Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie miałem pisać :D A co do amunicji magnum to uważam że jej użycie jest sensowne tylko na Hardcore (w sensie dla snajpera). Dlaczego? Otóż grając normal nawet z tą amunicją i tak musimy oddać 2 strzały w ciało żeby zabić. Natomiast na hardcore bez tego praktycznie zawsze musimy strzelać jak na normal, czyli w głowę, aby zabić 1 strzałem. Tak przynajmniej wynikło z moich testów przy użyciu SV-98, może np z GOL'em lub M95 jest inaczej.

Link to post
Share on other sites

Grałem na około 5 server-ach hardcore, i na każdym połowa teamu jes "recon-em" i kampią.Nawet po upomnieniu żeby się ruszyli i tak stoją i kampią.A na softcore ludzie prawie zawsze atakują, a "reconów' jest niewielu.Może na złe servy trafiłem, ale jeden z nich to był g4g.pl(dość znany serv) ten serv był najlepszy,ale i tak liczba "recon-ów" była dobijająca

Link to post
Share on other sites

Proszę, nie rób z BC2 Call of Duty. Tutaj snajper jest snajperem, którego głównym zadaniem jest eliminacja wrogich snajperów i informowanie drużyny o pozycjach wrogów.

Ehh - poczytaj trochę zanim napiszesz jakąś bzdurę. W BF ta klasa nie bez przyczyny nazywa się Recon (zwiadowca - dla niezorientowanych), nie Sniper.

Zgodzę się z Tobą w kwestii informowania drużyny o pozycjach wrogów (Spotting scope, motion mine). Ale z kolei użycie broni typu VSS czy SVU już samo w sobie wymusza wyjście z krzaków, bo traci ona swą moc właśnie na większe odległości. Podobnie zauważ, że recon jako jedyny ma od początku dostępne C4 (pozostałe klasy mogą go używać dopiero gdy odblokujesz broń typu G3 czy M14 itp.). Wszystko dlatego, że ta klasa nie jest przeznaczona tylko do kampienia w krzakach na końcu mapy. Wielu ludzi używa jej właśnie jako run and gun jak to określiłeś i jeśli taki koleś ma trochę oleju w głowie to potrafi zarobić dużo pkt dla siebie i zdziałać dużo dobrego dla drużyny (np. rzucając motion mine która spotuje automatycznie wrogów na aktualnej linii frontu czy niszcząc pojazdy przy pomocy C4). Taki recon jest zdecydowanie bardziej przydatny dla teamu niż camper na końcu mapy, który po raz 5-ty próbuje ustrzelić kogoś z GOL'a (sytuacja często spotykana w 1-wszej fazie ataku na Port Valdez).

 

ta ale na update trzeba długo czekać w grze już widziałem Dzięki za chęć pomocy a tak pro po niezłe masz statystyki

No właśnie na bfbc2.statsverse.com update jest automatyczny i czasem można i tydzień czekać, aż nastąpi (sam miałem taki przypadek). Na bfbcs.com możesz wymusić update ręcznie (najwyżej trafisz do kolejki jeśli serwer przerabia akurat większą ilość statystyk). A do tego stronka wyświetla ładnie ile jeszcze killsów brakuje Ci do poszczególnych osiągnięć w grze.
Link to post
Share on other sites

Grałem na około 5 server-ach hardcore, i na każdym połowa teamu jes "recon-em" i kampią.Nawet po upomnieniu żeby się ruszyli i tak stoją i kampią.A na softcore ludzie prawie zawsze atakują, a "reconów' jest niewielu.Może na złe servy trafiłem, ale jeden z nich to był g4g.pl(dość znany serv) ten serv był najlepszy,ale i tak liczba "recon-ów" była dobijająca

ja cały czas gram na hardcore modzie i bez tego moda gra nie miałaby najmniejszego sensu (nie muszę być snajperem żeby wymiatać)
Link to post
Share on other sites

Wracając jeszcze do tematu Reconu. Ja nie mówię o ludziach którzy nie mają pojęcia o graniu tą klasą i trafiają raz na 10 strzałów tylko osoby które znają się na rzeczy i potrafią bez problemów trafić ludzi z bardzo daleka.

