Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam jako świeżo upieczony użytkownik przybywam z problemem. Posiadam laptopa Lenovo y570 i5 8gb ram i karta nVidia 555m dysk 450, to co wychodzi z obliczeń po zsumowaniu miejsca w dyskach. Jakiś tydzień temu sterownik w karcie graficznej zaczął się zawieszać i nie miałem dostępu do zaawansowanych opcji. Tak więc odinstalowałem sterownik w wersji 3.01.42 i zainstalowałem nowszy 3.14.07. I tu zaczęły się problemy przycisk do włączania i wyłączania karty nVdia przestał działać i już 1-szego dnia ujrzałem pierwszy raz w życiu BLUE SCREEN OF DEATH ! ! ! o sygnaturze "1000007e". Czytałem że to może być przez źle zainstalowany sterownik. Przystąpiłem do odinstalowania sterownika restart kompa i próbuję zainstalować ponownie lecz występuje błąd " nie znaleziono karty graficznej nVidia". Z ciekawości zaglądam do menedżera urządzeń a tam tylko karta zintegrowana wita mnie z rozchylonymi ramionami.

Poproszę o jakieś pomocne sugestie oraz browar pocztą temu kto wytłumaczy mi jak robi się formata na tym lapku. Jest tu jakiś recovery key domyślam się że to przywracanie systemu czy cuś. Sprzedawca gdy kupowałem rok temu tego kompa nie nagrywał mi żadnej płyty itp. Skąd pobrać system mam klucz ale nie dostałem żadnej płyty. Dziękuję bardzo.

Link to post
Share on other sites

Problemem nie muszą tu być sterowniki a sama karta graficzna. Miałem szczęście już mieć styczność z laptopami w których padały dedykowane karty graficzne. Jest to chyba największa bolączka i największa awaryjność współczesnych laptopów. Proponuje ściągnąć jakiś darmowy system Live, który botuje się z płyty lub z penka i sprawdzić czy on widzi tą kartę. Proponuje również zainstalować GPU-Z i sprawdzenie czy on ją wykrywa.

Edytowane przez marcin1ja1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...