Skocz do zawartości

Podkręcanie Sapphire HD7870XT


Recommended Posts

Witam, chciałbym dowiedzieć się jak podkręcić tą kartę do poziomu "prawię HD7950" jak to wszyscy mówią, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Jakim programem najlepiej to zrobić? Co zwiększać i do ilu, ale tak aby karta zachowała cichą kulturę pracy?

 

Pomożecie? :P

Link to post
Share on other sites

Mogę podać kilka przykładów chociaz i tak sporo ogranicza mi ta kartę mój  procesor w większości gier  np tombrider 2013 ustawienia ultimate tresfx włączone ok 10-12 klatek więcej  średni fps 52   wiec bardzo dużo far cry 3 również około 8-12 klatek więcej  maksymalne ustawienia dx11 średni fps ok 55 czasami spadki do 45  , ogólnie przyrost wydajności jest bardzo duży  3d mark 011 gpu score jest ok 9800-9900  , wynik ogólny 8000pkt ale tutaj procek bardzo zamula sądze że było by ok 9500-9800pkt na corei5 3570k@4200mhz .Ta karta nawet po lekkim oc spokojnie przegania radeona 7950 http://pclab.pl/art52024-13.html



Gdzieś widziałem poradnik, jak odblokować te napięcia, gdzieś tu na forum, tylko nie wiem gdzie. Można poszukać...

jak bys mógł go znaleźć  to był bym bardzo wdzięczny sadze że 1280- 1300mhzna gpu jest do osiągnięcia

Link to post
Share on other sites

Ok, za jakiś czas wstawie wyniki.



Przed chwilą zrobiłem benchmark na stocku (Resident Evil 6) i dziwne maksymalna temperatura 76 stopni :( U ciebie po takim OC maksymalna jest 72, coś jest nie tak? Aż się boję pomyśleć jaka może być po OC.

Link to post
Share on other sites

Niestety są problemy z odblokowaniem napięcia w kartach 7870xt. Nie widziałem jeszcze nikogo, komu udało się odblokować napięcie w modelu od Sapphire. Niedawno wyszła nowa wersja MSI afterburner i po pewnych modyfikacjach można regulować napięcie w niektórych modelach 7870xt. Opinie są różne, najlepiej samemu spróbować:

 

http://www.overclock.net/t/1370251/important-msi-afterburner-3-0-0-beta-7-features-7870-xt-voltage-control

Link to post
Share on other sites

Tak tylko że jest baardzo głośna, i tak jakby piszczy powiedzmy jakby się woda w czajniku gotowała tylko cichutko w porównaniu do czajnika ;P



Dla porówniania podam ci swój wynik na tej samej karcie  gpu 1235mhz pamięć 6500mhz max temp 72 stopnie .szkoda ze nie da sie odblokować napięcia na tej karcie  bo karta ma olbrzymi potencjał oc  poradnik masz wyżej wiec nie będę go powielał

Jaką masz prędkość wiatraków? Podkręciłem ją jednak do 1100 na gpu i 1550 na pamięci

Link to post
Share on other sites

Tak tylko że jest baardzo głośna, i tak jakby piszczy powiedzmy jakby się woda w czajniku gotowała tylko cichutko w porównaniu do czajnika ;P

 

Jaką masz prędkość wiatraków? Podkręciłem ją jednak do 1100 na gpu i 1550 na pamięci

 

Bo ten HD7870XT ma kiepskie cewki, dlatego piszczy. Na szczęście swojego zwracam we wtorek do sklepu :P

Co do wiatraków - są ciche do ok 36% obrotów - najlepiej ręcznie ustawiać, bo karta ma nastawiony czujnik na ~65 stopni i wentylatory nawet na taktowaniu fabrycznym wcale nie są ciche.

Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...