Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ostatnio zastanawiam się nad kupnem uszkodzonej 6850/6870 do CF. Mam kilka pytań do was.

Czy kupując uszkodzoną (drugą karte) do CF będzie działać tak jak powina, kartę z artefaktami bądź taką na której kręci się taki wiatrak.Zależy mi na zwiększeniu wydajności nie wielkim kosztem a od zawsze chciałem pobawić się w CF :D.Czy mój zasilacz uciągnie taką konfigurację czy wymaga zmiany ?

Link to post
Share on other sites

MultiGPU na Phenomie to głupota, już przy HD 6870 w CFX trzeba było kręcić 2500K by rozwijało to skrzydła. 

To prawda, miałem nie tak dawno PII x4 955 @4.0 GHz i Radeona HD 6870x2 i CF się dławiło, ale przy i5 3570 @4.3 GHz jest malinowo :)

 

Gdyby wziąć pod uwagę sprzedaż CPU i MOBO i dołożenie tych 600 zł, to ma 2500K.

Jasne i niemal zerowy przyrost wydajności w grach bo wzrost z 40 na 45 KL/s to w zasadzie żaden wzrost :P

Jak zmieni obecna grafe na 7850 to będzie miał 40 vs 60 KL/S w większości gier :P To jest juz różnica.

 

PS

Wartości FPS podane na oko :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź :) właśnie chcę zmienić kartę bo coś już lipa z wydajnością, kupiłem sobie nowego tomb raidera i kicha na oc 890/1100 i procu 3,8 na ultra z tressFx max 35fps i spadki do 25. Nowy crysis w wysokich już rady nie daje, na średnich jako tako ale też rewelacji nie ma. w oczekuje  w tych grach minimum 40fps

Link to post
Share on other sites

Wyłącz TressFX. Wyniki mówią same za siebie.



To prawda, miałem nie tak dawno PII x4 955 @4.0 GHz i Radeona HD 6870x2 i CF się dławiło, ale przy i5 3570 @4.3 GHz jest malinowo :)



Jasne i niemal zerowy przyrost wydajności w grach bo wzrost z 40 na 45 KL/s to w zasadzie żaden wzrost :P

Jak zmieni obecna grafe na 7850 to będzie miał 40 vs 60 KL/S w większości gier :P To jest juz różnica.

 

PS

Wartości FPS podane na oko :P

Ja uznaję to za bardziej przyszłościowe rozwiązanie. Każda kolejna karta po 7850 będzie już głupotą na tej platformie. A tak to w późniejszej opcji wpadają 3 stówki na urodziny i zmienia GPU,a i5 już siedzi. :)

Link to post
Share on other sites

 

Dzięki za szybką odpowiedź :) właśnie chcę zmienić kartę bo coś już lipa z wydajnością, kupiłem sobie nowego tomb raidera i kicha na oc 890/1100 i procu 3,8 na ultra z tressFx max 35fps i spadki do 25. Nowy crysis w wysokich już rady nie daje, na średnich jako tako ale też rewelacji nie ma. w oczekuje  w tych grach minimum 40fps

Żeby mieć w CRysis 3 minimim 40KL/s stałe to GTX Titan i i5 3570K :P Co do TR sie nie wypowiadam bo nie gramłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...