Skocz do zawartości

NAJLEPSZA KARTA GRAFICZNA POD ATHLON II 640 4x 3,0Ghz


Recommended Posts

Witam Serdecznie,

Interesuje mnie karta graficzna, dobra, nawet najlepsza :), kompatybilna do mojego procka Athlona II 640 4x 3,0Ghz. Nie chce robić efektu wąskiego gardła. fundusze sporawe nawet do 1.300zł

Za udzuelenie wszelkich rad serdeczne dzięki :)

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

W tej cenie można wziąść nawet używkę GTX670 ale nie wiem co na to procek. Jaką masz zasiłkę ? :-D

 

Z nowych : HD7950 i GTX660ti

 

Co do procka. On musi podawać karcie informacje. W sytuacjach gdzie będziesz podziwiać widoki , lub patrzeć się w ścianę nie będzie problemu. Ale w momencie tzw fizycznym(ostra strzelanina, wybuchy) może nie nadążyć z nadawaniem karcie informacji . Średni FPS powinieneś mieć w normie dla tych kart, jednak minimalny może być niski ;) Mam nadzieję , że tego nie pogmatwałem i zrozumiesz o co chodzi ;)

 

Więc powiem tak : jeśli niedługo zmienisz procka nie musisz mieć obaw , ale jeśli tego nie planujesz sugeruję to kilka razy przemyśleć ;)

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

wziąść

Też kiedyś za to zostałem sprostowany ;) ... Należy napisać "wziąć" ^^

 

Do Athlona X4 miałem HD6770 i był trochę ( dużo za wolny ) z nowych technologii to bardziej polecałbym HD 7790 lub 7850 1 GB. W wyższych rozdzielczościach ze względu na brak L3 procesor się zadławi więc i tak nie poszalejesz ze zużyciem VRamu większym jak te 1024 MB :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez szatans666
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, iż najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby zakup Phenoma np. 965 BE oraz Radka HD 7870. Żadne nie jest dla drugiego wąskim gardłem, a spokojnie się mieścisz w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Jestem podobnego zdania jak wyżej, lepiej wydać budżet na zrównoważoną konfigurację (wciąż przyzwoity Phenom II 955/965 + Radek 7850/7870), niż pchać bardzo mocną kartę do budżetowego cpu. Chyba że masz dobrą sztukę tego AII i zrobisz wysokie OC (~3.8 GHz). Niestety taki wynik na tym procku to rzadkość.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mysle ze do tego procka to gtx 660 jest max albo moze radem 7870. Pomysl na wymiana procka, bo jak masz 1300 to mozesz teraz kupic karte np gtx 660 i na procek ci zostanie, albo kupic 660ti i odkladac kase na nowy procesor. Ja mialem phenom  II x4 965kreconego na 3,8 w polaczeniu z gtx 66ti i powiem tobie ze masakra byla jak gralem np w batmana ac to z rozdzielczoscia jechalem w dol bo procek nie domagal i gra sie ciela, dlatego do twojego procka nie polecam jakiejs super szybkiej karty bo i tak jej nie wykorzystasz....

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakbyś wiedział gdzie stawiać przecinki byłoby super %-)

Zmieniłem HD6850 na GTX660 (przy i3) i wzrost wydajności jest prawie dwukrotny. Przy Phenomku powinno być podobnie więc proszę nie pisać , że HD6870 to max :D

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...