Skocz do zawartości

Jak w praktyce spisuje się zasilacz SilentiumPC Deus G1 600W?


Recommended Posts

Pytanie do użytkowników zasilacza SilentiumPC Deus G1 600W. 

Jak w praktycznym zastosowaniu wypada ten zasilacz?

Czy trzyma stabilne napięcie?

Czy występują zakłócenia i tętnienia a napięciu?

Czy jest niezawodny?

Jak z awaryjnością?

 

Jaki inny zasilacz w podobnej cenie, z dobrymi zabezpieczeniami oraz niezawodny możecie polecić?

 

Czy niestabilność napięcia, tętnienia i inne zakłócenia mają istotny wpływ na pracę komputera i w jakim stopniu?

Link to post
Share on other sites

Nie ma co prawda tego zasilacza ale raczej co można zaobserwować na forum to jest polecany. Nie jest to co prawda jakaś wyższa półka ale do zastosowań domowych i jakimś niezbyt wygórowanym OC w zupełności wystarczy.

 

Zasilacz jest dobry ale są lepsze co przekłada się też na cenę. BeQuiet, Enermax czy Seasonic to firmy które się cenią i ich produkty są z reguły droższe od konkurencji ale nic nie stoi na przeszkodzie wybrać coś z ich asortymentu z niższego segmentu.

 

Tutaj dość rzetelny test: http://pccentre.pl/article/show/silentiumpc-deus-g1-600w-80-plus-bronze/id=17916

 

Co do ostatniej kwestii to na pewno zasilacz to jeden z ważniejszych komponentów wydajnego zestawu. Zauważam że często zapominają o nim starają jak najbardziej oszczędzać. Stabilne napięcia to podstawa szczególnie jeżeli mamy w planach OC. Zbyt duże odchylenia od normy mogą w dużym stopniu wpłynąć na pracę całego zestawu a nawet doprowadzić do uszkodzenia któregoś z podzespołów. 

Link to post
Share on other sites

@up Zgadza się. Jestem świadomy że dla chociażby XFX zasiłki składa Seasonic. Nie wspominając że prawie każda osobna część też pochodzi od innego producenta.

Edytowane przez Lukkas
Link to post
Share on other sites

Klika słów o Deusie nie wiem czy znajdziecie na necie dlatego chciałem się zwami podzielić bardziej szczegółowe info
 nie ma tam wysokiej jakości, japońskich kondensatorów, ale  ich chińskie odpowiedniki Chengx czy jakoś tak :) potrafią pracować w granicach normy w temperaturze do 105 stopni Celsjusza. Co jeszcze Radiatory chłodzące końcówki mocy i prostowniki są troche małe ale nie powinny się bardzo grzać. Wentyl jaki tam siedzi to Zheng Heng Electronics .

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za informacje i porady. Są one bardzo cenne i istotne.
Spostrzeżenia, które podał Owoce Morza są bardzo istotne zwłaszcza, że nie jest łatwo uzyskać. Są to konkretne dane dotyczące tego produktu.

Aby rzetelnie i wiarygodnie ocenić zasilacz należny przeanalizować następujące informacje:

1.Testy zasilacza, jeżeli są prawidłowo i poprawnie wykonane.
2.Dane techniczne
3. Dokładnie obejrzeć rozebrany zasilacz, aby dowiedzieć się z jakich elementów jest wykonany, kto jest producentem i jaka jest ich jakość. Istotna tez jest jakość montażu (lutowania).
4. Schemat elektroniczny zasilacza i zastosowane rozwiązania.
5. Informacje z serwisu, jaka jest awaryjność urządzenia. Jaki procent trafia do serwisu czy reklamacji.
6. Porównanie z innymi produktami.

Dopiero na tej podstawie możemy wiarygodnie ocenić zasilacz. Nie dysponując takimi danymi możemy dokonać tylko cząstkowej oceny.

W tej sytuacji, chcąc dokonać właściwego wyboru zasilacza, należny zbierać wszystkie możliwe informacje od użytkowników i osób, które np. rozbierały i naprawiały taki zasilacz.
Na tej podstawie można dokonać oceny urządzenia.

Więc jeszcze raz dziękuję za życzliwość i chęć pomocy innym poprzez podzielenie się posiadanymi informacjami i wiedzą.



A tak przy okazji mam pytanie do Lukasa.

 

Czy do jego komputera wystarcza taki zasilacz? Czy nie jest za słaby?

Jak spisuje się karta graficzna HD 7850?

Link to post
Share on other sites

To ja chciałem tylko dodać, że kondesatory w nich teraz to TEAPO 105 stopni, z tego co wiem wraz z ostatnią dostawą nastpiła zmiana. Są to tajwańskie kondesatory niezłej klasy. Używa ich wiele znanych producentów/fabryk nawet do wyższym modeli zasilaczy. Zdecydowanie jest to duża poprawa od Chińskich 105-tek.

Ważne też , że zasilacze mają niezależną regulację napięć na liniach. Tutaj w tej cenie chyba to jedyne takie zasilacze na rynku (mowa o mocy 500W).

