Skocz do zawartości

24" czy 27" co wybrać?


Recommended Posts

Witam. Obecnie posiadam monitor LG Flatron L207WT i chcę się przesiąść na coś większego i nowocześniejszego głównie do gier i filmów. Po pierwsze nie wiem jaką wielkość monitora wybrać. Siedzę ok 80-85 cm od monitora i zastanawiam się czy 27" to nie będzie za dużo jak na taką odległość? Po drugie taki monitor pracował by w rozdzielczości HD, a więc potrzebował by mocną kartę graficzną która poradziła by sobie z taką rozdziałką. Posiadam kartę graficzną ASUS GTX 560 DirectCU II TOP. Czy nie jest to za słaba karta do tytułów takich jak Fifa 13 czy Battlefield 3? Po trzecie fajnie by było gdyby taki monitor posadał technologię 3D. Czy w momencie uruchomienia pasywnego 3D dana gra potrzebuje dużo więcej zasobów w moc? Jeśli tak to mniej więcej o ile procent? I po czwarte bardzo podoba mi się nowo wprowadzony monitor Philips-a Gioco 278G4 który bym kupił jeśli zdecydowałbym się na 27". Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

Po pierwsze nie wiem jaką wielkość monitora wybrać. Siedzę ok 80-85 cm od monitora i zastanawiam się czy 27" to nie będzie za dużo jak na taką odległość?

 

blisko, ale ujdzie 

 

 

Po drugie taki monitor pracował by w rozdzielczości HD, a więc potrzebował by mocną kartę graficzną która poradziła by sobie z taką rozdziałką. Posiadam kartę graficzną ASUS GTX 560 DirectCU II TOP. Czy nie jest to za słaba karta do tytułów takich jak Fifa 13 czy Battlefield 3?

 

HD to jest w laptopach i 17" monitorach, większe mają FullHD, a co do wydajności to niezależnie od monitora na BF3 jest za słabo a Fifa na luzie

 

 

Po trzecie fajnie by było gdyby taki monitor posadał technologię 3D.

 

bajer, większość osób, które z 3D korzystały ci to powiedzą

 

 

Czy w momencie uruchomienia pasywnego 3D dana gra potrzebuje dużo więcej zasobów w moc? Jeśli tak to mniej więcej o ile procent?

 

nie mam pojęcia

 

 

I po czwarte bardzo podoba mi się nowo wprowadzony monitor Philips-a Gioco 278G4 który bym kupił jeśli zdecydowałbym się na 27". Pozdrawiam.

 

jak czytam o tym ambiglow to mnie oczy bolą na samą myśl, abstrahując już od faktu, że bez recenzji to taka puszka pandory

 

natomiast nigdzie nie określiłeś budżetu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że mnóstwo recenzji w gazetach, portalach internetowych itd. to recenzje w jakiś sposób płatne więc nie zawsze warto się nimi sugerować.

 

Moim zdaniem 3D w monitorach to totalne nieporozumienie i zbędny bajer, z którego i tak nie będziesz korzystał, a w cene jest wliczony :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że mnóstwo recenzji w gazetach, portalach internetowych itd. to recenzje w jakiś sposób płatne więc nie zawsze warto się nimi sugerować.

 

Moim zdaniem 3D w monitorach to totalne nieporozumienie i zbędny bajer, z którego i tak nie będziesz korzystał, a w cene jest wliczony :P Zagraj sobie w 3d np w nowego crysisa3 lub nowego tom ridera to ci szczena opadnie z wrażenia ,  grałeś kiedyś w jakąkolwiek  grę w 3d ?

Link to post
Share on other sites

 

Nie za bardzo do końca kumam o co mu chodzi ale myślicie, że to prawda?

 

nie wiem o czym tu myśleć idź do sklepu i zobacz jak to wygląda, a następnie porównaj to co zobaczyłeś z materiałami promocyjnymi, btw sprawa afaik otarła się o sąd, ale nie znam szczegółów

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...