Skocz do zawartości

Co sądzicie o płytach Asrock ?


Recommended Posts

ja nie narzekam na Aszrotka mojego, wszystko gra, tylko giętki,płytka pcb z której jest zrobione mobo jest mega elastyczna i cienka, po zamocowaniu coolera zgięła się niemal w litere U, więc musiałem poluzować dość konkretnie, nie wiem czy tak z wszystkimi asrockami

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Tak, dokładnie jak napisałeś.

 

O jakim modelu myślisz?

Pytam bo niedługo premiera nowych płyt pod haswella  i może asrock bedzie miał coś  ciekawego .

 

 

ja nie narzekam na Aszrotka mojego, wszystko gra, tylko giętki,płytka pcb z której jest zrobione mobo jest mega elastyczna i cienka, po zamocowaniu coolera zgięła się niemal w litere U, więc musiałem poluzować dość konkretnie, nie wiem czy tak z wszystkimi asrockami

No własnie ciekaw czy tak jest ze wszystkimi ? Czyli tak jakby mieli cienkie pcb ?

Link to post
Share on other sites

Sam niedawno kupiłem Asrocka 970 extreme 3 i jestem bardzo zadowolony.


Przedtem miałem Asus m5a97 R 2.0 który moim zdaniem nie umywa się właśnie do Asrocka który jest chłodny nawed pod dużym obciążeniem i OC.Wystarczy spojrzeć na moją sygnaturkę żeby zobaczyć co potrafi.

Bardzo polecam płyty Asrock/a.

Edytowane przez patryk80
Link to post
Share on other sites

Wszystkie tańsze modele Asrock (gdzieś do ok. 400zł) posiadają bardzo niewielkiej grubości laminaty, co w przypadku montażu ciężkiego systemu chłodzącego procesor jest problemem. Dodatkowo wiele słyszy się o tzw. 'problemie długiej instalacji', który jeszcze nie do końca został rozwikłany.

 

Natomiast każdy producent ma swoje wady i zalety, dobre i słabe modele - nie można uogólniać. To nie 2000 rok, gdzie Asrock był specjalistą od produkowania badziewia (tak jak zresztą MSI) --teraz rynek się wyrównał.

 

Należy patrzeć na konkretny model nie zaś konkretnego producenta. 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie tańsze modele Asrock (gdzieś do ok. 400zł) posiadają bardzo niewielkiej grubości laminaty, co w przypadku montażu ciężkiego systemu chłodzącego procesor jest problemem. Dodatkowo wiele słyszy się o tzw. 'problemie długiej instalacji', który jeszcze nie do końca został rozwikłany.

 

Natomiast każdy producent ma swoje wady i zalety, dobre i słabe modele - nie można uogólniać. To nie 2000 rok, gdzie Asrock był specjalistą od produkowania badziewia (tak jak zresztą MSI) --teraz rynek się wyrównał.

 

Należy patrzeć na konkretny model nie zaś konkretnego producenta. 

 

 

A  taki z 77  fatality preformace  posiada grubszy laminat ?

Właśnie dużo ludzi mówi , że asrock  to shit , budzetówki itp ,że  padają po  3 latach .

 

gtxxor

 

Jak byś wybierał między dobrym model z asrocka  a takim samym dobrym  np msi  .  Co byś wybrał?

Link to post
Share on other sites

A  taki z 77  fatality preformace  posiada grubszy laminat ?

Właśnie dużo ludzi mówi , że asrock  to shit , budzetówki itp ,że  padają po  3 latach .

 

gtxxor

 

Jak byś wybierał między dobrym model z asrocka  a takim samym dobrym  np msi  .  Co byś wybrał?

 

ja posiadam z77 extreme 4 i zalozony jest thermalright macho hr-02, radiator niby duzy, wazy z kilogarm, ale nie zauwazylem zeby backplate sie wyginal

Link to post
Share on other sites

ja posiadam z77 extreme 4 i zalozony jest thermalright macho hr-02, radiator niby duzy, wazy z kilogarm, ale nie zauwazylem zeby backplate sie wyginal

 

Ja posiadam ASRock P67 PRO3 (B3) I to samo chlodzenie uzywam przeszlo pol roku i nie zauwazylem jakiegokolwiek odksztalcenia :)

 

Same ASrocki wydaje sie stabilne, zreszta z tego co wiem i nie wiem czy to plotka czy prawda ale kiedys mowili ze produkuja je w tych samych zakladach co ASUSy to chyba tez o czyms swiadczy :)

 

Swoja droga ludzie narzekaja na plytki np ECS, do zwyklego uzytkowania (nie OC) tez sie nadaja, nigdy nie mialem z nimi problemow.

 

Mysle ze bardziej nalezy sie kierowac juz nie producentem ile mozliwosciami, potrzebami i funkcjonalnoscia (np ulozenie portow PCI-e na plycie glownej).

Edytowane przez bull_byk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...