Skocz do zawartości

Zasilacz Corsair AX860i


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość effendi360,

Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników,

 

jak w temacie planuje zakupić nowy zasilacz. Planowałem zmienić samą karte graficzną w swoim obecnym sprzęcie, ale jak to w życiu bywa kto planuje ten dwa razy planuje i poza grafika kupiłem także płytę główną, procesor i chłodzenie do niego ;)

 

Ale wracając do tematu, zasilacz i tak musiałbym zmienić ponieważ aktualny mógłby mieć problem z uciągnięciem 7970 Matrix, do tego jeszcze 3770k+Dark Rock Pro 2 i MSI z77 Mpower (poza tym 2x dysk 500GB i 1x2TB+dysk zewnetrzny Hitachi 1TB, obudowa Corsair 600T ze standardowym chłodzeniem)

 

Mój aktualny wybór to właśnie Corsair AX860i, wiem że na 100% do takiego zestawu wystarczy, ale gdybym w przyszłości planował dokupić drugą kartę graficzną pokroju 7970 (albo cos w SLI od konkurencji, ze mną nigdy nie wiadomo :D ) to czy nie lepiej teraz wziąść coś mocniejszego np. Corsair AX1200i albo coś w okolicach 1000W od Seasonic'a?

 

Zdania co do tego czy opłaca się kupować za wczasu zbyt mocny zasilacz są podzielone (przynajmniej tak wynikało z tematów które czytałem) Jedni piszą że nie ma to żadnego wpływu, inni z kolei że zasilacz może sie szybciej zepsuć(a czy może uszkodzić inne komponenty w komputerze?).

 

Co prawda Corsair ma 7 lat gwarancji z tego co widziałem, także będzie czas na ewentualną reklamację ^^

 

Jeżeli chodzi o kryteria ewentualnych zamienników moich propozycjo to z najważniejszych jest okablowanie modularne. Co do ceny...hmm ile będzie trzeba?Choć jeśli nie będzie potrzeby to po co przepłacać  ;)

 

z góry dziękuje za udzieloną pomoc  :)

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites

http://www.proline.p... X-SERIES X-760
Coś takiego bym brał żeby było w miarę cicho i porządnie ale jak patrze na testy to lepiej zastanowic sie nad mocniejszym poniewaz w testach  wyszło przy 2 kartach ponad 800W(jeśli to prawda)
Także może lepiej weź jakiś 850W-twoj PSU będzie akurat.

ew.Corsair AX Series 850W

Zepsuć nie zepsuje,markowe zasilacze maja zabezpieczania i jeśli coś by się stało zasilaczowi to nie pociągnie resztę podzespołów za sobą.

Link to post
Share on other sites

effendi360 może i przesadzam, ale po to chyba jest forum żeby szukać na nim pomocy i zadawać pytania. Niestety nie jestem zbyt obiegany w tej tematyce i chyba nic dziwnego że właśnie od ludzi którzy sie na tym znają szukam opini  ;)

 

Szastać kasą nie chce dla szpanu czy po to żeby sobie w stopce napisać jaki to ja mam sprzęt, chce po prostu żeby wszystko ze sobą dobrze współgrało i nic sie nie psuło. Podobno na PSU się nie oszczędza, a łatwiej byłoby mi wydać teraz trochę więcej gotówki niż za jakiś czas zmieniać cały koputer.

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Każdy z wymienionych tu zasilaczy się nada, a osobiście gdybym ja miał kupować wyłożyłbym na tego sesonica 860W. Ten i jego starszy brat 1000W to już legendy wśród zasiłek (certyfikat platinium). Ale Ty nawet tej 860tki dobrze nie wykorzystasz, więc kompletnie bez sensu jest dopłacać do czegoś mocniejszego.



Właśnie w styczniu śmignęła mi koło nosa nówka SS 1000W. Za 650zł koleś chciał oddać. Do dziś pluję sobie w brodę.

Link to post
Share on other sites

Tak jak widać na pomiarach efendiego, 300W to wszystko co jest potrzebne dla single GPU, dla SLI/Crossfire 500-550 to aż nadto.

Należy pamiętać, że pobór z sieci jest zależny w dużym stopniu od samego zasilacza, u mnie jest to około 220-240W, (tutaj znajdziesz moje screeny z pomiarów)

Moc zasilacza jest podawana dla wartości jakie może dostarczyć na wyjściu. Także od poboru z sieci należy odjąć kolejne 10-20%

W praktyce, zasilacz 550-600W (realnej mocy, nie takiej z tabliczki znamionowej) jest do konfiguracji SLI w zupełności wystarczający.

 

Zaporponowany przez Effendiego XFX 750W Black Edition

http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/xfx-black-750w,20100.html

jest w rzeczywistości produkowany przez Seasonica i jest to świetny wybór w tej cenie, lub nawet tańszy XFX 650W XXX Edition Power

Gdybyś jednak za wszelką cenę chciał wydać więcej pieniędzy to daruj sobie tego Corsarza, którego właściwego producenta nie chcą nawet ujawnić. Weź Seasonica z serii Platinium, które do 30% obciążenia pracują pasywnie.

