Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry
  • Maksymalna kwota : 4600zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Których części potrzebuję : Buda
  • Rozdzielczość mojego monitora : FHD
  • Części z poprzedniego komputera : Nic
  • Specjalne wymagania : Małe temperatury, nie musi być cicho
  • Własna propozycja zestawu : Raczej wolałbym zielonych, a konkretnie 680 - wiem, wiem, NIEOPŁACALNA ale trudno mi się oprzeć :P  
  • Inne : BEZ SSD. Zamawiać będę albo na morelach albo na techplanet (możliwość odbioru osobistego i duży asortyment). Obudowa przewiewna (myślałem nad FD 3000, podoba mi się wizualnie oraz podobno jest w miare chłodna).

 

bump

Link to post
Share on other sites

Moja propozycja zestawu: http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=73500&s=70844&s=70416&s=72453&s=63958&s=73104&s=24112&s=71137&s=70268&s=74564 Obudowa jest cicha z dobrym przepływem powierza, problemów nie będzie. Karta graficzna też cicha i nie głośna. Cooler wydajny i również cichy. Tak samo z dyskiem i zasilaczem. Chciałeś GTX i masz GTX. Zobaczymy co inni powiedzą... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wolałbym jedną kartę szczerze mówiąc, jak będzie brakować wydajności to dołożę kolejną 680 za 2,3 lata. A tak swoją drogą, to czy sklep (np. techplanet) jest w stanie zrobić SLI (jeżeli zamawiam usługę złożenia przez nich PC) czy trzeba to robić we własnym zakresie?

Edytowane przez HajducekHajduk
Link to post
Share on other sites

Spoko, tylko powiem Ci jaka jest różnica 680 i 660 w SLI na podstawie testów z benchmark'a. (2560x1600) Tak, jakbyś był zainteresowany ;]

 

GTX 680:
Crysis 2 - 40-28fps
Battlefield 3 - 55-43fps

Hard Reset - 47-31fps
Metro 2033 - 23-15fps

 

GTX 660 SLI:
Crysis 2 - 50-40fps
Battlefield 3 - 74-60fps
Hard Reset - 65-36fps
Metro 2033 - 32-22fps
 

Dzięki za plusika :D

Edytowane przez GamoDues
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być cicho i przewiewnie to nie wiem jak z tym 3000... Podobno do cichych nie należy. W R4 z przepływem nie jest źle. Ogólnie to zmieniłeś na gorszą wg. mnie...  :/

Edytowane przez GamoDues
Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być cicho i przewiewnie to nie wiem jak z tym 3000... Podobno do cichych nie należy. W R4 z przepływem nie jest źle. Ogólnie to zmieniłeś na gorszą wg. mnie...  :/

Tylko prawie 2x tańszą panie mądralo, a nie 2x gorszą... 4,6k na PC gamingowy to nie jest budżet gdzie można brać wszystko z najwyższej półki. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być cicho i

Specjalne wymagania : Małe temperatury, nie musi być cicho

 

 

Właśnie napisałem, że cicho NIE MUSI być bo i tak gram na słuchawkach z muzyką włączoną zawsze.  :P

A i zakup nie jest natychmiastowy tylko zamówię go dopiero w pierwszym tygodniu kwietnia.

Edytowane przez HajducekHajduk
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że Macho wejdzie...

Ssd nie tylko przyśpiesza ładowanie systemu itp. ale daje też 10-20 fps, gdzie może zabraknąć w np. Crysis'ie do 60-klatkowego, czyli płynnego grania. 

Edytowane przez GamoDues
Link to post
Share on other sites

A więc co jest takiego "magicznego" w dyskach SSD, że dają FPSy? Z tego co wiem to mają one kosmiczne prędkości odczytu i zapisu co raczej nie przekłada się na FPSy. To tak jakby mówić, że posiadając WD Black ma się więcej klatek niż mając WD Blue albo Green. Na SSD szybciej wyrenderujesz teren w grze (tylko).

Link to post
Share on other sites

 

Ssd nie tylko przyśpiesza ładowanie systemu itp. ale daje też 10-20 fps, gdzie może zabraknąć w np. Crysis'ie do 60-klatkowego, czyli płynnego grania. 

 

Jak do tej pory jest to dla mnie głupota roku, ale mamy dopiero końcówkę pierwszego kwartału, więc piłka w grze. Miejsce na pudle raczej murowane. 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie no jasne karta za 1900zł słabsza sporo od tandemu za 1600... Rewelacyjny wybór :D

 

Poza tym, moim zdaniem zestaw w porządku.



http://www.guru3d.com/miraserver/images/2012/gtx-660-sli/Untitled-5.png



 

SilentiumPC Fortis 1225, tańsze a bardzo wydajne.

 

Fortis może wydajnościowo dorówna macho, ale przy poziomie hałasu na pewno wyższym....

 

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/02/Thermalright-HR-02-Macho-Wydajno%C5%9B%C4%87-@-45-GHz-576x486.jpg



Też miałem to chłodzenie, tam by się przydało zmienić wentylator i byłoby git ale fortis z wenylem = macho - cenowo tak to wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...