Podobnie zauważ, że recon jako jedyny ma od początku dostępne C4 (pozostałe klasy mogą go używać dopiero gdy odblokujesz broń typu G3 czy M14 itp.)

Co do tej kwestii masz jak najbardziej rację i nie będę się kłócić. A co do SVU i VSS to rozwalają mnie ludzie którzy wrzucają do tego lunete x12. Z SVU head na normalu wchodzi po 2-och strzałach. Z VSS bez magnum nawet po 3-ech chyba.
Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj z jakimś gostkiem rozwaliłem 2 helikoptery wroga i ze dwa czołgi. Potem gość rozbił helikopter. Myślałem, że tylko w becie sterowanie helikopterem będzie takie zryte... myliłem się. Czy ci ludzie nie grali nigdy w żaden symulator? Zrobili by normalne sterowanie i byłby luz.

 

Najfajniej było trafić heli wroga z głównego działa w T90. :D

 

Co do tej kwestii masz jak najbardziej rację i nie będę się kłócić. A co do SVU i VSS to rozwalają mnie ludzie którzy wrzucają do tego lunete x12. Z SVU head na normalu wchodzi po 2-och strzałach. Z VSS bez magnum nawet po 3-ech chyba.

 

Akurat SVU dobrze działa z lunetą.

Link to post
Share on other sites

A ja miałem właśnie piękną gre. :)

 

Wlazłem sobie na pusty serw, bo chciałem się uczyć latać heli i tak sobie chodzę po mapie, aż ktoś mi strzela w plecy. Wszedłem do Apacza i gonię gościa po mapie. Później on mnie ścigał UAV z CKM, a ja go od tyłu i mu zrobiłem headshota wiertarką. :) Chyba z poł godziny tak graliśmy we dwóch, ale wkońcu wysadził moje M-COMy. :D

Link to post
Share on other sites

ale moglby mi ktos powiedziec jak/kiedy sie odblokowuja naboje magnum?

No po prostu musisz wbić level, 17 chyba.

 

Zrobili by normalne sterowanie i byłby luz.

Gdyby każdy noob mógł wejść do helikoptera i walić hity, to by już nie było to samo. :D
Link to post
Share on other sites

Heh jak ja latałem to kappa zabił 40 słownie CZTERDZIESTU rozbujników na tej mapie z rushem - zima:P ( ta co w becie była chyba port waldez albo coś:D )

Pozdro i dobrej nocki 8-)

Link to post
Share on other sites

A co do SVU i VSS to rozwalają mnie ludzie którzy wrzucają do tego lunete x12. Z SVU head na normalu wchodzi po 2-och strzałach. Z VSS bez magnum nawet po 3-ech chyba.

Owszem, niełatwo jest ustrzelić kogoś z tej broni (na nie-hardcorowych serwach) - nawet ze standardowym celownikiem (x6 zdaje się), a x12 to już jest poważne przegięcie. To coś jak M60 z zainstalowanym celownikiem x4. :D

Wg mnie SVU najlepiej właśnie spisuje się z celownikiem x4, a VSS z red dot, chociaż osobiście rzadko używam takiego ustawienia. Dla mnie najlepszy jest szturmowiec z XM8 + LW_PACK. :)

Link to post
Share on other sites

przecież celownik x4 w m60 to podstawa, ta broń jest lepsza(skuteczniejsza) na długie dystanse niż na krótkie, kolimatorowy jest za słaby. Większość trafień z m60 to te z długich dystansów, na granicy "możlwości wycelowania" tym celownikiwm x4

Link to post
Share on other sites

Ja celownika x4 w ogóle nie używam.Powiększa on zjawisko "recoil-u".Bynajmniej mi się tak zdaje.A poza tym m60 w ogóle nie lubię.Wolę mg3(Ten odgłos i ta szybkostrzelność) i type 88.

Link to post
Share on other sites

kolimatorowy jest za słaby "możlwości wycelowania" tym celownikiwm x4

Celownik x4 to jest kolimator :D

 

A wracając do SVU i VSS to ja używam tego ze standardową lunetą na średnie odległości ponieważ wolę zamiast innego celownika mieć amunicję magnum która działa świetnie na obu karabinach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...