Skocz do zawartości

Słaba wydajność w grach


Recommended Posts

Witam

 

Dwa dni temu poskładałem komputer i dziwi mie słaba wydajność w grach mimo dość wydajnych podzespołów. Gry pokroju Far cry3 nie chodzą płynnie fifa 13 tez od czasu do czasu się przytnie nie wiem w czym dopatrywać sie przyczyny, moze jakis konflikt?

MSI Z77A-G43 Intel
Intel Core i5-3470
Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600
Gigabyte HD7850 1GB 256 PCI-E GDDR5
SilentiumPC Deus G1 500W
Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 64MB
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

KONKRETY ! Co to znaczy "słaba wydajność w grach" ? To znaczy że masz 10fps czy masz 30fps ? Jakieś wyniki z benchmarków syntetycznych, growych, żeby porównać z podobnym konfigiem. Bo tym pierwszym postem to nic nam nie powiedziałeś...

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

badałeś np frapsem czy ci klatki spadają? czy możę fps masz ok, a po prostu nie grasz z włączonym vsync i obraz ci faluje, napisz coś więcej, bo szklane kule się potłukły a dostawa po świętach dopiero ;)

 

@Up ubiegł mnie :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Wydaję mi się że na takim sprzęcie gry Far Cry 3 czy nieznana mi bliżej FIFA 13 powinny śmigać aż miło. Poza tym o co proszą koledzy wyżej, podaj na jakiej grasz rozdzielczości, oraz wersję zainstalowanych sterowników do karty graficznej. 

Link to post
Share on other sites

Może będzie głupie to co napiszę, ale... czy na pewno dobrze jest wpięte dodatkowe zasilanie do karty graficznej ?

 

Wydaję mi się że na takim sprzęcie gry Far Cry 3 czy nieznana mi bliżej FIFA 13 powinny śmigać aż miło. Poza tym o co proszą koledzy wyżej, podaj na jakiej grasz rozdzielczości, oraz wersję zainstalowanych sterowników do karty graficznej. 

sterowniki wcześniej catalyst 13.1 aktualnie 13.3 Beta rozdzielczość na jakiej gram to 1920 x 1080 na nizszych jest to samo fifa 13 we frapsie ma stale 60 fps mimo to od czasu do czasu szarpnie

Edytowane przez lowe1
Link to post
Share on other sites

jak masz włączone to monitoruj sobie, czy aby ci poniżej czasami nie chrupnie, nie konieczeni to musi być spowodowane kartą, może dysk w tym momencie coś doczytuje, albo procesor ma spadki częstotliwości (tryb oszczędzania czasami w niektórych grach potrafi robić takie psikusy)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Zapuść Unigine Heaven 3.0 w (1280x1024,antyaliasing x8 , teselacja -normal, cienie -high,anizo x4)  to porównamy. Mam jeszcze gdzieś na dysku zapisany wynik z HD7850 :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

tylko , że to i tak będzie zaniżone przez Frapsa .  A mierzenie w Fifie to średni pomysł. Ta gra jest za mało wymagająca.

Niech da wynik (koniecznie w ustawieniach opisanych wyżej i w UH 3.0 bo innego wyniku nie mam) i będziemy mieli już jakąś normalną informacje.

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

no nie powiem bo niskawo masz..

 

Edit:sorki, zrobiłem ten test w niższej rozdziałce :sciana:  Zapodaj jeszcze raz w tych ustawieniach :D

http://img692.imageshack.us/img692/9329/aaaaaard.jpg

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Nie K0chan, to jest jego wynik. Ja w tych ustawieniach miałem 65 kl/s co widać wyżej. Czyli w UH3.0 wynik prawidłowy... A w Far Cryu nie zarzuciłeś czasem MSAAx8? Bo na tej karcie z tego co pamiętam na Ultra i MSAAx4 gra była grywalna ale w trybie x8 były ścinki :D

Link to post
Share on other sites

bo juz zmienił, spryciarz  :), wcześniej twój z UH3 był, zobacz o której pisałem posta, a o której on edytował ;)

 

Ale wynik mimo mocniejszego CPU z deka słabszy, co świadczy tylko o tym , jak w tym benchu ważna jest grafika i jej OC

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

juz jest poprawione



ja mam ponoc coś nie tak z ustawieniami pamięci tylko nie wiem co mam te pamięci http://proline.pl/?p=KHX1600C9D3X2K2%2F8GX



może wam podeśle jakieś screeny to mic os poradzicie


http://img521.imageshack.us/img521/8128/cpuzx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://img4.imageshack.us/img4/4500/cpuz2o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez lowe1
Link to post
Share on other sites

Daj wynik 3dmark 11

http://img441.imageshack.us/img441/8775/3dmarkr.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zauważyłem ze przycięcia zaczynają się dopiero po jakimś czasie po około 3 minutach od rozpoczęcia rozgrywki. Wymieniłem karte na starą Nvidia geforce 8600 fak faktem ze gry wyglądaja gorzej ale przycięć nie ma. Niewiem czy nie oddać tej karty i sprobowac wymiennić na inną.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...