Skocz do zawartości

Recommended Posts

Producent/wydawca wyraźnie na tym straci.

Dla mnie jest to proste - chcesz zagrać jak najszybciej to płacisz więcej, chcesz oszczędzić, czekasz 1-2mies i płacisz mniej.

@GreQonE - nie rozumiem twojego toku rozumowania. Postaw się na miejscu producenta. Czy gdybyś Ty był nim to nie robiłoby to Tobie różnicy czy ktoś zapłaci mniej, czy więcej?

Link to post
Share on other sites

Robiloby mi to roznice, powiem ze dosc spora.

 

Ogolnie chodzi mi o to, ze wzgledem prawa (luzno interpretujac) byloby to zachowanie legalne, rzecz oczywista legalne, czyli nie scigane z urzedu, oraz po faktycznym zakupie gry z tzw. zlotej serii "legalizowali" bysmy cala operacje do konca.

 

Dla producenta strata? Czy, aby napewno? To tak samo jakbym kupil gre uzywana z allegro - producent nic nie zarabia. Wnioskuje tak po prostym przykladzie - kupujesz bilet do kina, korzystasz - Czy jezeli bys go komus odsprzedal, a ten dostalby sie na film, byloby to fair w stosunku do kina?

 

Tak sobie luzno mysle.

Link to post
Share on other sites

Ogolnie chodzi mi o to, ze wzgledem prawa (luzno interpretujac) byloby to zachowanie legalne, rzecz oczywista legalne, czyli nie scigane z urzedu, oraz po faktycznym zakupie gry z tzw. zlotej serii "legalizowali" bysmy cala operacje do konca.

To, że nie jest to ścigane z urzędu to nie znaczy że to jest legalne - to po pierwsze. Po drugie przez kupienie później gry nie zalegalizujesz tego, że wcześniej grałeś na kradzionej wersji.

 

Wnioskuje tak po prostym przykladzie - kupujesz bilet do kina, korzystasz - Czy jezeli bys go komus odsprzedal, a ten dostalby sie na film, byloby to fair w stosunku do kina?

Co to za przykład? Bilet do kina możesz wykorzystać tylko raz.

Link to post
Share on other sites

Ogolnie chodzi mi o to, ze wzgledem prawa (luzno interpretujac) byloby to zachowanie legalne, rzecz oczywista legalne, czyli nie scigane z urzedu, oraz po faktycznym zakupie gry z tzw. zlotej serii "legalizowali" bysmy cala operacje do konca.

To, że nie jest to ścigane z urzędu to nie znaczy że to jest legalne - to po pierwsze. Po drugie przez kupienie później gry nie zalegalizujesz tego, że wcześniej grałeś na kradzionej wersji.

 

Wnioskuje tak po prostym przykladzie - kupujesz bilet do kina, korzystasz - Czy jezeli bys go komus odsprzedal, a ten dostalby sie na film, byloby to fair w stosunku do kina?

Co to za przykład? Bilet do kina możesz wykorzystać tylko raz.

Czytaj uwazniej, zalozylem w mojej wypowiedzi ze nie scigane z urzedu = legalne dokladnie tutaj: "byloby to zachowanie legalne, rzecz oczywista legalne, czyli nie scigane z urzedu,"

 

Rzeczywiscie nie zalegalizujesz tego ze grales wczesniej, jednakze final finalow, bedziesz po prostu wykorzystywac kopie zapasowa gry, ktora juz posiadasz.

 

Z biletem do kina chodzilo mi ogolnie o zasade dzialania, nie koniecznie czy to mozliwe czy nie.

 

Pamietajcie piractwo jest ECO :)

Link to post
Share on other sites

(...)zastanawia mnie jedna kwestia, mianowicie, skąd osoby mają np. Windows 7, AutoCad 09 czy inną wersję ? Wydaje mi się iż w 99% przypadków to są wersje pirackie(...)

Nie zgodzę się z przedmówcą, w kwestii oprogramowania firmy Autodesk najprościej mają studenci, uczestnicy kursów, a także osoby bezrobotne, poszukujące pracy. Każda z wyżej wymienionych grup ma dostęp do praktycznie dowolnego produktu Autodesk, a także materiałów szkoleniowych, odsyłam do strony http://students.autodesk.com/

 

Wybrani studenci kierunków technicznych, mają również dostęp do systemów operacyjnych Microsoftu i narzędzi programistycznych w ramach MSDN AA (nie obejmuje produktów Office), tutaj wskazany jest kontakt z administratorami danego Wydziału.

Poza najbardziej znanym MSDN AA dostępne są też inne programy Campus Agreement, IT Academy, Dream Spark, w których oprogramowanie z Richmond oferowane jest za darmo lub ze znacznym rabatem.

 

Co do osób fizycznych niebędących studentami / bezrobotnymi - tutaj sprawa się komplikuje Autodesk nie ma specjalnej oferty dla użytkowników domowych, a Microsoft Polska posiada(ł) praktycznie tylko pakiet 3 licencji na Office 2007. Trochę bogatsza jest oferta firm Corel czy Abby ...

 

Pozdrawiam Dresior

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...