Skocz do zawartości

Laptop do 1500 zł na dzień dzisiejszy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy w wyborze lapka, PC nie dość że zawala sporo miejsca, to jeszcze kabli od groma... trochę lektury będzie :)

Prosiłbym o pomoc w wyborze, napisze czego potrzebuję:

 

Cena: max 1500 zł, ani grosza więcej

Bateria musi trzymać przynajmniej 3h od pełnej

Procek: dwurdzeniowy, widzę jest Pentium Dual core B960, warty uwagi? może być i Core i3 ale wątpię by był taki oszczędny na baterię...

Grafika: nie pogardzę wbudowaną Intelowską ale fajnie jakby miał jakiegoś GF (też za mocna na baterię)

Dysk: 500 GB musi być

RAM: 4 GB DDR3 musi być

Matryca: 15-15,9" nie więcej, nie mniej

musi mieć dodatkowo: czytnik kart pamięci, Wi-Fi, 3x USB, to najważniejsze!

No nie wiem co tam może mieć jeszcze, z lapkami nie miałem do czynienia i się nie znam za bardzo więc jakby coś to pytać.

 

Zastosowanie:

Internet, muzyka, WORDy, jak gry to te z <2005 ale naprawdę rzadko, tylko żeby dawał radę je jakoś odpalić (czasem diablo 2, nfs U2, GTA VC, heroes III).

Po zakupie lapka chcem zakupić od razu kartę dźwiękową Audiotrak Maya U5 (stąd 3x USB - na kartę, myszkę też będę chciał mieć i 1 wolny USB na pendrive czy coś żeby czegoś nie odłączać), posiadam wzmaka + kolumny (podpis), a co za tym idzie jakąś imprezkę robić to mój sprzęt idzie, na chwilę obecną żeby taką imprezkę robić czy na otwartym terenie czy na sali to muszę dźwigać dwie kolumny (1m wysokości i 30 KG/szt), więc żeby to grało to cały samochód mi to zawala, bo 2 kolumny + wzmak + skrzynka + monitor CRT + mysz i klawa, a o sprzątaniu sprzętu do domu, ustawiać, podłączać to już nie wspomnę, masakra.

 

Na tę chwilę spojrzałem i trafiłem na:

http://allegro.pl/acer-aspire-e1-531g-b960-2x2-20ghz-4gb-500gb-hdmi-i3063417575.html

 

Jak myślicie? za tę kasę warto?

I od kogo wziąć lapka? Na oku mam Dell, Asus, Acer (mniejsze zaufane bo się najczęściej grzeją)

Nie chcę po pół roku oddawać na gwarancję bo się przegrzał czy coś, a i lapek będzie stał na biurku, ew. dokupię podstawkę chłodzącą.

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Ja od 3 msc mam lenovo b575e z tym ,że dokupiłem do niego dysk ssd 128GB plextora i jestem bardzo zadowolony trwała konstrukcja matowa matryca ,znikoma ilość energi 4-5 godz na wifi bez ładowania, dobra klawiatura, a i nawet w gry pograłem trochę (the walking dead i sniper elite v2).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

asus x54 to złom z powodu beznadziejnej baterii

 

Taki acerek z i3 jest bardzo fajny, 3 x usb jest !

http://www.x-kom.pl/p/122857-notebook-laptop-15,6-acer-e1-571-i3-2328m-6gb-500-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=NA==

 

Grzaćsięna 1000% nie będzie. Nie ma karty dedykowanej, która wydzuiale sporo ciepłą. Zresztą jest ci ona zbędna. Integra hd3000 wystarczy z duzym zapasem do twoich zastosowan, Zreszta te ggry co podales to 0 obciazenie dla tego procka.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnie że ma klawirkę numeryczną :)

Wyglądać nie musi nie wiadomo jak bo i tak będzie stał u mnie w pokoju, nawet nie będę go nosił nigdzie. Wezmę je pod uwagę :)

Dzięki za odpowiedzi :)

Temat dalej aktualny. A co powiecie o MSI, Dell?

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

no niby OK ale te 6 gb ram... 4 gb nawet nie wykorzystam to tylko przy 6 będzie więcej baterii ciągnąć?

A np taki:

http://allegro.pl/laptop-acer-travelmate5744-i3-2-53ghz-4g-500g-mat-i3081386896.html

 

Jak myślicie ta seria jest godna uwagi?



Mam jeszcze pytanie, jakby było z poborem prądu, gdybym miał podłączony lapek do ładowarki?

Jak myślicie, o wiele mnie by to zżerało prądu niż PC?

U mnie ok 380W pobiera PC, oszczędzę coś na lapku z ładowarką?

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Wkleiłęm 6 gb ram bo doplacic 20 zl za dodatkowe 2 g to smieszne pieniadze i szkoda by nie wziasc.....

Acera 5744 nie polece bo to imo złom. i3 I gen który ma znacnzie slabsza integre i jest troche wolniejszy. Jego kupno jest bez sensu bo za śmieszne 20 zł  ( 40 złw przypadku 6 gb ram) dostaniesz nowszego acera z prockiem i3 II gen

 

http://www.x-kom.pl/p/121268-notebook-laptop-15,6-acer-e1-571-i3-2328m-4gb-500-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=MzU=

 

Co do prądu to xD.....

Lapek ten pewnie będzie jadł koło 60-70w energi pod max obciazeniem etc.

 

Tanie lapki do gier za ok 2 k ciągną 80-90W. bo mają karte dedykowana

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki, wiecie co, ja się tam nie znam na lapkach, stąd tak pytam a teraz jak ktoś mi przynosi kompa to właśnie lapki, i to kolejny powód zmiany PC na lapka, a jak PC to już taki paździerz co ma 7+ lat.

Nie wiem jak rozpoznać i3 I gen od i3 II gen :D

Co do 6 GB ram to na moje zastosowanie 4 GB stykałoby na wiele lat, bo procka, płyty, dysku nie dam rady wymienić w nim?

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Heja ponownie :)

Postanowiłem wybrać Acera:

http://www.x-kom.pl/p/122857-notebook-laptop-15,6-acer-e1-571-i3-2328m-6gb-500-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=NA==

 

Jednak na allegro siedzi ten sam model tylo z prockiem Core i3 2348m:

allegro.pl/laptop-acer-e1-571-i3-2348m-6gb-500gb-hdmi-4400mah-i3185072836.html

 

Teraz pytanie, czym się różni Core i3 2328m od 2348m?

Tylko taktowanie, czy 48-ka lepsza?

Za tydzień chcem już zamawiać.

Edytowane przez dziku91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...