Skocz do zawartości

Grafika itd do gry na Plazmie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez TopperHarkley,

Recommended Posts

Witam,

chciałem zapytać/poradzić się odnośnie jednej rzeczy - nie jestem znawcą, więc postanowiłem zasięgnąć porady u kompetentnych :)

Zastanawiam się nad modernizacją kompa na tyle abym mógł grac na nim podłączonym do plazmy 42/50' - oczywiście na full detalach np w takiego bf3.

Nie pytajcie mnie o wymienienie konkretnie co mam teraz i jak chce pozamieniać  gdyż póki co chcę mieć wstępnie nakreślone na co się nastawiać i czy w ogóle jest to realne.

Jakiego rzędu grafika, procek i ram będzie potrzebny?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zależy od rozdzielczości plazmy 1920x 1080 czy niższa 1368 x 720 ?

 

do tej wyższej to

 

Procesor minimum  I5 2500k / FX 8320 

RAM minimum 4 GB ale lepiej do 8 rozbudować

Karta graficzna  GTX 660 lub 7870/7870xt

 

i wszystko będzie działało na max detalach jeszcze długi czas.

 

To tyle więcej nie powiem bo nie podałeś nawet budżetu jakim dysponujesz więc ciężko doradzać

 

Pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy od rozdzielczości plazmy 1920x 1080 czy niższa 1368 x 720 ?

 

do tej wyższej to

 

Procesor minimum  I5 2500k / FX 8320 

RAM minimum 4 GB ale lepiej do 8 rozbudować

Karta graficzna  GTX 660 lub 7870/7870xt

 

i wszystko będzie działało na max detalach jeszcze długi czas.

 

To tyle więcej nie powiem bo nie podałeś nawet budżetu jakim dysponujesz więc ciężko doradzać

 

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za odpowiedź - to co podałeś mieści się w moim budżecie.

Zasilacz Corsair TX750 V2 80 Plus Bronze da rade? Akurat to wymieniałem niedawno.

 

Plazma w pierwszej opcji - full hd, a konkretnie mam 42 i 50 cali.

 

 

 

 

wcale nie musi być i5 jako minimum, spokojnie wystarczy ci nawet jakiś athlon 4 rdzeniowy, a grafika pokroju hd7850 lub gtx660 czy starszy gtx560ti już wystarczają do płynnej rozgrywki w full hd

A tak się zastanawiam, stare poczciwe q6600 podkręcone do 3,6 da rade, czy raczej zapomnieć o tej architekturze do takich rzeczy?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Czy plazma obsługuje 3D ? Jeśli tak, czy jesteś zainteresowany graniem w 3D ? Jeśli tak, to karta od NV byłaby tu lepszym wyborem.

Jeśli nie, to co wyżej polecili starczy.

Link to post
Share on other sites

Czy plazma obsługuje 3D ? Jeśli tak, czy jesteś zainteresowany graniem w 3D ? Jeśli tak, to karta od NV byłaby tu lepszym wyborem.

Jeśli nie, to co wyżej polecili starczy.

Akurat z tym się nie zgodzę. nVidiowski 3DTVPlay nie pozwala na uruchomienie gry 1080p @ 60Hz, w 3D pogramy tylko na 720p - wyższa rozdzielczość tylko dla filmów. W przypadku HD3D nie ma żadnego problemu z 1080p. Do grania na telewizorze w 3D lepiej sprawdzał się u mnie Radosław. 

 

PS: Jest opcja by to 'ominąć' ale to tylko sztuczne skalowanie przy wykorzystaniu technologii wyświetlania SBS i wbudowanego w telewizor procesora obrazu, który pozwala to na siebie nałożyć - nie jest to de facto pełne FHD.

Link to post
Share on other sites

kolega powiedzial na "full detalach" a bf3 jest tylko przykladem,mamy sporo gierek ktore potrzebuja mocy np c3, wiec ja bym koledze powiedzial jakis i7 oraz gtx titan, ale tak aby zejsc na ziemie to i5 3570 i gtx 660ti a lepiej gtx 670

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

kolega powiedzial na "full detalach" a bf3 jest tylko przykladem,mamy sporo gierek ktore potrzebuja mocy np c3, wiec ja bym koledze powiedzial jakis i7 oraz gtx titan, ale tak aby zejsc na ziemie to i5 3570 i gtx 660ti a lepiej gtx 670

 

Faktycznie i7 + titan to "lekka" psychoza, ale kolejne jest w moim zasięgu :)

 

Dzięki wszystkim za nakreślenie w czym oscylować podczas wyboru, zasiądę i poszukam czegoś opartego o Wasze porady.

Gdybym potrzebował pomocy przy najlepszym z możliwych zgraniu komponentów to bankowo się odezwę.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...