Skocz do zawartości

Jaki typ wentylatorów zastosowanoe w obudowie SilentiumPC Gladius X-80 Pure Black (GD-X80)?


Recommended Posts

Czy może Ktoś podać, jaki rodzaj (typ) wentylatorów zastosowano w obudowie SilentiumPC Gladius X-80?

Czy wszystkie wentylatory są jednakowe?

Jak spisują się w praktyce i czy spełniają swoja rolę?

Czy bardzo hałasują?

 

Jakie wentylatory polecacie do tej obudowy (dwa na górze, jeden na dole oraz dwa obok twardych dysków)?

 

Czy na górze wystarczy zastosować jeden wentylator?

Link to post
Share on other sites

Fabrycznie dołączane do X80 wentylatory są cichutkie (max. bodajże 1100 RPM) więc nie widzę sensu ich wymiany ;)

 

Dziękuję za informacje.

Czy te trzy fabrycznie zainstalowane wentylatory wystarczają w obudowie SPC X80, czy jest wskazane albo konieczne zainstalowanie dodatkowych?

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie w X80 mam w sumie 7 wentylatorów 120 mm. 2xPrzód, 2xGóra , 1xTył, 1x Dół i 1x Środek.

 

Ogólnie te środkowe i dół mają tylko znacznie jak masz bardzo ciepłą kartę graficzną, albo jak masz SLI/CF. Na górę jednak warto coś zamontować bo to poprawia ogólnie przepływ powietrza w całej budzie.

 

Tak z ciekawostki, według mnie zamontowane wentyle są klasę lepsze od Zephyrów pudełkowych, są po prostu naprawdę ciche.

Link to post
Share on other sites

Czy w SPC Gladius X-80, te dwa wentylatory na przodzie w wystarczający sposób chłodzą dyski twarde, czy dla poprawy ich chłodzenia wskazana jest instalacja wentylatorów w środku za koszykiem?



Podajcie jakie typy wentylatorów, najlepiej spisują się w SPC Gladius X-80.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to ja mam w m40 zamontowany komplet (chociaż na upartego na pewno jeszcze coś bym tam upchał :P)

 

temp HDD to ~24-25C a więc chyba rewelacyjnie?

 

Odnośnie grafy się nie wypowiem bo HD4000 się nie grzeje masakrycznie :P (if you know what i mean)

Link to post
Share on other sites

Ja do standardu dodałem 2 na góre (wspomniane EVO) i widać różnicę w temperaturach - polecam zamontowanie czegoś na górę tylko, trzeba sprawdzić co działa cicho w poziomie bo te moje evo działają dużo głośniej od tych z obudowy (tamte na H są tak głośne jak evo na L, a  evo na H działają już tak jakby miały podnieść kompa do góry....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...