Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kiepskie informacje z CTE płyną, Dice planuje testy automatycznego odnawiania się wszystkich granatów i wszytkich gadżetów klas które mają amunicje etc. Robi się battlefront powoli.

 

Bo pojedynczy granat na życie i support siedzący cały mecz na skrzyni z amunicją wysrywający granaty co 3 sekundy to taka głębia rozgrywki i balans, co nie?

 

 

W Titanfallu 2 jedyna broń jaka w standardzie ma ograniczoną amunicje to anti-titan a i tak dostajesz wszystko jak tylko wsiądziesz do tytana, jakoś nie słyszałem wielu porównań TF|2 do ostatniego Battlefronta.

 

Overwatch, to samo, wszystko na cooldownach.

 

Battlefront to była kolejna marna gra na licencji.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Świetnie jest porównywać gry w których mamy 6v6 i maksymalnie 8v8 do clusterfuck'a 32v32 względem granatów. Mnie po prostu ta zmiana nie bawi, chyba, że cooldowny będą jakieś masakrycznie wysokie, co i tak nie będzie jakąś tam przeszkodą bo skrzynka supporta ma cooldown zmniejszać. Jedyne co mi się podoba to to, że możliwe, że po spawnie nie będzie się miało wszystkich granatów na full, tylko wizyta u supporta sprawi, że naładuje sie cały zasobnik.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Świetnie jest porównywać gry w których mamy 6v6 i maksymalnie 8v8 do clusterfuck'a 32v32 względem granatów.

 

Liczba graczy ma tu akurat dosyć małe znaczenie, bardziej liczy się tu konstrukcja map czy samo zachowanie ładunków wybuchowych. Spam granatami wygląda zupełnie inaczej na każdej z kombinacji rozmiaru mapy i ilości graczy. Nawet 64 osoby na mapie pokroju Sinai Desert nie powodują takiego problemu z granatami jak dowolna mapa w takim MW2. Samo Op. Metro i jego późniejsi następcy Op. Locker czy Fort Vaux potrafią potrafią generować problemy ze spamem granatami wynikającymi ze swojej konstrukcji pełnej chokepointów i zaułków w których support może rozstawić się ze skrzynią i bezpiecznie rzucać granaty przez całą rundę.

 

Cooldowny, jak mnie pamięć nie myli, powinny być w okolicach 30 i 12s, zależnie od tego czy jesteś przy skrzyni z amunicją czy nie. Oczywiście i to może się w każdej chwili zmienić.

 

 

 

Jedyne co mi się podoba to to, że możliwe, że po spawnie nie będzie się miało wszystkich granatów na full, tylko wizyta u supporta sprawi, że naładuje sie cały zasobnik.

 

Tak nie będzie, po respawnie masz dostęp do całego wybranego ekwipunku i raczej prędko się to nie zmieni.

 

Miałbyś dużo zdrowsze podejście do tematu gdybyś aktualnie wysłuchał co MarbleDuck ma do powiedzenia na ten temat.

 

Taki sam płacz był w momencie wprowadzenia regeneracji zdrowia bez potrzeby interwencji medyka (BC1 i automatyzacja w BC2), w BF1 był płacz że przyśpieszona regeneracja (bodaj z 10HP/s do 12.5HP/s) też jest zmianą która negatywnie wpłynie na rozgrywkę.

 

Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się jakby w następnych odsłonach pojawiła się też regeneracja amunicji do każdej broni jak np. w pojazdach w BF4.

Edytowane przez Mofixil
Link to post
Share on other sites

Jak mam bf1 wersje podstawową i che zagrać w te nowe 4 mapy które mi sciagnelo w ostatnim patch. A są nie aktywne do grania. To jak najtaniej mogę dokupić same te mapy żeby pograć? Bo upadek kolosa był darmową mapą, a te już nie. W Ogóle będą kiedyś darmowe te mapy?

Link to post
Share on other sites

Będzie do kupienia pewnie sam dodatek "nie przejdą" pewnie ok 60zł, albo kupić premium za 170 i masz dostęp do wszystkiego co wyjdzie w przyszłości czyli 16 map Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

//e

Usuń sobie podpis z TT.

Edytowane przez dodo
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ja chciałbym coś z helikopterami, bardziej rozbudowanymi niż w czwórce, więcej opcji personalizacji, a nie z góry założone setupy jak w BF1, które się wybiera, do tego "żywe" wskazówki w kokpicie jak w BF1 w samolocie. W 1942 w dodatku SWoWWII był Flettner, ale tylko w dodatku, także wątpię, żeby go dali (w odsłonie o WW2) od razu w podstawce tylko po to, żeby był, już lepiej bez. Ta grafika z "przecieku" na szczęście nie wygląda legitnie, pomieszane style z 4 i 1. Ciekawe, jak będzie ze zużyciem RAMu, jedynka na single channel działa o wiele gorzej niż na dual i potrafi zrobić pożytek z 16GB, mam na myśli to, czy na ośmiu będzie grywalna.

