Skocz do zawartości

Wybór myszki - praca biurowa/granie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PuCiK,

  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która mysz?

    • Logitech G400
      2
    • Razer DeathAdder
      2
    • X7 Oscar X748
      0


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Na dniach zamierzam zakupić nową myszkę.

 

Czytając inne wątkich forumowiczów z tym samym problemem, napotkałem się na dwie ciekawe (tak przypuszczam) oferty:

-Logitech G400

-Razer DeathAdder

 

Aktualnie posiadam IntelliMouse Explorer 3.0 - od jakiś 3 lat, ale naszedł czas na zmianę.

 

Co do IE 3.0 - dla mnie trochę nie poręczna, szukam czegoś idealnie dopasowanego do ręki.

Z tego co zauważyłem G400 - to sprytna myszka.

 

Razer jest w atrakcyjnej cenie 99zł+ przesyłka, jednak w tej cenie są to myszki z Chin, wersja Europejska około 200zł.

 

Podkładka aktualna i raczej nie będę zmieniał: Aqua 2.

 

Co byście polecili ? Mysz do 200zł (rozważam nawet używaną- jakąś "świeżą").

Edytowane przez PuCiK
Link to post
Share on other sites

 

Razer jest w atrakcyjnej cenie 99zł+ przesyłka, jednak w tej cenie są to myszki z Chin, wersja Europejska około 200zł.

Ta wersja "europejska" to jest nic innego jak sprowadzona myszka z Chin przez dystrybutora :D  

Właściwie sam dokonałeś już wyboru, teraz tylko pytanie, która z tej dwójki będzie dla Ciebie lepsza. Decydującym czynnikiem powinna być wygoda, najlepiej jakbyś "pomacał obydwie myszki". Ze względu na to, że obecnie posiadasz IE 3.0 odrzuciłbym wszystkie laserowe twory i skupił się właśnie na tej dwójce.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź.

 

Nie mam możliwości "macania" tych myszek :/

 

IE - jest dla mnie średnio komfortowa.

 

Powracając do Razera - pytając sprzedającego jak to jest z tymi myszkami i czy są One takie same jak wersje Europejskie - odpowiedział że nie wie czy jest jakaś różnica, nie zaprzecza że jest.

 

Teraz chyba pozostaje zapytać, czy oficjalne sterowniki są kompatybilne z tym Razerem, jeśli tak rozważyć jego zakup.

 

Miał może ktoś styczność z tymi myszkami ? Która lepiej leży w dłoni ? (Wiem że to głupie pytanie, bo każdy ma inną dłoń, jednak może coś mi to podpowie).

 

Na niekorzyść wpływa czas realizacji zamówienia Razera (aż 8-10 dni) - na co nie mogę raczej pozwolić.

 

Razer vs Logitech ?

Edytowane przez PuCiK
Link to post
Share on other sites

 

Miał może ktoś styczność z tymi myszkami ? Która lepiej leży w dłoni ? (Wiem że to głupie pytanie, bo każdy ma inną dłoń, jednak może coś mi to podpowie).


Mam obydwie i obydwie bardzo dobrze mi leżą, pod palm'a wziąłbym chyba jednak DA ze względu na to, że mam małą dłoń. 

Mogę podesłać Ci fotki porównawcze.

Link to post
Share on other sites

Zdjęcia przeglądałem już sobie, które dostarczył mi wuj Google.

Dzięki za chęci.

 

Mi mysz typowo potrzebna do neta, no i czasem gry, chcę kupić coś dobrego w danej kwocie.

Edytowane przez PuCiK
Link to post
Share on other sites

Jeśli dostaniesz tego oscar'a tanio to też możesz śmiało brać, kształt  bardzo podobny do DA, przy czym jest trochę większa.

Sęk w tym, że oskar jest strasznie ciężko dostępny i zastąpił go 748 ze słabszym sensorem.

Link to post
Share on other sites

Oscar - koszt około 70-75zł z przesyłką.

G400 - około 120-125zł z przesyłką.

DA - około 120zł z przesyłką.

 

EDIT:


Teraz tak przeglądając, napotkałem się na: Logitech G9X

Mianowicie: http://allegro.pl/hit-mysz-laserowa-dla-graczy-logitech-g9x-cod-mw3-i3076127693.html

 

Cóż to za cudo ? Jak się ma do G400 i pozostałych w/w konkurentów?

Edytowane przez PuCiK
Link to post
Share on other sites

Dobrze wykonana, bajerancka mysz z najlepszym laserowym sensorem ADNS-9500, stojącym na poziomie optyków  z DA, g400 oraz IE.

Jest dosyć krótka, najkrótsza ze wszystkich wymienionych myszek, bardzo dobrze spisuje się pod claw grip'a.

Dodatkowym bajerem jest rolka 3D oraz zmienna obudowa zmieniająca szerokość myszki. Moim zdaniem nie jest warta swojej ceny, ale przy takiej promocji jest jak najbardziej warta uwagi.

Link to post
Share on other sites

Poczytaj tematy z tego forum, bo warto. Najlepiej jednak pomacać mychę samemu. Logitech w Polsce jest jak stonka na polach ziemniaków. W byle sklepie dla idiotów możesz ich produkty dotknąć i ocenić. To poniekąd niezaprzeczalna moc tej marki. Mi się marzy nad Wisłą takie coś :)

 

http://gameway.com.ua/wp-content/uploads/2012/11/Razer-epic-store_11.jpg

http://gameway.com.ua/wp-content/uploads/2012/11/Razer-epic-store_9.jpg

http://gameway.com.ua/wp-content/uploads/2012/11/Razer-epic-store_7.jpg

http://gameway.com.ua/wp-content/uploads/2012/11/Razer-epic-store_4.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...