Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio bardzo intensywnie przeglądam zasoby sieci w poszukiwaniu ciekawego lapka do ok 2800zł (jak da radę coś zaoszczędzić to będę rad)

 

Będzie on wykorzystywanie głównie do programowania, ciecia szablonów (wykonywaniu wielu operacji na raz) i oglądanie filmów, a czasem do pogrania w jakieś gry (mogą być w niższych detalach, czy niższej rozdzielczości).

 

Zależy mi na dobrej kulturze pracy, a także BEZAWARYJNOŚCI i solidności wykonania, ważna jest także wydajność. Wielkość nie ma znaczenia. Wiem, że w tej cenie nie można mieć wszystkiego, więc godzę sie na kompromisy.

 

Na razie, bo długiej analizie i wykluczeniu kilku innych modeli m.in. Lenovo Z500 (zamknięte bebechy) i Y580 (przegrzewa się dysk - a cenie bezpieczeństwo danych), wybrałem takie 3 perełki:

 

http://allegro.pl/dell-15r-se-i7-15-6fhd-8gb-1tb-hd7730m-br-ubuntu-i3096410035.html

+ ekran FHD, + i7, +matowa matryca

- słabsza grafiki, - cena

 

http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i7-3632qm-8gb-750-gt730m-hdmi-i3089192604.html

+ mocna grafiki, + i7, + cena

- Acer (awaryjność??), - błyszczący ekran, -niska rozdzielczość

 

http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i5-3210m-8gb-750-gt640-fhd-ips-i3097623451.html

+ IPS FHD

- słaby procesor

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy jak wybiorę model z ekranem FHD, to grając w gry na niższej rozdzielczości będzie dużo gorsza jakość obrazu?

 

Który z nich był by najsensowniejszym wyborem?

Może jakieś inne modele są warte uwagi?

Może za jakiś czas (1,2 miesiące) wyjdzie jakiś ciekawy model i warto poczekać?

Link to post
Share on other sites

Ten Acer IPS-a na pewno nie ma.

 

Albo wydajność, albo solidność, podałeś modele raczej szybkie, a nie super solidne.

 

Nie chcesz 17 cali?

 

Zmniejszając rozdziałkę jakość nie pogorszy się dramatycznie.

 

Nikt nie wie, co będzie za 1-2 miesiące, wiele zależy od kursów walut.

Link to post
Share on other sites

To czy jakość będzie dużo gorsza zalezy od konkretnej matrycy w konkretnym laptopie. W tym momencie odpowiadanie tobie na to pytanie to wróżenie w fusów. Wiem, że np w msi gt60 czyli lapku za 4500zł z matrycą FHD obnizanie rozdzialki dawalo beznadziejny efekt. Jak z tym bedzie w tych lapkach niestety nie da sie powiedziec.

Różnie moze byc. Acer ładuje bardzo dobre matryce FHD do swoich lapków ale nie znaczy to, że sobie dobrze radzą ze skalowaniem. Może byćwręcz przeciwnie ale nie musi.

 

Moim zdaniem to acer v3 w konfigu z i5 gt730 i 8 gb ram jest najoptymalniejszy

http://www.x-kom.pl/p/124224-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i3-3120m-4gb-750-dvd-rw-7hp64x-gt730m.html?ref=100421822&sm12=Mzc=&ts=1363731473&token=7ff949ab18f2133594af76f1458d5dcc

 

JEśli nie jesteś programistą/grafikiem to i7 zbyt dużo wydajnosci ci nei doda. Różnice odczujesz w zdecydowanej mniejszości gier a w zdecydowanej większości jej nie będzie albo będzie minimalna. i7 np dodaje kopa w trybach multi gdzie jest bardzo dużo graczy np BF3. Na singlu nie będzie różnicy. W codziennym użytkowaniu w ogóle no chyba, żecenisz sobie jak plik z winrara ci sie rozpakuje 2x szybciej.

