Skocz do zawartości

ASUS HD7870 vs. Sapphire HD7870XT - pojedynek "na" Phenomie II 955


Recommended Posts

Tak, a drugim było sprawdzenie jak Phenom radzi sobie z nowszymi kartami. Myślę, że ten mały test rozwiązał wszystkie niejasności w kwestii tak szeroko szerzonej "świetności" radeona wyposażonego w Tahiti LE. Dodam, że zasilacz wydmuchiwał z siebie bardzo gorące powietrze, 500 watów poboru to blisko granicy jego sprawności.

Żałuję jedynie, że nie miałem czasu zrobić testów w większej ilości gier :)

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

W moim subiektywnym odczuciu obraz potrafił lekko szarpać w wersji XT - zwłaszcza po OC. Być może spowodowane było wąskim gardłem procesora. Na czerwiec-lipiec planuję zakup nowego procesora, więc dorzucę wyniki ASUSa "bez ograniczeń" :)

 

Żeby nie było - nie jestem jakimś wielkim fanem żadnej z tych firm ani też dla żadnej nie pracuję :wariat: Moja opinia jest obiektywna :)

 

 

To dlatego szarpał, bo przekroczyłeś power target i nawet (pewnie ustawiłeś) 20% + w MSI AB, nic nie daję po prostu karta ma swoje TDP i się go trzyma a powyżej załącza throttling (jest to spowodowane "cudownym" trybem boost u AMD), dlatego też na zwykłej 7870 nie miałeś tego, bo nie ma boosta. I na lepszym procesorze (mimo, że to były testy GPU w większości), można uzyskać lepsze wyniki - nie wiadomo dlaczego, ale nawet w miejscach graficznych Core i5/i7 lepiej by sobie poradził i ukazał róźnice.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj instalowałem nowego BioShocka na ASUSie, śmiga na 50-80 klatkach na sekundę :) Wszystkie opcje włączone na max poza cieniami, które ustawiłem na bardzo wysokie - długo się przyglądałem i różnicy między ustawieniami "bardzo dobre/doskonałe" nie dostrzegłem, a liczba klatek wzrosła o 10-12 :P Jeśli komuś na trochę słabszej karcie brakuje wydajności można zmienić postprocessing na "normalny", różnica w wyglądzie niewielka, a klatki rosną mocno w górę ;)

http://img197.imageshack.us/img197/4558/bioshockinfinite2013033.jpg

 

Link to post
Share on other sites

ja patrzyłem na wynik hd7870 bez xt :) - ta druga po OC + i5 OC to wiem , że może nieźle pociągnąc ;) poza tym redakcja tez zamieściła wyniki bez OC (porónuje do gtx580 gdzie jest 6600, ja na PII robię 6300)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Różnica między 7870 a XT to jakieś 500 pkt na mocnej platformie. W grach na prawdę bywa różnie, XT jest szybszy, ale potrafi być też tak samo wydajny :) Teoretycznie średnio jest góra 10% wydajniejszy, w praktyce nie odczułem różnicy między tymi kartami - jedynie w kwestii chłodzenia. Obudowę mam dobrze wentylowaną, ale Sapphire lubił lekko wyć. W obudowie z kosmicznym przewiewem, wypełnioną po brzegi wentylatorami byłaby pewnie cicha :)

Co do chłodzenia pamięci w ASUSie - tak na prawdę chłodzone jest tylko 2,5 kości a nie 4 :P

http://img163.imageshack.us/img163/6614/img0055xy.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Pewne zmiany w wydajności na pewno wniosą. Obecne 13.3, na których testowałem, i tak spisują się bardzo dobrze w porównaniu ze starszymi betami.

Jeszcze dodam zdjęcie całego komputera z ASUSem :)

http://img827.imageshack.us/img827/8549/img0067fmh.jpg

 

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Wentylator z tyłu świeci ciemny, niebieski kolor, nie wiem dlaczego aparat przekłamał na błękit - zresztą widać refleksy w normalnym kolorze  :P Przy przesiadce na intela dojdzie płytka z czarnym laminatem i jakaś nowa obudowa - Corsair 600T za mną "chodzi" :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

kurde a ja mam problem w 3dmark 06, test HDR/sm3.0 jak puszczam cały bench to mi zaniża o ponad połowę wyniki GPU i CPU, a jak go oddzielnie puszczę to jest OK, musze dojść o co kaman - ale z 11tki jestem happy, o 400 pkt więcej na tym podkręconym hd7850 niż na gtx580 :)

 

hehe, rozwiązałem, przeinstalowanie 3dmarka06 pomogło (ale ten gtx nabruździł ;) )

apropo , prawie wbiłem się w twój wynik :)

http://img109.imageshack.us/img109/8325/3dmark06hd785011401425p.jpg

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...