Skocz do zawartości

fractal design define r2


Recommended Posts

Jako wyciąg, czy wciąg?

Zamiast tego białego, czy dodatkowo w puste miejsce?

wciąg, na puste miejsce

choć optymalnie byłoby dać drugi "biały" wentyl fractala z frontu na dach, a na front dać do pary taki, jaki jeden już tam masz

 

co do boku to wentyl tam nic nie da, lepiej przykręcić zaślepkę

Link to post
Share on other sites

No ale drugi biały u góry ma wyciąg, więc nie będą się nawzajem osłabiać?

 

Biały wentyl fractala dałem do przodu , bo on ma mniejszą wydajnośc niż te noisblockery. Pierwsze dwa dyski od góry to F3 w RAID0, a te pozostałe trzy na dole to na backupy, dane i zbyt czesto ich nie używam, tzn. zrobiłem sobie takie ręczny hot -plug i jak je potrzebuje to dopiero podłączam z tyłu. Dlatego też dałem tam gorszy wentyl fractala. Już o mniejszym poborze kurzu nie wspomne, bo na dole jest go pewnie znacznie więcej.

Link to post
Share on other sites

No ale drugi biały u góry ma wyciąg, więc nie będą się nawzajem osłabiać?

nie, nawiewa trochę więcej świeżego powietrza na radiator, co daje trochę lepsze temperatury, bo ono właściwie nigdzie indziej nie idzie

 

Biały wentyl fractala dałem do przodu , bo on ma mniejszą wydajnośc niż te noisblockery. Pierwsze dwa dyski od góry to F3 w RAID0, a te pozostałe trzy na dole to na backupy, dane i zbyt czesto ich nie używam, tzn. zrobiłem sobie takie ręczny hot -plug i jak je potrzebuje to dopiero podłączam z tyłu. Dlatego też dałem tam gorszy wentyl fractala. Już o mniejszym poborze kurzu nie wspomne, bo na dole jest go pewnie znacznie więcej.

tak właśnie dlatego sugeruję drugiego fractala na dach, bo poza słabszym airflowem (który w tym miejscu całkowicie wystarczy, daleko nie musi dmuchać) jest też cichy

a na front drugi noisblocker, bo one mają tłoczyć jak najwięcej powietrza do budy

Link to post
Share on other sites

Ten drugi wentyl u góry bardziej chyba pomoże pamiątkom?

też, w końcu jego strumień powietrza schładza je w ręcz idealnie

 

wydawało mi się, że wyciąg też jest ważny.

jest ale przy tego typu budzie ważniejszy jest doprowadzenie dużej ilości chłodnego powietrza, które przepływając przez wnętrze odbiera ciepło od licznych radiatorów oraz jest wykorzystywane przez chłodzenie grafy oraz proca, a stamtąd droga na zewnątrz jest już szybka

2 wentyle odbierające powietrze z radiatora proca robią już dużo do tego dochodzi grafa, która też swoje zasysa

Link to post
Share on other sites

Jako wyciąg, czy wciąg?

Zamiast tego białego, czy dodatkowo w puste miejsce?

wciąg, na puste miejsce

choć optymalnie byłoby dać drugi "biały" wentyl fractala z frontu na dach, a na front dać do pary taki, jaki jeden już tam masz

 

co do boku to wentyl tam nic nie da, lepiej przykręcić zaślepkę

Fractalowe wentyle są głośne. :]

 

Ja spróbuję przymocować jeden wentyl do koszyka na dyski tak, żeby wiał na cooler.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jak ktos chce więcej fotek, to tutaj:

http://picasaweb.google.com/103697089248408655670/MyPC#

Bardzo ascetycznie. 8-)

 

Jedynie drzwiczki przeszkadzają i brak kontrolera obrotów.

A ten filtr na topie to fajne rozwiązanie ale ja bym tam dał wentylator

mimo wszystko :)

 

 

Fractalowe wentyle są głośne. :)

 

Ja spróbuję przymocować jeden wentyl do koszyka na dyski tak, żeby wiał na cooler.

