Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Swoje pytanie kieruję głównie do osób zajmujących się obróbką grafiki. Czy wielowątkowość procesora ma istotny wpływ na pracę programów graficznych takich jak: CorelDraw, Adobe Photoshop i Illustrator, oraz 3ds Max? Zastanawiam się pomiędzy wyborem i5 3570, a i7 3820. Na komputerze z tym procesorem będę też grał. Podobno i7 jest inwestycją na przyszłość, tylko czy warto za niego tyle dopłacić? Procesor ma mi wystarczyć na ok. 4 lata.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

Czy wielowątkowość procesora ma istotny wpływ na pracę programów graficznych takich jak: CorelDraw, Adobe Photoshop i Illustrator, oraz 3ds Max?

Tak, ma istotny wpływ na pracę powyższych programów - czy warto dopłacać ?

Kwestia czego oczekujesz od maszynki - na i5 zrobisz to samo co na i7, tylko obliczenia zajmą około 30-40% czasu więcej niż w przypadku i7. Realnie wsio zależy od podejścia do tematu pracy, jak i rozmachu samych projektów - mam często zlecenia gdzie 8GB ramu nie mogę zająć, ale innym razem 32GB mało i 6rdzeni niedomaga - wszystko zależy od wielkości projektu. Przy bardziej ambitnych pracach i7 sprawdza się, ale w domowym dłubaniu typowo amatorskim myślę że i5 będzie dobrym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

i7 3770K vs i7 3820 - od strony mocy patrząc są niemal identyczne. Jeżeli nie planujesz rozbudowy kompa w przyszłości o 6 rdzeniowy procek to daruj sobie i7 3820, ponieważ wyjdzie Ciebie drożej niż 3770K, a rezultat będziesz miał ten sam.

Polecam :

cpu : i7 3770K

cooler : HR-02 Macho Black&White | HR-02 Macho 120 | Sp Fortis (z tańszych)

mobo : MSi Z77A G45 | MSi Z77A GD55 | Asrock Z77 Extreme4

ram : zalecałbym 32GB jeżeli trafiasz na większe projekty banerów - zaś 16GB określił bym jako minimum. Kości oczywiście po 8GB, żeby zawsze miejsce na rozbudowę pozostało (max.32GB ramu dla s1155 - 4x8)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...