Skocz do zawartości

Gothic od Piranha Bytes


Recommended Posts

Arcania nie miała klimatu prawdziwego Gothica, nie czułem wn iej swobody, tworzenie miksturek bez stołu oO? Dostawanie po ukończeniu części fabuły, gdzie np w 3 (która bardzo lubie) trzeba było starać się o reputacje, o monety (chociaż bug z łukiem, który się respawnił a można było sprzedawać za grube "sianko" wkurzał bo był kuszący)

 

Swoją drogą w jedynce podobno jest runa gdzie bezimienny po użyciu stawał się ultra gruby (widziałem filmik) i nie wiem czy to prawda, sprawdził ktoś ?

Arcania... sama nazwa wskazuje ze to nie gothic :P czekam na Gothic'a 4 :D

Link to post
Share on other sites

 

 

Gothic 3 tez miał swój smak, ale co do fabuły to niestety była zerowa, zakończenie takie nijakie, masa bugów. Dobry pomysł, ale nie wykorzystany. Swoją drogą brakowało mi tam realizmu, jak jeden człowiek mógł wybić całe miasto pełne orków?
 

 

Gothic 3 bardzo zyskuje po wgraniu fanowskiego 1.75 oraz quest pack 4, fabuła rzeczywiście słabsza niż w poprzednich częściach. ale rozmiar świata jak na grę z 2006 mi to rekopensował, a co do 4 cześci raczej jej nie będzie bo główny BOSS Z Piranhia parę raz podkreślał ze po prostu wymagania graczy, co do kontynuacji są zbyt duże zęby im podołali.

Link to post
Share on other sites

Oj minęło już parę lat odkąd grałem w Gothica...

Dla mnie seria zakończyła się na Nocy Kruka, trójka już w dniu premiery była porażką chociażby przez bugi które uniemożliwiały mi kontynuowanie głównego wątku fabularnego.
Jakiś czas temu chciałem zagrać w jedynkę, ale jak na dzisiejsze standardy grafika jest tak słaba że aż się ciężko gra, ubolewam nad tym że nikt do tej pory nie zrobił jakiegoś moda z teksturami w wysokiej rozdzielczości, ba, nawet sami twórcy mogliby wydać odświeżoną wersję tego tytułu chociażby jak to miało miejsce w wypadku Twierdzy (ostatnio wyszła wersja HD).
Z tego typu gier najlepszym tytułem na chwilę obecną jest zdecydowanie Skyrim, dawniej nie przepadałem za TESami, ale obecnie ta seria jest bezkonkurencyjna, dosłownie i w przenośni.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Gothic 4 od Piranha Bytes to byłoby cos pieknego, ale musieli by sie postarac o klimat z najlepszych czesci, i jesli juz planuja nowa czesc to niech nie robia tego na od******l tylko sie doloza. Wole poczekac do konca 2014 lub 2015 niz dostac szmelc.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Cholercia, cudowna sprawa by to była, gdyby Piranie wzięły się za czwartego, pełnoprawnego Gothica, który byłby godnym spadkobiercą legendy po dwóch pierwszych częściach i Nocy Kruka... :-) Dla mnie dwa pierwsze Gothiki, to niedościgniony wzór idealnych RPG, tak jak dla niektórych np. saga Baldur's Gate, czy TES. Jak dla mnie idealne wyważenie wszystkich składników: otwartego, niesamowicie ciekawego świata, który zachęca do odkrywania swoich sekretów, przystępnego systemu rozwoju, który jest przejrzysty nawet dla RPG-owych niehardkorów, świetnie nakreślonej historii i postaci(że fabuła dosyć standardowa? Nawet typowa historia, ale opowiedziana z odpowiednim rozmachem broni się sama i wsysa na maksa!) i tego niepowtarzalnego klimatu, który jest tak charakterystyczny dla serii, że nie uświadczyłem go nigdzie indziej. Uwielbiam wracać do tych gier... Pirahna Bytes zapewniła sobie u mnie status firmy kultowej :-)

PS. Nadal się boję szwendać nocami po myrthańskich lasach, mimo, że mam już prawie 23 lata na karku ×D...

PS.2 Ta MUZYKA! Kai Rosenkranz odwalił przy tych grach kawał niesamowitej kompozytorskiej roboty ...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...