Link to post
Share on other sites

Wątpię i raczej nie powinni porzucać presetów broni z BF1, to przynajmniej jakaś różnorodność w przeciwieństwie do BF3 gdzie mimo całej "wolności" każdy biegał z hbar/ergo/kobra albo BF4 gdzie była masa dodatków, sporo z nich albo bezużytecznych albo dających kombinacje które miały przeciwny efekt do oczekiwanego.

 

Niech dorzucą kamuflaże, jakieś oklejanie taśmą czy wisiorki z Siege ale presety muszą zostać bo typowy gracz jest albo za głupi albo za bardzo boi się matematyki aby wykorzystać rozwinięty system modyfikacji na swoją korzyść.

Link to post
Share on other sites

...i co to ma na celu osiągnąć?

 

Kosmetyka to jedyne gdzie gracz powinien mieć prawo głosu, cokolwiek co miałoby wpływ na statystyki broni powinno zostać tak jak w BF1, ostatnie czego potrzebujemy to kolejne niemożliwe do zbalansowania kombinacje dodatków, problem który presety rozwiązują całkowicie.

 

Najbliższy kompromis to zdegradowanie celowników, chwytów czy innych doczepek lufowych do roli kosmetyków, a i tutaj można natrafić na problemy z balansem, patrz BF1 gdzie optyka narzucona na broń miała duże znaczenie, ułatwiając lub utrudniając walkę na dystans.

Link to post
Share on other sites

Skończy się to jutuberami dyktującymi najlepsze kombo w grzei, presety i kosmetyka która zupełnie nie wpływa na to jak korzysta się z danej broni to optymalne wyjście. Balans jest zachowany a fanatycy kustomizacji dostają swoje nieistotne zabawki.

 

Naprawdę wierzysz, że gracze sami z siebie będą w stanie uświadomić sobie że są zbyt głupi by korzystać z opcji zaawansowanych?

Link to post
Share on other sites

Nie wierzę, ale z drugiej strony nie interesuje mnie co ameby ogarną lub nie. Dlatego wydaje mi się, że danie opcji dla powiedzmy zaawansowanych umysłowo plus dla ludzi którzy niechcą/nieogarniąją/wstawcochcesz jest wyjściem które zadowoli wszystkich, albo chociaż większość.

Edytowane przez mabrothrax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Po tym, co odwalili z BF1, to niespecjalnie czekam na V, jeśli to będzie reskin jedynki rozgrywający się w okresie WWII, to pominę. Żeby nie być gołosłownym:

- Turning Tides, czyli przedostatnie DLC wydane na raty,

- Apokalipsę, czyli ostatnie DLC wydali miesiąc po drugiej części TT, czuć, że było robione w pośpiechu, bo skiny, które mnie niespecjalnie interesują, zostały zrobione na odpierdziel, wystarczy porównać je z tymi starszymi, starsze, mniej rzadsze wyglądają lepiej niż nowe legendarne https://imgur.com/a/ZI9v9le ,

- durnowate specjalizacje typu "raz zostaniesz wyspotowany i pozostaniesz taki, aż do śmierci", że działają na niekorzyść drużyny, to nie muszę mówić, a za granie z nimi dostajemy nieśmiertelnik (rotfl) https://imgur.com/a/Ck04KH7 ,

- zmniejszyli TTK, było dobrze, ale chcieli zrobić coś na wzór czwórki, teraz przy niektórych broniach, to gdy dostaniesz raz, to już nie masz czasu się schować,

- głupie i bezsensowne "balansy" broni, takie, że zamiast Hellriegela mamy PM 08/18,

- przygwożdżenia nie ma, w BF3 czy 4 działało nieźle,

- powtarzanie operacji, cały czas Galicja czy Forteca Fao,

- cena rok po premierze za Rewolucję (taka Edycja Premium z 3/4) wynosiła 80 zł, teraz 66, nie mówię, że to źle, ale już czwórka z tego, co pamiętam, lepiej trzymała cenę.

Znając EA, robią to(psują grę) celowo, by gracze kupili nową część w preorderze/w dniu premiery za 400 zł, przez hype, który napompują jak w przypadku tej gry, bo ta będzie wspierana. Dobrze, że poprzednich odsłon i nie mam tutaj na myśli Hardline, nie popsuli. Ta część nie ma tego czegoś, co miał BF4. BF4 przeżyje dłużej, customowe serwery, pojazdy "easy to learn hard to master"(tv missile, pociski TOW, dogfighty) bardziej skillowa gra piechotą i customizacja broni, a nie z góry ustalone schematy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...