem) . W GTX480 chyba raz zauważyłem stuttering i potem już nie było. To że na forach piszą to jest rzecz normalna. Ludzie się skarżą również na artefakty na pojedynczych układach i to ma zanczyć że dedykowane GPU to syf? Kiedy bawiłem się z SLI na GTX480 i grałem w gry zoptymalizowane w sterowniku przez nvidię, nie było żadnych problemów. A to że goście na forach Nvidia czy ATI piszą że mają na stuttering na trzyekranowej konfiguracji zbudowanej na 2-way SLI z 660 no to sorry.

 

Faktem jest, że zakup dwóch GTX660 mimo że wydajnościowo są porównywalne do GTX480 (no 660 jest trochę szybsza) jest dość chybiona. Nie będę znowu się rozwodził ale trzeba zauważyć, że SLI z takich kart szybciej się zestarzeje niż np. zakup jednej gtx670 i później (za rok czy dwa) dołożyć drugą. Dla porównania sli z dwóch gtx 480 są o 3% wolniejsze od znacznie wydajniejszej gtx590 (w zasadzie to sli na jednym PCB) i o 10% szybsza niż gtx680. Tak więc za cenę powiedzmy 400zł (zależy jak się trafi gtx480) mam wydajnościowo szybszą maszynę niż na najnowszym jedno-układowym GTX. Różnica w cenie - ogromna. Pomijam rzecz jasna zużycie prądu.

 

Zgodzić się mogę z jednym. Zakup relatywnie średnich kart jest mało opłacalne. U mnie GTX480 do czasu zamiany całej platformy obsługiwał wszystkie tytuły w jakie gram w max ustawieniach lub niemal maksymalnych i to przez wiele lat. Dla mnie zakup był bardzo opłacalny. Zakup gtx680 jest średnim pomysłem bo np. fabrycznie podkręcony palit jetstream gtx670 jest niezwykle zbliżony do standardowego gtx680 a kosztuje trochę mniej. Swoją drogą GTX670 pozwoli na obsługę większości tytułów w full HD i max detal na starcie (i w przyszłości) bez żadnych problemów, plus mniejsze zużycie prądu. SLI na starcie ma sens albo w wielomonitorowych (i ogromnych rozdzielczościach) konfiguracjach lub jako odświeżenie sprzętu kiedy druga karta na rynku wtórnym kosztuje ułamek ceny pierwotnej, a pojedynczy układ już nie daje rady.

Pies szczeka człowiek mówi. Nie wiem gdzie agresje widzisz ale to pominę, powiedziałem w prost jak ktoś między wierszami nie umie czytać. Wiesz ja też siedziałem na 480sli i zmiana na 680 czy 7970 to ulga i wielu to potwierdziło i nie chodziło o temperatury. Dziwnym trafem wy nie widzicie problemów tej kon figuracji a wszyscy recenzenci na około się mylą. Na 480w sli siedziałem 2 lata bo nie było mocniejszego GPU a zmiana na 580 mijała się z celem. Ale ok wym ienie problemy tamtego okresu :

Wiesiek 2 nie działające SLI przez spory okres czasu, naprawa profilu wymuszenie powodowała przekłamania w grfafice.

Arma2 SLI działało w benchmarku ale już w grze nie. Force alternate frame rendering 2 naprawiało skalowanie ale przekłamania w grafice

Seria NFS działanie zależnie od lokalizacji.

TDU2- SLI nie działało oficjalnie, długie szukanie i wstukanie 0x42100105    by sli zadziałało

 Settlers 7- wolniej niż na jednej karci

Shogun 2: Total War- sli działało tylko na lokalizacjach naziemnych na morki wolniej niż na jednej karcie

GTA IV- skalowanie bardzo zależne od miejsca o ile można to nazwać skalowaniem, raz 10% a w drugim miejscu już -25%..

No ale były tytuły gdzie było ładnie, ale mydlenie oczu że problemów nie było i nie ma to lekka ignorancja.

Call of Duty: Black Ops- skalowanie zależne od miejsca raz zysk tylko 8% a w drugim już 48%

 

Pisanie że problemów nie ma to ignorancja, zawsze będą i zawsze były bo to siedzi na sofcie  a softem nie da się rozwiązać AFR renderowanie.

