Skocz do zawartości

Gothic od Piranha Bytes


Recommended Posts

Czesc, chcialem dowiedziec sie co sadzicie o serii Gothic? Mi najbardziej spodobala sie 3 czesc.

Arcania juz jest innego producenta, nie ma tego klimatu, tej wolnosci przy ktorej mozna bylo siedziec caly dzien no i oczywiscie posluchac pieknej sciezki dzwiekowej. Ostanio poszukałem muzyki z Gothica 3. Posluchajcie, bo naprawde warto:

Link to post
Share on other sites

 

Mi najbardziej spodobala sie 3 czesc.

To chyba nie grałeś od początku do końca w jedynkę i dwójkę :D 

Trójka też jest bardzo udaną grą, ale do poprzednich części trochę brakuje, być może to tylko sentyment do mojego pierwszego rpg :)

Co do soundtrack'a, tej piosenki mam serdecznie dosyć, bo towarzyszy przez cały okres gry w środkowej części mapy

(nie pamiętam nazwy :P), muzyka w lesie jest dużo fajniejsza, jest też kilka lepszych utworów, ale zdecydowanie rzadziej nam towarzyszą. 

Skyrim też mnie urzekł ścieżką dźwiękową, a ten utwór najbardziej mi się podobał:

https://www.youtube.com/watch?v=SWubO9WqOLI&list=LLYqPXwXLZDwCF2e94IrHNbA

 

Przez Ciebie jestem zmuszony odkopać save'y do G3 i dokończyć tą epicką historię (gra jest tak długa, że nie dałem rady ;)).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Arcania to nie jest już seria Gothic.... Przed premierą "jedynki" jasno i Joowod i Piranha Bytes mówili że seria Gothic to przygody bezimiennego bohatera i tylko jego, czyli z 1,2 i 3.... Chociaż oryginalny tytuł Arcanii to Arcania: A Gothic Tale, to znajdą się inteligenci którzy będą upierać się że to Gothic 4... To że wydawca zmienił tytuł to nic nie wnosi....

To tak na wprowadzenie. Teraz wracając do serii:

Gothic 1 - gra.... klasyk... dodatkowo z modem Mroczne Tajemnice(grupy The Poziomkaz) po prostu wymiata, teraz już się takich RPGów nie robi.... chociaż moim skromnym zdaniem seria Elder of Scrolls też jest bardzo dobra i jak na obecne "standardy" gier, czyli dla kasy, to Skyrim wyszedł im bardzo dobrze.

Gothic 2 z dodatkiem też gra bardzo dobra, podtrzymująca klimat, grywalność i wyśmienitą fabułę z pierwszej części..... 

Gothic 3 (dodatek to kpina więc o nim nawet się nie wypowiem)..... i tu zaczynają się czasy kiedy gry były tworzone dla mas, nie dla graczy.... nie z pasji tylko dla kasy.... Chociaż fabuła była bardzo dobra, na podobnym poziomie co poprzednie części.... To już grywalność przez bugi była utrudniona :) Każdy chyba pamięta kto grał, jak to po 3 minutach gry, napotykaliśmy na pierwsze bugi, co potrafiło zaprzepaścić możliwość skończenia gry....


Podsumowując, seria Gothic, to moim zdaniem najlepsza seria cRPG, te godziny spędzone na graniu bezim, przechodzenie wszystkimi możliwymi ścieżkami grę.... małe smaczki wynikające z sytuacji,rozmów.... Gry cudowne, których już nie spotkamy....    Polecam koncert ze Starego Obozu( chyba z Mrocznych Tajemnic).

Do tego piękne przeróbki z udziałem IVONY.... :) Gothic Prawdziwa Historia, itp itd. To były czasy :D 
Kto nei grał w serie Gothic, to bluźni, jest heretykiem i powinno się go spalić ;)
A na serio, tą serie powinni wszyscy gracze znać....
Tak jak Eldery, które nie wszystkim się podobają tak samo seria Gothic może się komuś nie podobać, ale trzeba uszanować stare,wspaniałe klasyki gier....

Dla mnie najlepsza część, to każda.... :D
Tyle ode mnie, pozdrawiam.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

  Ja też jestem wielkim fanem serii Gothic. Mi najbardziej przypadła do gusty druga część sagi o bezim. Grałem we wszystkie 1,2,3 nawet w Arcanie i dodatek. Co prawda część"4" mnie rozczarowała.

  Największym atutem tej serii moim zdaniem jest klimat, pierwszą i drugą część mogłem przechodzić po 5 razy i się nie nudziła. Zawsze trafiałem na coś nowego, nieodkrytego. Dodatkowo DUŻYM + był dubbing postaci. Po chwili już wiedzieliśmy z kim rozmawiamy nie patrząc na imię NPC. Wspaniałe dialogi, monologi. 

 Co tu dużo pisać seria cud miód!

Edytowane przez xPOW3Rx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wieczory i nocki :P Po przyjściu ze szkoły tylko Gothic istniał. Pamiętam jak karę dostałem na komputer za złe oceny na miesiąc, Do wakacji jakoś, Nie wychodziłem z domu we wakacje tylko Gothic miał sens dla mnie :P

Link to post
Share on other sites

Mozna powiedziec ze Gothic byl dla mnie zyciem zastepczym, tak jak napisal Pow3r, jak bylismy mlodsi nie mielismy problemow, no teraz tez co prawda nie mam zbyt wiele na glowie (2 klasa technikum) ale juz jakos sie wchodzi w zycie dorosle. Dawniej rozmawialo sie tylko o grach.

Link to post
Share on other sites

Nawet jak grałem w plemiona to wioski mialy nazwe z Gothica 3, Vengard, Ardea, Reddock, Okara itp. ;D Starałem sie uzywac nazw wiosek w ktorych znajdowali sie buntownicy ale szybko mi sie skonczyly. ;P

Link to post
Share on other sites

A moze jest opcja napisania do Piranha Bytes w sprawie kolejnej czesci Gothica? Na pewno sporo graczy podpisalo by sie pod takim podaniem/petycja. W przypadku GTA V napisano w sprawie wydania na PC. Co o tym myslicie?

Link to post
Share on other sites

Raczej wątpię, żeby coś takiego było możliwe. Prawdopodobnie dlatego iż zespół tworzący grę pewnie już kilkanaście razy zmieniał skład. A prawda jest taka, że serie Gothic zastępuje obecnie seria Risen. 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Czekam z niecierpliwością na Risen 3  - KOCHAM serię Gothic i jej podkład dźwiękowy. Nawet jak przeszedłem trójkę to włączałem ją sobie i włóczyłem się po świecie zabijając zwierzęta. :D

Link to post
Share on other sites

No to szkoda bo 1,2,3 wymiataly, wg mnie Skyrim nie dorasta Gothicowi do piet, osiagnal sukces tylko dlatego ze nie mial konkurecji gdy wyszedl, gdyby Gothic 3 byl zoptymalizowany i wyszedl razem ze Skyrimem to pewnie by go znokautowal.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...