Skocz do zawartości

Karta Dźwiękowa - czy warto ?


Recommended Posts

Nawet na średniej klasy głośnikach jest różnica. Ja bym brał dźwiękówkę :D Sam zmieniłem integrę na starego jak świat Audigy i różnica jest kolosalna.

to temat na lepsza rozprawke :)

dobry wzmacniacz nie widzi roznicy (poza smieciami z plyty, ktorych z zasady jest wiecej na integrze, ale to nie jest regula), glosniki komputerowe widza, bo dziala magia sterownikow i namietne podbarwianie niskich i wysokich (ze tak powiem softwareowy loudness) a glosniki komputerowe graja co kaza :) czasem zabawa z korektorem integry daje ten sam efekt co wlozenie osobnej dzwiekowki, sluchawki widza roznice bo integra gorzej sobie daje rade przy wyzszych impedancjach.

 

dzwiek to glosniki/sluchawki, potem wzmacniacz (w glosnikach komputerowych wbudowany, przy sluchawkach ten na karcie/plycie) a na samym koncu zrodlo.

Link to post
Share on other sites

dzwiek to glosniki/sluchawki, potem wzmacniacz (w glosnikach komputerowych wbudowany, przy sluchawkach ten na karcie/plycie) a na samym koncu zrodlo.

Zdecydowanie się z tym nie zgodzę. Wręcz wszystko bym odwrócił. Sam słuchawki podpinam w konfiguracji (integra --> wzmacniacz --> słuchawki) i gra to co najwyżej średnio pomimo że słuchawki to nie jakiś "Chiina" z bazaru za 10zł. Wystarczy że podepnę jako źródło odtwarzacz CD Technics'a i nagle ze słuchawek wydobywają się zupełnie nowe dźwięki.

Także wpierw zastanowiłbym się nad źródłem, wzmacniaczem, a na końcu czymś co te impulsy będzie przemieniało w fale dźwiękowe.

Link to post
Share on other sites

_nrt_ ma rację - najpierw należy kupić porządne głośniki/słuchawki, a dopiero potem dobre źródło dźwięku (np. kartę muzyczną). Lepiej przecież mieć głośniki za 400zł i integrę niż kartę muzyczną za 400zł i głośniki za 50zł ...

Link to post
Share on other sites

Może i faktycznie. Mi po prostu chodziło o to aby nie umniejszać tak ważnemu elementowi jakim jest źródło.

Jednak nie chodziło mi o połączenie karty dźwiękowej za 300zł z głośnikami za 50zł. Widać pisałem patrząc z mojej perspektywy, ponieważ mam jako taki "odbiornik", a źródło to wiadomo.

 

Zamotałem strasznie. Przyznaje wam rację. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...