Skocz do zawartości

Recommended Posts

Guciek znowu kit wciskasz... czy. słaby laser.

david akceleracja w windows'ie wyłączona? (opcja "zwiększ precyzję wskaźnika" powinna być odhaczona).

Do 70zł masz x710bk, x 705 oraz x-luca. Bardzo precyzyjne myszy pod warunkiem korzystania z nie więcej niż 800DPI.

Link to post
Share on other sites

No ok, przyszła mi właśnie zamówiona X-750 i tak sobie ją patrze i nie wiem czy to przez podkładkę czy przez ten słaby laser ale na 800DPI jak powolutku się przesuwa kursor to on klatkuję.. I teraz się zastanawiam czy nie wymienić na tą x-710bk bo mam taką możliwość. Czekam na odpowiedź Cacek..

Podkładka A4Tech X7-200MP

Edytowane przez david1206
Link to post
Share on other sites

Tą nieszczęsną akcelerację w windows'ie wyłączyłeś?

 

nie wiem czy to przez podkładkę

To łatwo zweryfikować, po prostu sprawdź jak myszka działa na twardym, płaskim podłożu, np. biurko, laser wtedy będzie pracował jak powinien. Nie do końca rozumiem stwierdzenie, że kursor klatkuje.

Z x710bk jest taki problem, że też występuje też w dwóch wersjach: ze słabym pixart'em oraz dobrym avago 3060.

Jeśli miałbyś kupować, to na aukcjach gdzie sprzedawca gwarantuje, że w środku jest avago.

Jeśli masz możliwość zobaczyć x710bk to sam możesz sprawdzić jaki ma sensor, wystarczy spojrzeć na spód myszki:

okrągły otwór - pixart, kwadratowy - avago.

Link to post
Share on other sites

Czyli, jak jest możliwość zmiany na tą z Avago to zmienić ?



http://www.saturion.pl/product/108769/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/A4_TECH_X_710BK_USB_EVO_XGame_Opto_Oscar_X710_.html mam na myśli tą, kupiłem z tego sklepu i w tym mógłbym dokonać zamiany.



A z kolei jak włączę tą opcję zwiększ precyzję wskaźnika to już normalnie płynnie się przesuwa nie skacze kursor tyle, że na 2000DPI chodzi tak jak wtedy na 800DPI..

Link to post
Share on other sites

Twój laser cierpi na jittering (czyli skoki, drgania kursora. W grach fps widoczne to jest np. poprzez drgający celownik, nawet jak nic nie robimy, albo minimalnie go ruszamy, przy szybkich ruchach często (dosłownie) staje w miejscu).
Masz 2 wyjścia:
1. przy kiepskim laserowym sensorze, na większości "szmacianek" może tak się dziać. Sprawdzić myszkę na jakimś twardym podłożu (sugeruje użyć plastikowej podkładki). Zobacz czy na innych dpi jest tak samo (czasem w tych kiepskich sensorach o dziwo na wyższych chodzą "normalniej").
Jak zwiększasz precyzje  to dostajesz automatycznie dodatkową akcelerację (co zmniejsza komfort z grania), co więcej przy szybkich ruchach podejrzewam, ze zacznie Ci się gubić laser :P

2. wymień tą myszkę (nie rozumiem, czemu ją brałeś, jak pisali Ci abyś wziął coś z normalnym sensorem) na któryś z avago 3060/3080/3090 lub jak wolisz laser 9500 tu masz spis z modelami (weź tylko z tymi sensorami jakiś model). http://www.test-gear.pl/dobor-myszki-i-podkladki/#spissensorow 

Edytowane przez ezzio
Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem użyć podkładki, bo nie wiem, jakie to biurko ma ;). Miałem kiedyś podobny problem z którymś z a4techów, na szmaciankach drgał, na biurku także. Postawiłem go na czarnej aluminiowej płytce i przestał drgać.

Link to post
Share on other sites

Brałem ją dlatego, że już była w drodze do mnie jak dodałem ten temat. Sprawdzałem na plastikowej podkładce z wyłączonym "zwiększ precyzję wskaźnika"i jest to samo co na biurku i tej X7-200MP. Więc? 

Edytowane przez david1206
Link to post
Share on other sites

Jak możesz to wymieniaj ją jak najszybciej.
Jak nie, to pisz do sklepu, że nie działa poprawnie laser (chociaż, może w tej myszce tak ma działąc - nie wiem :P ) to może Ci dadzą coś innego, zależy jaką mają politykę w saturionie.
A ta myszka ma jakieś sterowniki ? Może po prostu musisz je upgradnąć do najnowszych ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...