Skocz do zawartości

Pamięci pod AM3


Recommended Posts

Witam.

Generalnie składam kompa i nie wiem jakie wybrać pamięci do zestawu no ale pierw konkrety.

 

Baza

Proc: AMD Athlon II X4 620 2,6Ghz

Płyta: GA-MA770T-UD3P

Grafa: Radeon HD4770

 

Pierdoły

Buda: SilentiumPC Gladius 600

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 530W

Dysk: Seagate 500 GB Barracuda 32MB 7200

 

Czemu tak?

Jak widać komputer budżetowy. Elementy nie najwyższych lotów więc bebechy są dobrane w taki sposób żeby za niewielkie pieniądze oferowały jako taką wydajność.

Rozważałem i3 ale bardziej przydatne dla mnie będą 4 rdzenie mimo iż wolne.

 

Jakie perspektywy?

Za jakiś rok pewnie będzie wymiany proc na jakiś mocniejszy też pod AM3 i pewnie grafika jak dozbieram pieniążków.

OC - może być ale nie jakieś ekstremalne.

 

Na 4GB DDR3 mogę przeznaczyć 400-500zł.

 

Pomożecie? :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu celował w http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=4679 - myślę, że po prostu w obecnej chwili nie opłaca się brać droższych DDRIII ponieważ nie odczujesz różnicy.

Chyba że potrzebujesz pamięci do większego oc wtedy możesz brać te a-daty lub http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=11418

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie warto brać coś lepszego?

Lepsze pamięci odczuwa się tylko przy OC?

A jak to jest z timingami? Robią odczuwalną różnice przy normalnym użytkowaniu czy dają tylko kilka punktów w benchmarku?

Bo generalnie kompa używam do nauki, głównie wirtualne maszyny, rzadziej gry. Więc jeżeli nie ma odczuwalnej różnicy w praktyce to może pokuszę się o 6 GB tańszych pamięci.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam to samo co Jar3k czyli pamięci GoodRam 1333MHz CL9. Dosyć dobrze się kręcą, spokojnie wykręcisz na nich procka do przyzwoitych rezultatów. Są też tanie no i przede wszystkim nie mają problemów z zejściem timingami np. do CL 7, czy też do OC.

Sam używam tych pamiątek i są bardzo dobre.

W co do tych timingów i częstotliwości, to różnicę zobaczysz jedynie w benchmarkach, gołym okiem zwykły użytkownik czy nawet zapalony gracz tego nie zauważy.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie Athlony nie potrzebują dobrych pamięci do OC nawet mocnego więc te Goodramy powinny być OK

Jeśli chcesz nieco zaszaleć to weź takie :

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=23124

za te pamięci za kilka lat możesz wziąć niezłą sumkę (albo nawet za kilka miesięcy bo w tym roku DDR3 mają sporo podrożeć)

Inne opcje są nie opłacalne ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

UWAGA!

 

Dość ważne info dla osób zainteresowanych pamięciami DDR3 Goodram.W recenzji na Pccentre do budowy ramu użyto kości Microna (i O/C wyszło na ponad 1600MHz CL7). Ostatnio przyglądnołem się moim pamięciom w akademiku i okazało się, że są oparte na kościach Qmonda ( i z O/C już słabiej 1414MHz CL7). Wychodzi na to, że do O/C warto szukać Goodramów na Micronach, bo Qmonda wypada słabiej. Nie sprawdzałem jeszcze w domu co mam, ale dam znać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czy pamięci z niskim napięciem będą odpowiednie pod AM3 (konkretnie chodzi o Athlona II x3)? Planuję kupić te pamięci: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=56052

 

A dlaczego mają być nie odpowiednie? Napięcie: 1.35V? Będą pasowały, sprawdź tylko czy twoja płyta je obsługuje.
Link to post
Share on other sites

W sprawach sprzętu jestem raczej kiepski, więc wolałem się upewnić :wariat:. Wiem, że nowe procki intela potrzebują niskich napięć i pewnie to mnie trochę zmyliło.

Płyta główna to Asus M4A77TD PRO, jeszcze jej nie mam, ale planuję kupić razem z pamiątkami.

Czy w tej cenie (400-440zł) ta pamięci to dobre rozwiązanie? Jakiś czas temu na ESC można było jeszcze kupić tą samą wersję w podobnej cenie z CL7, jednak kości ostatnimi czasy zdrożały. Tak więc czy to dobry wybór? Jeśli coś godnego polecenia, będę wdzięczny za wszelką radę :P.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...