Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 3000 zł


Recommended Posts

Zastosowanie komputera: Gry, gry i jeszcze raz gry oraz możliwe, że także streamowanie
Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł

Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nigdy tego nie robiłem, więć nie wiem jak co podkręcić, żeby czegoś nie uszkodzić itp.. Czy podkręcanie dodaje dużo mocy w grach, czy to tylko nieznaczne róźnice? Jeśli nieznaczne to chyba nie potrzebuję komputera do OC.
Których części potrzebujesz?: sama buda

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:1920x1080
Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? mam dysk WD Green 1TB SATAII, ale chyba lepiej go sprzedać i kupić SATAIII.

Specjalne wymagania: wydajny w grach na kilka lat
Własna propozycja zestawu: http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJydkMEOgjAMht!lZ2LWdgPxHQxHD8bDAjsQEAyDGDW!u!vCDh484KH5!39t!i97wW0am6Wb4XAGo1QJGRhkFmEtTkWS50E0FpSI1iYIM1FcJV4H2!qSQduPvpZ0DCSV!tHjvym1G6yEsBZU7OPRPK1QpITJlxR98U03h$rlGkKBkQVNdrZVNzkfENIKjq3zrauf8jqgknYoH3nvetuceuuHR8AK3h!xTVRq

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJydkDEOwjAMRe$iuUKJ7aaUOyBGBsQQtRmqlhY1rRAg7o4TmoGBoQzWt1!!$K084ToO9dxOsDsBG8WQQU5MHylFVGi1MSKsC0yEORchQoxWpOVhXZ0zaLrBVyFdC0mlfvT635TK9TaEEAZUcFxqkgXjjDrNZXRh8U1Xh$r5IqFAKi4a7WQP7ei8II0L2DfON656hOsAt2aTh4!8tZ2tj531$V2wgtcbs0BUcQ**


Inne: Czytałem wiele artykułów, gdzie ukazana jest walka procesorów AMD z Intelem. Nie jestem żadnym fanbojem marki, więc wolę kupić to co jest najlepsze. W jednych artykułach AMD FX 8350 nieznacznie przegrywał z Intelem i5 3570, a czasami miał tam jedną klatkę więcej. W innych zaś artykułach przy Battlefieldzie 3 była różnica prawie 30 FPS na rzecz Intela. Chciałem zasięgnąć waszej porady, gdyż siedzicie już  w tym sporo czasu i napewno wiecie, co i jak. 

Mam jeszcze pytanie, czy warto poczekać na premierę procesorów Intel Haswell.

Link to post
Share on other sites

@up 2500K dla osoby nie chcącej podkręcać to najgorszy możliwy wybór.

 

A do grania brać wersje OC ? Kompletnie nie wiem jak się to robi, więc nie wiem czy warto dopłacać.

NA 1155 nawet i szympans podkręci procesor, to nie są czasy 775 gdzie trzeba było trochę kombinować.

Link to post
Share on other sites

A dużo daje podkręcenie procesora w grach ?



http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJydkLEOwjAMRP$Fc4USO20a$gExMiCGqM1QtRTUtEKA!HfsqBkZynA634uVi$KG!3Rrl36G$RlKpRwUYBwhG9VYsSlWqa1NRnUmxpRipFMipPVgmy4FdMMtNtKumWSpH7P!t6UJo5cSMoLqKl1KeQXThFXODlNOu6i3F66lcblyKZB2giY$!2M$hchI4woOXYhdaF7yOkBnd1Y!8tEPvj0NPo5Pxgo!X75EVIA*

 

Takie coś będzie najlepsze w tej cenie, czy można poskładać coś wydajniejszego. 

Czy zasilacze Deus są dobre ? Wystarczy na kilka lat ?

W tej obudowie i z tym zasilaczem będę mógł poukładać sobie kabelki jak jeden kolega z forum http://images46.fotosik.pl/1542/e90c973b792375c4.jpg ?

Link to post
Share on other sites

Nie podobają mi się za bardzo te zalmany, a wygląd obudowy także ma dla mnie znaczenie, ale skoro w M40 da się zagospodarować kable to raczej nie będę poszukiwał innej obudowy.



http://www.saturion.pl/product/179993/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Corsair_CX_Series_600W_ATX_Modular_80_Plus_Bronze.html

 

A taki zasilacz byłby lepszy od tego Deusa ? 