 

to dla ignorantów, przez jaki okres czasu trzeba było czekać by poprawiono. 5 razy grę skończyłeś.

 

I nadal występuje w mniejszym stopniu.

 

@down

A powinieneś może czegoś byś się nauczył ;)

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

 

http://unrealitytv.com/wp-content/uploads/2011/10/simon-cowell-hes-back.jpg

 

Wybacz nawet nie czytałem posta.

 

Edytowane przez Igorrodz
spam wsadziłem w [spoiler]
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

Osobiście skłaniam się w stronę HD7850 ale słyszałem ze GTX660 nie dosyć ze jest szybszy od niego i konkuruje z 7870 to jeszcze mniej prądożerny jest .

Pozwolę sobie sprostować :)

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/03/gtx650ti_boost/charts/power_load.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

max: ja rozumiem o co walczysz, ale jak możesz porównywać 480-tki w SLI z dzisiejszymi kartami? Przepraszam Cię bardzo, ale pod względem supportu samej GPU jak i technologii SLI, to ślepy strzał. Nigdy nie zajmowałem się multi-GPU, ale na chłopski rozum nie porównujmy tak różnych konstrukcyjnie kart. Przykład filmiku też chybiony. GTX 690 nie jest czystym przedstawicielem SLI-owskich konfiguracji. Przyznam, że takie tematy jak ten coraz bardziej zachęcają mnie na małe porównanie typu 2xGTX660 vs. HD 7950. Pytanie tylko, czy kamera wyłapie efekty stutteringu.

Link to post
Share on other sites

Piterr

Bo się nic nie zmienia poza tytułami gier, wtedy też pisano, ba za czasów 8800 też tak pisano. Przykład  jak najbardziej ok  i nie ma to nic wspólnego że 690  na jednym PCB.

Google nie gryzie recenzji masa.

 

Czego chłopaki się nie pochwalą że w Crysis 3 profil SLI nadal siedzi i skalowanie jest bardzo różne.

 

Wbij się na laba zapytaj Sulaco miał każdą topową jedną konfiguracje SLI z każdej rodziny, napisze ci to samo co ja. Mimo że to fanboy NV to pojedzie tak samo jak ja z tym tematem.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Spójrz na cenę rynkową 670 i 2x660 ;)

 

No tak tutaj nie mam żadnego argumentu, choć nadal mnie to trochę nie przekonuje. 2x660 jest w cenie wypasionego GTX670. Fakt-wydajność mniejsza ale możliwości, łatwej, późniejszej rozbudowy diametralnie inne. Wszystko zależy od tego kto ile ma kasy w portfelu. Na mniej budżetowe rozwiązanie może 660 wystarczy.

 

 

Maxforce Nie będę wchodzi z Tobą w polemikę, bo to nie ma większego sensu. To że niektórzy mają problemy nie jest niczym nowym. PC to nie Xbox czy PS3, że wszystko jest zoptymalizowane pod jedną maszynę i jedną konfigurację. Ludzie mają różne kompy i jeszcze więcej konfiguracji. Nie wierzę też recenzentom, z zasady, bo dla mnie recenzja może dać co najwyżej pewien pogląd na syt a nie jest wyznacznikiem i dogmatem. SLI jest nie jako usługą dodaną przez Nvidia i polega na optymalizacji danego tytułu pod konfigurację 2,3 lub 4 kart. Tak wiadomo Nvidia nie robi tego sama ale musi mieć kontakt z producentem danego tytułu aby przeprowadzić z nim optymalizację, a tu bywa różnie. Gdyby sam producent gry już na etapie produkcji gry myślał o wsparciu SLI, to jestem pewien, że problemów byłoby znacznie mniej, a tak Nvidia czy ATi musi do każdej gry tworzyć profil sli/cf, a to trwa.