 

Ogólnie zaletą tutaj też jest szybki serwis Door to Door, dzięki któremu naprawdę w 3 dni robocze dostajesz nowy zasilacz bez żadnych dodatkowych kosztów z twojej strony.

 

Ogólnie w ok. 200 zł to jedne z najciekawszych zasilaczy na rynku. Wypadają pod względem technicznym lepiej od Thermaltaków (Smart/SmartSE), OCZ-tów (SXS2) czy XFX-ów (Core) w tym przedziale cenowym.

 

Co do wentylatora to w iddle mają ok. 700-800 obr. , w takim typowym stresie 300-400W mają ok. 1000-1100 obr. Przy maksymalnym obciążeniu nie udało mi się wymusić więcej niż 1300-1400 obr. W teorii mogą do 1600 dojść. Więc są relatywnie ciche, ale nie są niesłyszalne (BeQuiet L8 jest cichszy, ale są cichsze od XFX Core czy Smartów Thermaltake).

Link to post
Share on other sites

Dotyczy wypowiedzi Mareczq

To dobra wiadomość, że zastosowano lepsze tajwańskie kondensatory.

 

Deus G1 w porównaniu z Thermaltake (na podstawie testów) zdecydowanie wypada korzystniej.

 

Co wg. mnie jest istotne, to Deus G1 ma cały szereg zabezpieczeń. Poza tym wierzę w to, że polscy inżynierowie potrafią zaprojektować dobrą konstrukcję.

 

Analizuję temat, ponieważ zastanawiałem się, czy warto zapłacić dwa razy więcej za Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80 Plus Gold 650W, w sytuacji kiedy Deus G1 spisuje się całkiem dobrze i tolerancję napiec i tętnień ma całkiem niezłą?

 

Jak w Twoim przypadku spisuje się ten zasilacz. Czy mierzyłeś napięcia?

Czy występują jakieś czynniki, które powodują niestabilność komputera, albo zakłócają jego pracę?

 

Jaki komputer (z jakimi komponentami) zasila Twój Deus G1?

Link to post
Share on other sites

Żadnych problemów, pod tym względem Deus jest bardzo udaną jednostką. Działał z kilkoma konfiguracjami jakie składałem i żadnych problemów nie zauważyłem. Jedyne co bywa lekkim problemem to ilość kabli (według mnie to jednak zaleta;P), bo ciężko je upchać w mniejszych obudowach ;)

 

A tak dla ciekawostki bawiłem się właśnie 600W G1 wraz z 2500K i 2x7950 - działało wszystko wyśmienicie, nawet z OC proca na 4,5 Ghz. Zero problemów też z napięciami w takim zestawieniu (wahania poniżej 2% jeśli dobrze pamiętam). Ogólnie mam też wrażenie, że zasilacze mają realnie wyraźny zapas mocny (tak z 50W na 12V i nie mówię tutaj o chwilowej mocy, ale o ciągłej).

 

Sprawdzany też był z mniej wymagającymi zestawami jak 2600K + GTX570, G2120 + 7770 i zero problemów. Ogólnie z grafikami to chyba z 10-12 modelami realnie widziałem jak działa poprawnie.

 

Aby nie było niejasności teraz go nie mam prywatnie, sam działał na Fractal Design Newton R3 600W i jestem z tego zasilacza niesamowicie zadowolony ;)

 

Ogólnie czy warto dopłacić to kwestia jednak personalna. Komputer lepiej raczej działać nie będzie, będzie co najwyżej ciszej i większy zapasem mocny na rozbudowę. Dodatkowo dłuższa gwarancja (ale nie zawsze lepsza;P). Powiem Ci też , że jak chcesz bardzo mocno kręcić to wtedy spore znaczenie ma zasilacz, większe niż sporo ludzi sądzi;)

 

Ja też osobiście bym popatrzył na inne zasilacze niż tylko Seasonic jak już chcesz dopłacić. Teraz masz duży wybór takich zasilaczy wysokiej klasy, i czasami możesz coś fajniejszego dostać w cenie Seasonica. Popatrz też właśnie na Fractal Design (ale koniecznie seria Tesla albo Newton, bo Integra jest słaba), High Power (chodzi o serię APT - Astro, model 700W Platinum jest naprawdę udany), Super Flower (bardzo też fajne zasilacze klasy Seasoniców) czy Anteca HCP (ostatnio 1000W strasznie spadł z ceną, da się za 700 zł dostać).

Link to post
Share on other sites

Do Mareczq

 

Wypadają pod względem technicznym lepiej od Thermaltaków (Smart/SmartSE), OCZ-tów (SXS2) czy XFX-ów (Core) w tym przedziale cenowym.

 

Jeżeli możesz to podaj linki do stron, gdzie są testy i porównania konkurencyjnych zasilaczy do SPC Deus G1.



Do Mareczq

 

Jestem wdzięczny, za podane propozycje zasilaczy. Na pewną dokładnie je przeanalizuję.

