Skocz do zawartości

fractal design define r2


Recommended Posts

Pfourul--> masz ją?

1. Dołozyłeś jej wentylatory?

2. Jak dołożyłeś to nie występują wibracje budy (szczególnie grzbietu po dodaniu górnych wysysaczy)

3. Ogólnie jak wrażenia z uzytkowania, jakieś minusy ewentualne.

4. Ten przedni wentyl ma szanse coś zassać przez ten filtr i zamkniety front?

Link to post
Share on other sites

Tak posiadam ja od 5stycznia :menda:

1. Narazie nie dolozylem zadnych wentyli, procz dwoch NB XLP (2000RPM) na Dark Shadow.

2. Nie moge stwierdzic tego :)

3. Zdecydowanie za malo miejsca na kable z tylu, szczegolnie jak masz jakas przedluzke ATX24 albo 8pin. A to wszystko przez ta mate wygluszajaca ktora zabiera dobre 2-3mm. Jednakze obudowa pozwala na ukrycie wszystkich kabli

Link to post
Share on other sites

Tak posiadam ja od 5stycznia :menda:

3. Zdecydowanie za malo miejsca na kable z tylu, szczegolnie jak masz jakas przedluzke ATX24 albo 8pin. A to wszystko przez ta mate wygluszajaca ktora zabiera dobre 2-3mm. Jednakze obudowa pozwala na ukrycie wszystkich kabli

Jaka jest na mata? Tak gąbka czy raczej "zmarznięty karton" :)? I ile jest tego miejsca(w mm przybliżenie)

Dodatkowo, ile jest miejsca między frontem a drzwiami, żeby zmieścić jakiś regulator obrotów lepsze.

Link to post
Share on other sites

Mata to taki "zamarzniety karton",

Co do miejsca to jezeli chodzi o odestep miedzy prawa scianka a tacka to ciezko mi to zmierzyc bo nie mam zamiaru zdejmowac prawego panelu ;/ bo pozniej bede sie przez godzine meczyc zeby go wlozyc :menda:, ale tak na oko jest gdzies kolo 1cm.

Co do panelu a drzwiczek jest tam wszystko na styk, na oko sa jakies 3mm wolnej przestrzeni

Link to post
Share on other sites

regulator jest z tyłu, na śledziu (do 3 wentyli). Zresztą takie rzeczy się raz ustawia na sezon najczęściej.

Niby tak, ale przydaje się tylko do wentylatów takich samych i tej samej funkcji. Już do dwóch różnych się nie przyda. Pozatym, jestem pedantem(nie mylić z ped*łem) i często otwieram kompa, coś poprawiam etc.

Link to post
Share on other sites

A za ile ją kupiłeś Pfourul? Jakie ogolnie wrażenia? Napisz m-rke, bo sam napaliłem się na tą obudowę ;) Chociaz pierw kase wydam pewnie na bebechy i na bude nie straczy...

O ile dobrze pamietam to za 389zl, wrazenia? pozytywne, fractal jest zdecydowanie lepszy od noname i aplusa ktorego wczesniej mialem. Jezeli chodzi o m-rke to watpie zebym cos napisal bo nie przepadam za dlugimi mowami i wyparacowaniami :wariat:
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...
Gość Kotecek

Tak za jakiś czas pewnie mojego złomka będę modernizował i tak się zastanawiam czy czasem nie kupić tego Fractala czy zostać przy Gigabyte GZ-X1. Mimo, że mi ta cała moda na czarne obudowy nie leży wgl to ta mi się bardzo podoba. Tylko ta cena trochę nie bardzo... :D

Link to post
Share on other sites

jak możesz go mieć jak dopiero co ją zaprezentowali ;)

mówimy o nowej wersji XL jeszcze jej nie ma na rynku

Temat jest o zwykłym Fractalu i takiego ma Greq. Dla mnie ta buda ma kilka wad, ale są to malutkie wady - takie do pokonania. Zaczynam żałować, ze jej nie wybrałem. :cenzura:

Link to post
Share on other sites

Ja używam tej obudowy od dwóch miesięcy.

Dla mnie za te pieniądze jest super. Jedyne malutkie wady to:

1. Zbyt mało miejsca na kable z tyłu - mogli dać 1 cm więcej, bo jak się wszystko poupycha to cięzko potem blache nałożyć. Troche miejsca zabiera tam pewnie mata wygłuszająca.

2. Dolny wentyl nie ma wyciąganego filtra przeciwkurzowego - jedyna opcja czyszczenia to jego demontaż.

3. Gumki w otworach na kable wypadają przy próbnach przeciągania grubszych kabli.

4. Blacha mogłaby być troszke grubsza.

5. Brak możliwośći odpięcia niepotrzebnych kabli USB i Audio z front panelu

 

Poza tym nic mi nie przeszkadza. Zamomtowałem w sumie 5 wentyli 120mm i jest chłód i cisza. Bałem się , że te wentyle z frontu słabo będą wciągnać przy zamknietych drzwiczkach (mają otwory po bokach), ale jest ok. Dyski za nimi maja 27-33 stopni.

 

Te dodatkowe drzwiczki do każdego wiatraka to bezproblemowe odkurzanie filtrów. No i to zamykanie frontu na magnesik - czad :cenzura:

 

Zamknieta obudowa naprawde ładnie wygląda - klasycznie, ale elegancko.

 

No niestety - jak kupiłem, to wprowadzają nowszy model. :cenzura: Jak się pojawi ta wersja XL po wakacjach, to pewnie ją kupie , a obecną sprzedam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...