 

Nadajesz na GTX480 w sli. Ja osobiście sprawdziłem wcześniej czy są jakieś problemy na sieci z GTX480 i grami w jakie ciupie, nie znalazłem prawie nic. Zamontowałem i chodziło bajecznie. Może miałem szczęście, może przemyślaną konfigurację, tak czy siak chodziło dobrze. Od czasów mojego pierwszego SLI na 8800 było wiadomo, że SLI różnie chodzi z różnymi tytułami, a kiedyś był to problem znacznie bardziej poważny niż teraz (NVIDIA i ATI ostro starają się w każdym sterowniku poprawiać błędy i optymalizować tytuły). Do pewnych gier jest lepsza potężna karta niż kilka słabszych a do innych na odwrót - żadna nowość, bo zależy to od silnika i jego wsparcia dla takiej technologii. Taki problem z SLI/CF był od zawsze i dopóki silniki nie zaczną natywnie wspierać takich konfiguracji to nic się w temacie nie zmieni (to samo się dotyczy wielowątkowych procesorów). Producenci gier też się specjalnie nie spieszą bo odsetek ludzi posiadający SLI/CF jest nikły w porównaniu z ilością jedno-kartowych rozwiązań.

 

Max tak na koniec nie wiem czego ty chcesz, żeby od razu każda gra miała na wstępie idealne parametry pracy na SLI? To takie roszczenia kieruj do producentów gier a nie wieszaj psy na SLI/CF. Przeglądałem forum battlelog na BF3 i odkąd Nvidia wzięła się porządnie za obsługę SLI w tej grze ilość problemów spadła i to znacznie. Przy SLI/CF po prostu zawsze trzeba mieć najnowsze stery i już a wcześniej czy później problemy zostaną naprawione/zoptymalizowane. Tak samo myślenie, że w każdej lokalizacji będzie przyrost wydajności rzędu 30% (czy więcej) jest strzałem w płot. Jeśli pojedyncza karta dostaje czkawki w jakimś miejscu to dwie również tylko relatywnie na mniejszą skalę.

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites

690 to 2 procesory graficzne na jednej PCB



Jeśli nie jesteś pewien co do SLI/CF zerknij na recenzje i sam ocen czy się opłaca, zwróć uwagę ze nie wspomniałem nic o przycięciach  problemach... bo ich nie ma. 

Link to post
Share on other sites

GTX690 to zasadniczo dwa GTX'y 680 tylko że na jednej karcie. Takie SLI w jednym gnieździe. Niezła rzecz ale cenna. A co do SLI/CF. Poszukaj na sieci tytułów gier w jakie grasz i sprawdz czy są jakieś kłopoty z nimi pracującymi w tandemie z SLI/CF. SLI/CF nie są doskonale ale nie można dziecka wylewać z kąpielą. Ja nie miałem nigdy kłopotów (jak i spora część populacji), jednak wystarczy, że jedna osoba zacznie sarkać i koniec dyskusji. Tak jak pisałem wiele razy kup sobie za cenę owego SLI jednego GTX670 i masz spokój i będzie się grało świetnie. Zacznie brakować to za dwa lata kupisz używaną drugą kartę i będzie ok.



Jak ty spaliłeś GPU w 2013 roku?! 

 

PS: Jakiej konwersacji... jeden maxforces zawsze odradza SLI/CF, nikt inny nie ma tych problemów. 

 

Wiesz cuda się zdarzają. A maxforce rzeczywiście szuka dziur w całym i bije pianę. Znam co najmniej trzech wariatów którzy mają kompy nie do grania ale do zabawy z sprzętem (w Japonii trzeba być maniakiem komputerowym albo maniakiem konsol - nie ma rozwiązań pośrednich) i nigdy nie powiedzieli słowa o problemach a sprzęty mają takie, że nie jednemu by się zrobiło mokro w spodniach. To są dla mnie autorytety, bo widziałem ich komputery i grałem na nich i wszystko chodziło jak marzenie.

Link to post
Share on other sites

U mnie na biurku leżała rozwalona zapalniczka i leżała ta część kij z tym jak to się nazywa, ta która ładuje prądem, dziecko zaczęło pstrykać i tak to się skończyło, że uśmierciło jakimś cudem kartę.

Link to post
Share on other sites

No tak jak poszło z piezoelektrycznego (tak się to nazywa) w kartę to mogło upalić, ale powiedz mi jak się młody dostał do środka kompa? W sumie pizo się używa żeby dać przed końcem gwarancji kompa do naprawy ;) W sumie młody miał gust - walnął w kartę a nie w płytę.

Link to post
Share on other sites

To jak z tą kartą i pytaniem które zdałem kilka postów wyżej?

 

GTX690 to świetna karta. Nie miałem jej w ręku ale opinie są niezłe. Poza Titanem nie znajdziesz nic mocniejszego. GTX690 to zasadniczo 2-way sli gtx680.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...