 

Z tym, że ja zamiast 860 proponuję 660W bo mocniejszy na 100% nie będzie Ci potrzebny, chyba że do triple lub quad SLI

http://proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-660

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Na SS 860W przy SLI nie będzie się wiatrak w idle włączał :D Różnica w cenie wielka nie jest. Ja bym dopłacał ale oczywiście zgadzam się, ten SS 660 by wystarczył. Myślę bardziej w perspektywie wydatku na wiele lat bo w zasiłkach jak w żadnym innym podzespole następuje degradacja więc idę tokiem myślenia - więcej mocy, mniej się poci, dłużej pochodzi.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze odnośnie Corsair AX860i, małe sprostowanie mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Wszystko wskazuje na to, że seria AXi jest produkowana przez Flextronics i oferuje cyfrowe sterownie, ale ma gorsze kondensatory i wentylator, natomiast seria AX (bez litery i) to te same zasilacze co Seasonic SS-860 Platinium, tylko z trochę innym sterowaniem.

Tak czy owak, niemalże ze wszystkich proponowanych zasilaczy autor wybiera pomiędzy różnymi konstrukcjami Seasonic'a :D

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

effendi Twój tok myślenia jak najbardziej odpowiada mojemu (więcej mocy...)  ;)

 

Choć u mnie jest to raczej myślenie na "chłopski rozum" nie poparte żadnymi wykresami,tabelkami etc  :D

 

Corsair w takim razie odpada, tym bardziej że z tą gwarancją 7 letnią to trochę niedopatrzenie z mojej strony bo dopiero AX1200i takową posiada, a AX860i ma 24 miesięczną.

 

W takim razie pozostaje Seasonic model SS-860XP F3. A czy ten model względem X-850 dużo się różni poza certyfikatem i długością gwarancji?

Link to post
Share on other sites

Ok jeszcze jedno laickie pytanie. Który certyfikat jest lepszy?Na chłopski rozum Platinium...

 

Choć pewnie i tak będę się decydował na SS860 ze względu na dłuższą gwarancję.

Edytowane przez carchou
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość effendi360

 

Który certyfikat jest lepszy?

 

Jak to który :P Po kolei: 80+ < bronze < silver < gold < platinium.




Zamawiaj chłopie tą platynę a ja gryzę kapcie z zazdrości.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ok zamówienie na Seasonic SS860 złożone, pozostaje czekać do jutra na zasilacz  :)

 

Dziękuje wszystkim za informacje i pomoc!

 

Hehe pewnie będę pisał jeszcze nie jednego posta i temat przy składaniu tego co pokupowałem  :D

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ściska, ale bardziej nie z powodu jego zakupu tylko tego, że odpuściłem tego tysiączka w styczniu :/



Ja mam dobry zasilacz (950W/SLIVER) ale z tymi nieodpinanymi kablami to idzie się za*****ć. :/

Link to post
Share on other sites

Seasonic model SS-860XP F3. A czy ten model względem X-850 dużo się różni poza certyfikatem i długością gwarancji?

 

Jest kilka zmian technicznych, niektóre parte zostały okrojone, konkretnie na mostku (seasonic uznał, że pozostają niewykorzystane i niepotrzebnie podnoszą koszty) Z drugiej strony zmieniony został delikatnie układ PCB, żeby poprawić przepływ powietrza.

Tym samym chłodzenie w trybie pasywnym uległo poprawie.

Seria 850 (KM3) nie oferuje tego trybu, zaś stosowany jest w serii 860 (XP3).

 

Ja wciąż utrzymuję, że ss-660W jest wszystkim czego autor potrzebuje :)

http://www.hardocp.com/article/2013/02/04/seasonic_platinum660_660w_power_supply_review/1#.UUcNn1dZjgE

 

 

Co do certyfikatu to oba zasilacze mają identyczną sprawność, różnica polega na tym, że kiedy seria gold (KM3) była certyfikowana, nie istniał certyfikat platinium :D

 

Został wprowadzony później, żeby docenić taką wysoką sprawność jaką oferują właśnie te zasilacze :)

Edytowane przez Cleaner_1980
Link to post
Share on other sites

 

Tak jak widać na pomiarach efendiego, 300W to wszystko co jest potrzebne dla single GPU, dla SLI/Crossfire 500-550 to aż nadto

W praktyce, zasilacz 550-600W (realnej mocy, nie takiej z tabliczki znamionowej) jest do konfiguracji SLI w zupełności wystarczający

TPD producenta proponuję traktować jak najbardziej serio .

SLI/CF z jakich kart graficznych .

Link to post
Share on other sites

Bedzie to już troche offtop ale właśnie odebrałem zamówiony wczoraj zasilacz i muszę powiedzieć że już wiem dlaczego Seasonic tyle kosztuje  :D

 

To że jest dobry to jedno, ale z drugiej strony sama zawartośc pudełka jest tak ładnie przygotowana że nie wstydziłbym się go samego położyć komuś pod choinka, chciałbym mieć w "młodości" tak pakowane prezenty jak ten zasilacz  :D

 

Nie wiem czy inne firmy też tak robią bo zasilacza nie kupowałem już od bardzo dawna ale Seasonic pod tym względem mogę polecić z czystym sumieniem  ;)

 

Tylko tych kabli strasznie dużo i ciężko mi się póki co w tym ogarnąć  ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...