A może lepiej wymontować ten koszyk (lub dać go w poprzek i wywalić półki) i położyć dysk na spód na piance/gąbce a drugi położyć na nim tez na piance/gąbce i wszystko przymocować gumkami od majtek aby się nie przesuwało? Wtedy ten wentylator nie byłby potrzebny tutaj na tym koszyku , co nie? :]

Link to post
Share on other sites

K***a, ale ładnie! Tez tak chcę. Super porządek w kablach. Parę szczegółów tylko:

1) Szkoda, że Asus brązowy brzydal.

2) Szkoda, że Noctua jest koloru sztucznej kończyny, który do niczego nie pasuje.

3) Szkoda, że śledzie srebrne.

Poza tym super. Daj adres i się w nocy wbijam ukraść.

 

PS Jaki jest odstęp między drzwiczkami, a DVD po zamknięciu? Jest chociaż 1 cm?

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@up

W sygnie masz Radeon 6890x2 4GB? Co to za potwór? :]

 

 

A tego Fractala to zawsze możesz sobie kupić. Są jeszcze dwie inne wersje kolorystyczne...

 

http://www.quietpc.com/files/images/products/fd-definer2.jpg

Link to post
Share on other sites

PS Jaki jest odstęp między drzwiczkami, a DVD po zamknięciu? Jest chociaż 1 cm?

Kontroler z gałkami nie wejdzie. Tam nie ma praktycznie żadnego odstępu.

 

Akurat mocowanie dysków ta obudowa ma dobre. Nie słyszę ich. A wentylator miał być przymocowany do koszyków, ale nie żeby chłodzić dyski, tylko procesor. :) Ewentualnie na dole.

 

Koszyków nie da się wymontować. To nie CM. :) Tutaj trzeba by rozwiercać nity. Mam dwa dyski, więc nie miałbym gdzie położyć drugiego. Obie zatoki 5,25' mam zajęte.

 

 

Edit: Sorry. Znowu post pod postem. :]

Link to post
Share on other sites

Bardzo ascetycznie. 8-)

 

Taki był właśnie plan - ja nie lubie świecących wiatraczków i innych odpustowych dodataków.

 

Jedynie drzwiczki przeszkadzają i brak kontrolera obrotów.

A ten filtr na topie to fajne rozwiązanie ale ja bym tam dał wentylator

mimo wszystko :D

 

W czym te drzwiczki przeszkadzają?

 

Kontroler obrotów nie potrzebny - wszystkie wiatraki są bardzo ciche, a w budzie jest chłodno. Pewnie bym się nim bawił przez dwa, trzy dni, a potem ustawił na normal i zapomniał.

 

Jaki "filtr na topie"?

Link to post
Share on other sites

K***a, ale ładnie! Tez tak chcę. Super porządek w kablach. Parę szczegółów tylko:

1) Szkoda, że Asus brązowy brzydal.

2) Szkoda, że Noctua jest koloru sztucznej kończyny, który do niczego nie pasuje.

3) Szkoda, że śledzie srebrne.

Poza tym super. Daj adres i się w nocy wbijam ukraść.

 

PS Jaki jest odstęp między drzwiczkami, a DVD po zamknięciu? Jest chociaż 1 cm?

1) eee... tam, zdjęcia robiłem w nocy, więc troche kolory nienaturalne, w dzien ładniej to wygląda

2) fakt, brzydkie troche

3) śledzie są białe

 

Odstepu miedzy drzwiczkami i kieszeniami nie ma, ale w drzwiczkach jest gąbka więc coś na 3-5mm by tam można chyba upchać w niej. tego myku z cofaniem nie próbowałem i nie wiem jak tam wtedy z montażem będzie.

Link to post
Share on other sites

myku z cofaniem nie próbowałem i nie wiem jak tam wtedy z montażem będzie.

bez problemu wszedł cofnięty o kilka mm napęd i cofnięty o długość gałek panel na wentyle, choć ten trzeba było zamontować niestandardowo

a sama klapka poza tym, że generuje taką wadę całkiem skutecznie tłumi frontowe wentyle więc to, że przylega ma też zaletę

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...