Skocz do zawartości

fractal design define r2


Recommended Posts

Rozumiem, że z montażem wewnątrz kieszeni nie było żadnych problemów?

nie było łatwo ale da się

 

Dobrze widze, że drzwiczki frontowe masz srebrne, a nie czarne?

czarne, tylko światło się dobija

 

btw, to nie mój komp, ale akurat mam pod ręką

Link to post
Share on other sites

Taki był właśnie plan - ja nie lubie świecących wiatraczków i innych odpustowych dodataków.

A przycisk powera Ci nie przeszkadza? :P

 

Kontroler obrotów nie potrzebny - wszystkie wiatraki są bardzo ciche, a w budzie jest chłodno. Pewnie bym się nim bawił przez dwa, trzy dni, a potem ustawił na normal i zapomniał.

Obudowa wcale nie jest cicha. Jest tak samo głośna jak CM 690 II. Standardowe wentyle są, jak dla mnie, tragiczne.

 

Mój kontroler jest 5,25" ale myślę, że to niczego nie zmienia i da radę. Kurdę, napaliłem się. Kupować? :D

Też się napaliłem, kupiłem i... trochę się rozczarowałem. Na żywo nie robi takiego wrażenia. Trochę trąci chińską tandetą. :P Zdecydowany plus za mocowanie dysków. I tyle. Nie jest wyjątkowo cicha. Ma cienką blachę. Maty się odklejają, a klej zastosowany do ich przymocowania śmierdzi. No i u mnie zrobiło się gorąco po przesiadce z CM-a. Nie jestem jeszcze pewien czy to wina obudowy, więc tego nie musisz brać pod uwagę. Najlepiej jakbyś na żywo pomacał budę.

 

Nie mówiąc już o tym:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Lub po prostu zastanów się nad zakupem innej obudowy. Te kilka minusów, o których pisał przedmówca w moich oczach dyskwalifikuje obudowę, która jak dotąd mi się podobała ale teraz nie żałuję, ze zamówiłem Lancoola K62.

Co prawda obudowa, którą wziąłem ma świecące wentylatory oraz okno ale mi to nie przeszkadza. A jakby co to zmienię wentylatory fabryczne na cichsze/lepsze np. Enermaxy lub Noiseblockery.

 

Generalnie jest wiele obudów na rynku i tak naprawdę nie warto się napalać lecz lepiej poszukać coś naprawdę dobrego. Ja sam trochę szukałem od Aerocoola (na którego Vx-9 Pro byłem napalony) przez Cooler Mastera po Lancoola, którego wziąłem. Jak sam chcesz "minimalistyczną" i trochę ascetyczną budowę a do tego klasyczną i elegancką, bez świecących elementów to zastanów się nad którąś obudową od Lian Li. Jest trochę droższa od tanich polularnych obudów ale naprawdę warto to zrobić i ją nabyć - po wcześniejszym sprawdzeniu opinii, testów i filmików zamieszczonych w internecie.

 

No i zawsze możesz poprosić w sklepie o prezentacje interesującej cię obudowy - a nawet kilku - celem porównania...

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Tylko te zatoki do ustawiania pionowego dysków twardych. One tego nie lubią. Ramię z głowicą w takim klasycznym twardym dysku przecież jest...

 

No i ten styl - od Lian Li jest podobny (ciekawe, kto był pierwszy) a dużo tańszy. Bierz Lian Li'a.

Link to post
Share on other sites

Też się napaliłem, kupiłem i... trochę się rozczarowałem. Na żywo nie robi takiego wrażenia. Trochę trąci chińską tandetą. Zdecydowany plus za mocowanie dysków. I tyle. Nie jest wyjątkowo cicha. Ma cienką blachę. Maty się odklejają, a klej zastosowany do ich przymocowania śmierdzi. No i u mnie zrobiło się gorąco po przesiadce z CM-a. Nie jestem jeszcze pewien czy to wina obudowy, więc tego nie musisz brać pod uwagę. Najlepiej jakbyś na żywo pomacał budę.

trafiłeś na wybrakowany model, choć przyznam, że jakością materiałów fractal nie powala (wręcz trochę rozczarowuje), ale demonizujesz

zwłaszcza z tymi temperaturami, zamiast opowiadać bajki, załóż porządnie schładzacz

co do ciszy, jak rozkręcisz wszystkie wentyle na maxa to nic ci nie da nie wiadomo jak wyciszona buda, więc nie wiem jakich cudów oczekiwałeś od kilku mm mat wyciszających

Link to post
Share on other sites

Tylko te zatoki do ustawiania pionowego dysków twardych. One tego nie lubią. Ramię z głowicą w takim klasycznym twardym dysku przecież jest...

 

No i ten styl - od Lian Li jest podobny (ciekawe, kto był pierwszy) a dużo tańszy. Bierz Lian Li'a.