 

 

 

@homzik

co do matrycy IPS nie masz racji. Są v3 z ipsem i skoro sklep napisał, że w tym modelu jest to jest.

 

@ co do wychodzenia nowych modeli to jest to bez sensu. Czekanie ma sens jedynie w wypadku premiery prockó intela 4 gen. A ich zakup to dopiero 3 kwartał.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

JEśli nie jesteś programistą/grafikiem to i7 zbyt dużo wydajnosci ci nei doda.

 

Jestem programistą i często odpalam bardzo dużo programów i 4 rdzenie bardzo sie przydadzą.

 

Acer nie ma IPS, a homzik jak zwykle wie lepiej niż oficjalna specyfikacja produktu :)

 

A z tą rozdzielczością to też kpinia, LCD i nie-natywna rozdzielczość to zbrodnia.

 

Wiem, że zbrodnia, ale na tej karcie w FHD nie pogram, z kolei czegoś mocniejszego z matową martycą i FHD w tej cenie raczej nie znajdę.

 

Za tym delem bardzo przemawia jakość wykonania i dobra jak w tej cenie jakość matrycy.

Z kolei wersja della 17" z GF650 i FHD kosztuje jakieś 3700, a to już za dużo.

 

Tak więc chyba za cenę tego Della (2900) muszę się zgodzić na nie za mocną grafikę.

 

Za dużo chyba już szukam, bo mam tyle informacji, że zaczynam głupieć ;P

Link to post
Share on other sites

Na radku 7730 to nawet w HD porządnie nie pograsz

Tu masz della z i5 i gt650 za ok 2900zł

http://www.x-kom.pl/p/79571-notebook-laptop-17,3-dell-inspiron-7720-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=NTg=&ts=1363800035&token=eb30091e9bcadb28532eef045836c536

No chyba, żei7 jest priorytetem dla ciebie to wtedy sam nie wiem . Moze rozwaz kupno tej15 calowki ktora bedzie miala porzadna grafike gt730. Nawet jak zwiekszysz budzet do 3500 i kupisz cos z i7 i gt650 to i tak nie wyrobi ono w rozdzialce HD+ 1600x900 w nowych grach.

http://www.x-kom.pl/p/120667-notebook-laptop-15,6-acer-v3-571g-i7-3632qm-8gb-750-dvd-rw-gt730m.html?ref=100421822&sm12=NDI=&ts=1363801778&token=d290351964a4e7c58c51667cb1945215

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Większym priorytetem jest komfort przy programowaniu (pracy) - a tu matowa FHD i i7 dają duży komfort pracy, wiec jak mam wybierać czy k.graficzna czy dobra matryca, to chyba zdecyduje się na matrycę.

Gry to tylko dodatek, czasem pogram, może być nawet w mniejszej rozdzielczosci.

 

Czy ten dell:

http://allegro.pl/dell-15r-se-i7-15-6fhd-8gb-1tb-hd7730m-br-ubuntu-i3096410035.html

W cenie 2800 to dobra cena?

Jeśli tak, to pewnie jutro go juz zamówię, bo chyba nic lepszego za tę cenę nie znajdę.

Link to post
Share on other sites

W pracy napewno bardzo będziesz zadodolony. W grach razczej będiesz czuł niedosyst.

 

Mam nadzieję. Brałem go głównie do pracy i to było główne kryterium (do tego marka dell jest raczej pozytywna, w pracy mam 4 delle i nikt na nie nie narzeka). Czesem tylko sobie moze pogram, wiec niskie detale, czy mniejsza rozdzielczosć mi nie straszna, bo głównie gram w rpg i najważniejsza dla mnie to dobra fabuła :)

 

A wiadomo, że dobry sprzęt do grania, to około 5000 trzeba dać, co jest kompletnie nie opłacalne, bo za różnice w cenie, można sobie sensownego PC do grania złożyć, lub kupić konsole.

 

Dzięki wszystkim za pomoć, wybor nie był dla mnie łatwy.

Jak go dostane, to napisze jak sięsprawuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...