Skocz do zawartości

Gigabyte 970A UD3 problem z pamieciami


Recommended Posts

Mam problem z pamieciami w quadro channel 4x2gb nie moge ustawic ich do nominalnych 1600mhz wzialem tez pamieci od kumpla zeby sprawdzic ale na jego pamieciach dzieje sie to samo :/ gdy sa w dual channel dzilaja jak trzeba chodz nie znajduja sie na liscie obslugiwanych pamieci przez plyte. Z  tej tabelki ciezko cokolwiek odczytac czy pamieci dzilaja w quadro channel czy tylko w dual chanel. Pomoze ktos??

Link to post
Share on other sites

no tak ot mi chodzi

wogole w opisie pod kompatybilnosc pamieci na stronie gigabyte jakies totalne bzdury sa wypisane ze plyta obsluguje pamieci niby dual channel a w wykresie sa wymienione pamieci triple :/ i juz centralnie nie wiem ocb czy producent robi mnie w chooja bo plyta niby obslyguje pamieci do 2000mhz a w tabelce znajduje 2500mhz.

 

owa tabelka

 

http://download.gigabyte.us/FileList/Memory/memory_ga-970a-ud3.pdf

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

@wujashek ale zauważ że on ma po dwie kości z innego rodzaju i jak można zauważyć na stronie producenta jeden typ ramu "ocz3g1600lv2g" chodzi na 1600MHz DDR3 przy timingach CL 8-8-8-24 i napięciu 1.65 V a drugi typ ramu "ocz3p16002g" chodzi na 1600 MHz DDR3 przy timingach CL 7-7-7-24 i napięciu 1.7 V. Dlatego bios ustawia najlepsze ustawienia w stosunku do tych dwóch kości. Jedynym sposobem to jest metoda prób i błędów , aż się komputer uruchomi na 1600 MHz. Ale wątpie żeby się udało.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie chodzi o to ze gdy gold jest sam to spokojnie idzie na 1600mhz natomiast sam platinium ma problem juz na 1600mhz nawet gdy timingi ustawie recznie i pokombinuje z napieciami. pozyczylem tez od kumpla patrioty 4x2 i w dual channel 2x2 szly na 1600 ale w 4x2 na 1066 tylko moglem ustawic bo komp nie wstawal i nie wiem czym to jest



probowalem kombinacji pamieci (1,3 2,4) (1,2 3,4) (1,4 2,3) i nic

Link to post
Share on other sites

Jak masz pokazane zdjęcie płyty głównej w instrukcji (chyba 4 strona) to tam będzie koło ramu pisało (DDR3_4 DDR3_2 DDR3_3 DDR3_1) to te gold włóż do DDR3_1 i DDR3_2 a pozostałe do DDR3_3 i DDR3_4.

A jak chcesz spróbować sam platinium to włóż kości do DDR3_1 i DDR3_2 i w ustawieniach timingów w biosie ustawiaj ręcznie napięcie itd. A następnie spisuj sobie na kartce na jakich ustawieniach uruchamia się twoja kość z częstotliwością 1600 MHz. Następnie zrób to samo dla pamięci gold. Może być tak że znajdziesz ustawienia na których działają obie kości i wtedy zadziała.

Link to post
Share on other sites

no tak ot mi chodzi

wogole w opisie pod kompatybilnosc pamieci na stronie gigabyte jakies totalne bzdury sa wypisane ze plyta obsluguje pamieci niby dual channel a w wykresie sa wymienione pamieci triple :/ i juz centralnie nie wiem ocb czy producent robi mnie w chooja bo plyta niby obslyguje pamieci do 2000mhz a w tabelce znajduje 2500mhz.

 

owa tabelka

 

http://download.gigabyte.us/FileList/Memory/memory_ga-970a-ud3.pdf

 

 

Jak wół jest napisane:

DDR3 2500 (downgrade to DDR3 2000 MHz )

więc chyba pierwsza kwestia wyjaśniona.

 

Ustawienie które u mnie zawsze działa to jeden rodzaj pamięci w białe drugi w niebieskie, zmiana TYLKO mnożnika.

Jak masz normalnego proca i pamiątki to idzie za każdym razem nie ma, że boli.

Link to post
Share on other sites

Jedno mnie to zastanawia gdzie w tym PDF widzisz pamięci 3GB czy 6Gb Triple



Jak wół jest napisane:

DDR3 2500 (downgrade to DDR3 2000 MHz )

więc chyba pierwsza kwestia wyjaśniona.

 

Ustawienie które u mnie zawsze działa to jeden rodzaj pamięci w białe drugi w niebieskie, zmiana TYLKO mnożnika.

Jak masz normalnego proca i pamiątki to idzie za każdym razem nie ma, że boli.

Oj boli i to bardzo 3 zestawy pamięci 2x2 + 2x2 i tylko wykrywane 4GB a nie 8GB.

Link to post
Share on other sites

jest podany modul zestawu tak... TAK! Wpisuje go w google zeby wiedziec z jakimi pamieciami ta plyta wspolpracuje tak..TAK! Wynik ktory sie pokazuje  po wpisaniu nazwy modulu to Pamieci triple 3x2 gb tak...TAK! wiec sie pytam OCB czy takie pamieci w triple beda dzialac?czy z tego zestawu triple, jak zaloze dwie kosci w dual channel to beda dzialac a ta trzecia moge sobie sprzedac, wyrzucic cokolwiek...?

Link to post
Share on other sites

Najprościej jak się da

 Jeden moduł =Single-channel

 Dwa moduły= Dual-channel

 Trzy modułu=Single-channel

Kłania się instrukcja płyty głównej.

Moduł to nie zestaw

KHX1800C9D3T1K3/6GX.

6GB (2GB 256M x 64-Bit x 3 pcs.)
DDR3-1800 CL9 240-Pin DIMM Kit

Kit składa się z trzech modułów  o oznaczeniu KHX1800C9D3T1K3/6GX

Kit masz nazwany

Kingston HyperX 6GB (3 x 2GB)

 

Ta zasada jest od XXXXXXXXXX lat taka sama.  Pogubiłeś się w nazewnictwie .

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

aha czyli ten kit (zestaw) posiada 3 kompatybilne moduly (kosci) pod moja plyte i nie wazne w jakich kitach one wystepuja liczy sie zeby tylko wystepowal ten modul tak??

 

Nazwa tych kości określa w jakim są zestawie, więc zawsze występują w tych samych "kitach".

W specyfikacji masz napisane, że te kości są kompatybilne z płytą w konfiguracji dual channel i single.

Czyli możesz sobie podłączyć dowolną ilość pamięci z "kita", ale jeśli chcesz żeby pracowały w określonym trybie to musisz podłączyć określoną liczbę pamięci.  

Czyli użyjesz 3x2gb to będzie działać w trybie single, ale 6gb. Jasna?

 

Teoria:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dual_channel

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...