Skocz do zawartości

Problem z grafika Sapphire Radeon hd 7950 oc


Recommended Posts

Witam serdecznie, nie wiem czy pisze w dobrym temacie, no ale coz sprobujmy..

No a wiec tak, wczoraj doszedl mi nowy komputer :

Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance LP

MSI B75A-G43

Benq 24" LED GW2450HM

WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600)

SilentiumPC Deus G1 80Plus Bronze 500W

SilentiumPC Gladius M40

Intel Core i5-3350P 3.10GHz BOx

Sapphire Radeon HD 7950 OC vapor-x

Zlozylem go z kolega, zainstalowalem windowsa 7 64bity. No i mam kilka problemow, glownie z grafika.

No i szczerze nie znam sie na tym zabardzo. a wiec po pierwsze niby w wlasciowsciach ekranu mam ustawiona rozdzielczosc 1920x1080. Tylko ze ten obraz nie jest rozciagniety na caly monitor. Tak w ogole mozna ustawic karte graficzna na 64bity? Czy wszystkie karty obsluguja poprostu 32bit?

Gdy wlaczam gre crysis 3 ustawienia textur chodza na medium.. ale niemoge odpalic gry na full, bo zaraz ustawienia wracaja do poprzedniego stanu. Temp karty przy odpaleniu neta itp wynosi 29-35stopni. Za to w crysisie na tych medium wzrasta nawet do 50-60stopni. No i tez mam problem, bo z kompa wydobywa sie dziwne piszczenie glownie jak jestem w menu gry, gdy juz gram to jakos dziwnie ustaje.

Probowalem takze na gta 4. Tam w ogole porazka, grafika ustawia mi sie na minimum i klatkuje. No i nie moge zmienic ustawien na wyzsze..

Edytowane przez Hugo93
Link to post
Share on other sites

W ustawieniach gier wyłączaj V-Synch. Piszczenie powinno ustąpić. Wgraj najnowsze sterowniki do karty grafiki(nawet bety, wcześniej usuń stare). Crysis 3 jest nową grą i nie wszystkie sterowniki dobrze sobie z nią radzą.  Co do temperatur chcesz mieć niższe zmień chłodzenie CPU na coś lepszego. System 64-bit nie ma znaczenia.   

Link to post
Share on other sites

GTA 4 klatKuje prawdopodobnie przez Dziennik Zdarzeń. uruchom sobie usługi 'services.msc' i wyłącz dziennik zdarzeń systemu windows. 

 

Zmiana coolera na CPU nie obniży temp karty... 50-60 stopni to normalna temp. dla tych kart. 

 

Co do piszczenia może być to wina wiatraczków. Ustaw w BIOS'ie manualne sterowanie ,a nie full auto jak zapewne masz.

Link to post
Share on other sites

Kurde.. wgram jeszcze raz sterowniki do tej karty.. wczoraj niby odpalilem gta, zmienilem ustawiec jakos na full i uja... jakies g**no tak jakby byla mgla straszna i widac jakies ruchy myszki itp.. ogolnie cos zwalone :P Probuje sterowniki jeszcze wgrac.

Karte sprawdzalem wszystko podpiete dobrze.

Kurde ale czemu mi nie dziala ta pelna rozdzielczosc moniotra?? niby na 1680x900 ustawie sie dobrze, a jak biore na 1900 to zostaje mi jakby 2mc ramka czarna.



Kurcze niby stery wgralem wydaje sie byc dobrze, a rozdzialke jakos skalowaniem ustawilem.. Tylko niepokoi mnie te piszczenie ;/ Tak jakby te cewki 

Wydobywa sie ono chyba z zasilacza.. Kolega mi mowi ze mozliwe ze ten zasilacz zaslaby jest do tego kompa.

Co o tym myslicie?

Link to post
Share on other sites

Zasilacz bez problemu powinien ogarnąć taki zestaw. GTA 4-mój kuzyn też ma 7950 i za nic nie da się zmienić ustawień. Było o tym też na BMK... Ale może coś się da wykombinować, zainstaluj najnowsze patche. To całe piszczenie może być z karty graficznej, bo jest wtedy dużo fps-tak się dzieje. Spróbuj odpalić V-sync.

Edytowane przez Blue AMD ATI Radeon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...