Ja potrzebuję zasilacz do zestawu przyszłościowego. W chwili obecnej będą to komponenty:

Pł. gł. Asus M5A97 EVO R2.0, proc. AMD Phenom II X6 1045T, RAM Kingston 8GB (2x4GB) 1866GHz, karta Radeon HD 7850 lub GeForce 660 (w przyszłości mocniejsze).

Procesor w przyszłości planuję zamienić na mocnego FX lub nowszą konstrukcję.

Jaka moc w tym przypadku byłaby zalecana?

 

Chciałbym więc wybrać odpowiedni, stabilny zasilacz, aby w przyszłości go nie zmieniać.



 

Dodatkowo dłuższa gwarancja (ale nie zawsze lepsza;P).

 

Dlaczego tak jest, że dłuższa gwarancja jest nie zawsze lepsza?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie takiego bezpośredniego porównania chyba nie ma. Musiał byś poczytać recenzje tych zasilaczy na PcCentre albo InfoBit - tam Rafał dobrze testuje zasilacze, zna się technicznie na wszystkim. Głównie chodzi tutaj o kondensatory, kontroler PWM i niezależną regulację napięć. Te trzy głównie cechy są troszkę lepsze niż u innych w tej cenie. Ogólnie też zawsze warto patrzyć co jest w środku , a nie czytać tego czym się chwali producent. Np. w przypadku Thermaltake pisali, że mają Japońskie kondensatory i fakt 1 szt. nawet jest, ale już główny jest Chiński.

 

Spokojnie wystarczy Ci dobre 500W, więc możesz śmiało nie szaleć z jakimiś 600-700W jednostkami, bo tego nie potrzebujesz. Ja bym brał albo Deus G1 500W, albo dołożył do Seasonic G550 lub Super Flower 550 Green (sprawność Gold, ale tak go mylnie nazwali;P). Jak już chcesz wypas to bym brał albo APT 700 albo Fractal Deisgn Newton R3 600W.

 

Mogę też doradzić Ci zakup karty graficznej 7870 LE (np. Club3D Joker), kosztują ok. 900 zł, ale masz realnie wydajność prawie jak 7950, a po OC możesz nawet prawie dogonić 7970 (zwykłą).

 

Dlaczego tak jest, że dłuższa gwarancja jest nie zawsze lepsza?

Ogólnie chodzi mi o jakość obsługi. Niektóre firmy notorycznie naprawiają zasilacze i robią to długo. To ja już wolę szybką i sprawną gwarancję 2 letnią, niż mozolną i trochę niefajną 3 letnią ;) Wszystko zależy od producenta i jego podejścia. Teraz jest z tym coraz lepiej, ale jednak warto też na ten aspekt popatrzeć jak się wybiera zasilacz. Do tego w przypadku Door to Door masz gwarancję szybkiego serwisu i bez dodatkowych opłat.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

 

Mogę też doradzić Ci zakup karty graficznej 7870 LE (np. Club3D Joker), kosztują ok. 900 zł, ale masz realnie wydajność prawie jak 7950, a po OC możesz nawet prawie dogonić 7970 (zwykłą).

 

Kartę potrzebuję do obróbki i kodowania filmów (renderingu). Wszyscy zalecają tu technologię CUDA.

 

Czy karta graficzna 7870 LE (np. Club3D Joker) będzie się do tego nadawała? Czy ma odpowiednik technologii CUDA? Co poradzisz mi pod tym kątem.

 

Oczywiście w rachubę wchodzi jeszcze projektowanie, obróbka zdjęć, internet i inne. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Teraz kilka słów o tym zasilaczu od strony sprzedawcy. Przerobiłem ich na pewno więcej niż wy, i oto co mogę o nich powiedzieć. Generalnie zasilacz sprawuje się bardzo ładnie. Samo wykonanie klasa. Minusem jest o dziwo fakt iż ma za dużo kabli. Pakując go w obudowę Gladius M40 trzeba się namęczyć, aby wszystko upakować po kątach. Ale to i tak generalnie powinien być w sumie plus. Po prostu samych kabli jest grubo.

 

Co do awaryjności. No tu niestety powiem wam, iż gożej wygląda sprawa. dajmy na to, na 10 sztuk Deus G1 600W wróciły dwie. Jedna brak reakcji, zaś druga dość niebezpiecznie bo za wysokie i niestabilne +5V. Na szczęście gwarancja d2d pomaga załatwić sprawę, Serwis działa na prawdę szybko. Zgłoszony w czwartek, w piątek informacja o wymianie, najdalej we wtorek powinien być. spowrotem.

 

Reasumując. Zasilacz jest dobry, jednakże ja osobiście planując zmianę będę się nastawiać na Deus M1 - modularny.

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam Deus'a M1 w domu i mogę powiedzieć tylko tyle, że w idle troszkę za głośny, za dużo kabli i rozłażące się oploty na łukach wtyczek PCI-E (tych podwójnych). Elektrycznie sam w sobie jest OK, ale Thermaltake SMART SE o 20W większej mocy przy tym samym obciążeniu zanotował napięcia bardziej zbliżone do idealnych. Obecnie nie używam żadnego z nich, wróciłem do mojego Tacens'a Valeo III, który po drobnej przeróbce jest całkowicie pasywny ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...