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować zestaw ze swojego tematu:

Procesor:
AMD X8 FX 8320 /3.5GHz, 125W, 16MB, BOX, AM3+/
649 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-970A-UD3 /AMD970, AM3+/
335 zł

Pamięć RAM:
Crucial 8GB 1333MHz CL9
149 zł

Dysk twardy:
Seagate 3TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
469 zł

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD7950 Vapor-X OC 3GB DDR5 384bit (950/5000)
1199 zł

Zasilacz:
bequiet! PurePower L8 530W
290 zł

3099zł ESC.pl

Generalnie AMD będzie lepiej sprawować się w streamingu niż jakikolwiek i5, a to z prostej przyczyny. Większa ilość wątków pozwoli na lepsze wykonywanie kilku zadań na raz. Na dzień dzisiejszy najbardziej zaawansowane gry wykorzystują max 4 wątki, wyjątki takie jak Crysis 3, BF3 czy FC3 teoretycznie ogarniają nawet 6 wątków. Pozostałe 2 do 4 rdzeni można zagospodarować do kompresji video lub obsługi streamingu.
Natomiast konkurencyjny i7 3770k jest poprostu masakrycznie drogi.

FX 8320 spokojnie można ocnąć do 4,7 GHz co już niejednokrotnie udawało mi się na zaproponowanej płycie głównej.
Co do pamięci, 1333 MHz może wydawać się za wolne, ale z doświadczenia wiem, że mogą one działać z zegarem 1600 MHz 9-9-9-24-1T 1,65V, a w razie czego dokładając około 20-30zł można kupić szybsze.
Dysk twardy, czym więcej miejsca tym lepiej, godzinny filmik nagrywany MSI Afterburnerem bez kompresji i w najwyższej jakości może zajmować nawet 100 GB przestrzeni dyskowej :P

Zasilacz jest tak dobrany aby sie nie marnował i pozwolił na OC procesora oraz karty graficznej, jeśli miał by być mocniejszy to można sie zastanowić nad wersja 630W, która kosztuje około 40-50zł więcej.

Grafika mocna i zapewniająca FPS 60+ w niemal każdej grze, alternatywą będzie GTX 660 Ti.

 

W zestawie brak chłodzenia CPU i obudowy, na razie wystarczy seria od AMD i twoja stara buda, no chyba że to jakiś szrot :P Natomiast za jakis czas możesz kupić Silentium PC Fortos 120-130zł i jakąś budę od Cooler master z serii Elite 4xx, dość tanie i dobre skrzynki :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

ciekawe te twoje zestawy.

Moim zdaniem AMD lepsze, znacznie mocniejsza grafika nadrabia pewne niedostatki procesora, a sam procesor ponoć lepiej sprawdza się w streamingu, a w renderingu pierze tyłek i5 :P

 

Robiłem niedawno ciekawe testy, "Słaby" Phenom II x4 955 @4,0 vs i5 3570 @4,3 GHz w parze z Radeonem 7970, zerknij na ten wykresik :)

http://images41.fotosik.pl/1970/797f4c167da1324c.jpg

Większość ludzi twierdzi, że FX jest niewiele wydajniejszy niż PII lub ma porównywalną wydajność, ale pazórki pokazuje w innych zastosowaniach jak renderin i streamingu

 

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Robiłem niedawno ciekawe testy, Słaby Phenom II x4 955 @4,0 vs i5 3570 @4,3 GHz w parze z Radeonem 7970, zerknij na ten wykresik

 

BF3 nie ma mocnego narzutu na procesor stąd takie wyniki - kłania się optymalizacja danej gry oraz co najważniejsze środowisko pomiarowe.

 

 

INTEL:http://www.pcprojekt...x8BM3h$AKqNVGU*

 

Bierz zdecydowanie zestaw na Intelu, OC procesora pod 4.5 Ghz, do tego OC 7870XT pod 1200 Mhz co sprawi iż karta zbliży się wydajnością do GTX670 / GTX660Ti po OC 

 

Zestaw ten jest jednak dość drogi jak na takie połączanie, płyta MSI Z77 G43 spokojnie wystarczy do OC 3570k, zresztą osiąga ona takie same wyniki OC jak droższy model G45. Zasilacz Deus 500W z 468W na liniach +12V to zapas do takiego zestawu, nie widzę tu konieczności dokładania do wersji 600W. 

 

Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB 1600MHz CL9 Ballistix

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza)

Sapphire Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (975/6000)

SilentiumPC Fortis HE1225

 

3120 zł + kod na montaż oraz Far Cry 3 gratis który trzeba umieścić w komentarzu X98TY2AZ + Far Cry 3

 

Zawsze 130 zł do przodu bez jakiekolwiek straty wydajności czy stabilności

Link to post
Share on other sites

argh.. no to mam mętlik w głowie. Na każdej stronie i na każdym filmiku prezentowane są inne wyniki procesorów AMD i INTEL. I jak tu rozpoznać kto dostał w łapę od danego producenta i zawyża wyniki, kto jest fanboyem marki, a kto podaje prawdziwe informacje...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...