Skocz do zawartości

Gothic 3, mało płynnie


Recommended Posts

Witam, otóż postanowiłem przejść gothica 3, zainstalowałem pierwsze co patcha 1,75 wiedząc iż optymalizacja w tej grze jest denna, mimo jednak tego gra często zacina się, po prostu wszystko zamiera na kilka sekund i potem znów działa, kiedy chodzę po mieście z pochodnią to gra dostaje spadków do 27 fps, przy wyciąganiu pochodni też kilkusekundowy zawias, ogólnie cały czas są dropy fps, nie ma jednak nowszego patcha, a nie wiem czy nie ma jakiegoś domowego sposobu aby pozbyć się problemu, bo to niemiłosiernie wkurza, no jak na mój sprzęt powinno zaiwaniać w 200 fps bez mrugnięcia, spodziewałem się że będzie się ścinało, ale że aż taka bieda to nie, ma ktoś jakiś magiczny sposób aby to poprawić? czy po prostu muszę się pogodzić z faktem że gra tak będzie dzialać?

Link to post
Share on other sites

gralem ostatnio w G3 wersja 1.75 na karcie 285 GTX i miałem full detale ustawione wszystko co możliwe procka mam na 4200 MHz odpowiednik i7 950 i też miałem dropy do do wartości w granicach 20 FPS to jest wina silnika gry a nie sprzętu

Link to post
Share on other sites

Hmm, no dobra, trudno, trzeba grać tak, w sumie w 2002 roku w jedynkę grało się na pIII 800 mhz, 128mb ram i GF2mx i wczytywało poziomy około 2 minuty, i nie mogłem grać magiem bo każdy efekt czaru powodował spadki do 4 klatek :D a jednak zmęczyłem wtedy tą grę 3x pod rząd i jakoś nie narzekałem :D 

Link to post
Share on other sites

No właśnie :P też jakoś kiedyś nie zwracałem uwagi na FPS miałem to gdzieś grało się nawet i na 10 FPS w Medal Of Honor itp. :P a teraz coś siedzi w głowie, że jak nie mam full detali i 60 FPS ++++ to nie chcę mi się w to grać :P 

Link to post
Share on other sites

To nic już nie zrobisz. U mnie na e8400 i 4890 też miałem identyczne objawy, ścinka z pochodnią. Najgorzej było zaraz po wczytaniu oraz teleportacji, jednak jest to RPG i tak bardzo nie przeszkadza, da się grać.

Link to post
Share on other sites

Gothic 3 jest słabo zoptymalizowany, nic nie zrobisz. Ja tez jak ostanio odpalilem to biegne sobie pieknymi łąkami wsrod kwiatow na tle zachodzacego slonca przy 50fps a za chwile 15-20fps. Modlmy sie o nowego Gothica od Piranha Bytes.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...