Nie mam kasy, a poza tym to już trochę wykracza poza zdrowy rozsądek.

zwłaszcza z tymi temperaturami, zamiast opowiadać bajki, załóż porządnie schładzacz

co do ciszy, jak rozkręcisz wszystkie wentyle na maxa to nic ci nie da nie wiadomo jak wyciszona buda, więc nie wiem jakich cudów oczekiwałeś od kilku mm mat wyciszających

Oczekiwałem, że będzie cichsza od CM 690 II. Nie jest.

Link to post
Share on other sites

A przycisk powera Ci nie przeszkadza? :o

 

Przyznaje, że troche za bardzo pali, ale jest mały i mozna się przyzwyczaić :D

 

Obudowa wcale nie jest cicha. Jest tak samo głośna jak CM 690 II. Standardowe wentyle są, jak dla mnie, tragiczne.

No nie wiem, nie mam porównania do CM, ale u mnie jest cicho, chociaż to pewnie subiektywne bardzo. Wentyle słysze dopiero jak głowe do obudowy przystawie.
Link to post
Share on other sites

@sajczan jak masz problemy te i owe to może w końcu Ci się przydam? Ja mam budę chieftec'a i nie narzekam. Jest w miarę chłodno. Tylko ta siatka z boku zamiast okna z plexi to porażka. Nie dość, że zakłóca obieg powietrza to jeszcze jest źródłem masowego kurzu na sprzęcie. Chyba mata pomoże?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

W Kanadzie już w jakimś sklepie można kupić.

http://www.ncix.com/products/index.php? ... l%20Design

Chyba żartujesz - produkt niedostępny, to jest "pre-order" tylko "zakamuflowany".

Znasz angielski? Czytaj:

Actual product may not be exactly as shown.

 

i dalej:

This product is available but currently we do not have stock.

Order it today and we will ship when it's available.

Czyli: "It is available but we do not have it becouse is not avaible. It is pre-order.

We cannot show you any picture of this case becouse it is not in sale yet." :o

Do you understand?

Link to post
Share on other sites

@sajczan jak masz problemy te i owe to może w końcu Ci się przydam? Ja mam budę chieftec'a i nie narzekam. Jest w miarę chłodno. Tylko ta siatka z boku zamiast okna z plexi to porażka. Nie dość, że zakłóca obieg powietrza to jeszcze jest źródłem masowego kurzu na sprzęcie. Chyba mata pomoże?

Na razie mam praktyki i nie chce mi się grzebać w kompie. :o

 

Ty to w końcu bierzesz tego CM-a? Bo nie wiem, czy Fractala się pozbywać. :D

Link to post
Share on other sites

Wiesz co? Raczej nie będę w stanie go kupić choć bym chciał, bo mój komp pokrzyżował wszelkie plany. Teraz jeszcze na deser zasilacz doszedł na gwarę i musiałem wydać kasę na następny. Myślę iż kogoś znajdziesz, nawet da Ci pewnie więcej z tego CM'a.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ty to w końcu bierzesz tego CM-a? Bo nie wiem, czy Fractala się pozbywać. :o

Obie to dobre obudowy. Mając tego 690 II Adv nie pchałbym się we Fractala Define R2 ale to nie ja dokonałem takiego wyboru. Skoro już go kupiłeś to może jednak jakiś specjalista - posiadacz tef obudowy - pomógłby Ci coś poprawić tak, abyś był z niej zadowolony...?

 

:help:

 

Proponuję, abyś na początek zrobił dobre zdjęcia na których byłoby wiele szczegółów i zbliżeń. Tylko nie pisz, ze nie masz aparatu - pożycz od kolegi po prostu. Zdjęcia zaś zamieść na forum. Czas na to - zrobienie zdjęć - też masz, kilka chwil i po strachu - a im szybciej tym prędzej będziesz zadowolony - lub odeślesz obudowę do serwisu... lub poprosisz serwis o jak najlepsze zamontowanie wewnątrz od podstaw cały twój sprzęt

Link to post
Share on other sites

Fractal jest ok, tylko myślę, że sajczan jednak nie chce niczyjej pomocy. Wiesz postaw się moim miejscu. Teraz komputer narobił mi więcej kłopotów niż miałem tak więc CM był dla mnie nie do wzięcia. Przepraszam, wiem że kupca i tak znajdziesz w końcu to nie jest zła obudowa. Fractal Ci się podoba to się ciesz, a jak potrzebujesz pomocy i szukasz kogoś kto ma miliard godzin czasu do poświęcenia to możesz poszukiwać mnie :o Fractala pewnie też byś kupił :D Jak dla mnie to i tak bardziej bym go wolał od CM'a. Obie mają dobrą wentylację. Po prostu trzeba dobrze złożyć i będzie trybiło. A sajczan bym zapomniał jak potrzebujesz aparatu to Ci pożyczę :lol:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...