Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie rozumiem. test wydajności wyszedł mi negatywnie że będzie mi się źle grało a bf ustawił mi sam na auto i mam wszystko high plus hbao i bardzo płynnie i fajnie mi się gra, temp karty na razie miałem max 62 stopnie jedynie czego nie mam o licznika fps itd w msi afterburner bo nie pokazuje niewiem czemu, w nowym batmanie miałem a tutaj nie mam

Link to post
Share on other sites

 

tu test kilkuminutowy z multi floodzone. 

 

2013-10-31 01:47:02 - bf4
Frames: 38471 - Time: 405369ms - Avg: 94.904 - Min: 73 - Max: 133

AVG 95 fps z MSAAx4, nieźle :). Czyli tak jak mówiłem, multi dobrze chodzi, nie tylko SP. 

 

Swoją drogą widzę, że włączyłeś sobie FXAA na HIGH, ja tam zawsze ustawiam tą opcje na low. FXAA wprowadza zawsze mały blur, a przy high jest on jeszcze większy. Potestowałem wszystkie warianty AA w tej grze, doszedłem do wniosku, żę najlepiej jest ustawić FXAA na low, MSAA na off, a włączyć sobie resolution scale/skalowanie rozdzielczości na 150% (na Twoim kompie może dało by radę na 200%?). Downsamoling robi z tą grą cuda, nie tylko pięknie znosi aliasing, ale też znosi blur dodawany przez FXAA, w dodatku też potęguje filtrowanie anizotropowe. Nawet tekstury wyglądają lepiej gdyż w tej grze ich jakość jest głównie podkreślana przez efekty pixel shader (tekstury nie sa dobre same w sobie, dopiero shadery je upiększają), także przy opcji skalowania rozdzielczości na 200% te efekty tekstur generowane są w znacznie większej rozdzielczości. Ja przykładowo porównałem RS100% z RS200% to nawet kamień na drugim planie miał widoczne efekty shaderowe, zaś podłoże, to zaczynało wyglądać jak w filmie CGI.

Link to post
Share on other sites

Grałem w to 2 godziny. Tylko tryb rush.
Mapy są troszkę za małe. Rozgrywki trwają od 3 do 7 minut, a potem oczekujesz na kolejną rundę przez ponad minute.
Latanie helikopterami sprawia wrażenie, jakby  miały  one prawie masy.

Rozgrywka była według mnie przyjemna. Chyba tylko 2 razy umarłem od uderzenia rakiety w piechotę (wydaje mi się że nie zabijają z taką łatwościa jak w bf3, i trzeba być trochę zranionym, albo dostać centralnie na klate)
Gram na LOW narazie, ponieważ zostały mi ustawienia z bety a zależało mi głownie na sztywnych 60 FPS.

Tylko trochę smieszne wydaje mi się kupowanie gry z premium (praiwe 400zł...) - szkoda że to premium znów zagościło.

Singla nie grałem.(po doświadczeniach z BF3, raczej go nie ruszę)

No i niestety w czasie grania gra się kilka razy wysypała(a raczej serwery, bo po wywaleniu były puste)

Edytowane przez donigorasso
Link to post
Share on other sites

Przeszedłem drugi raz całą kampanie i redakcja "censored" jednak miała racje. Przechodząc drugi raz grę z włączonym licznikiem fps, odnalazłem już spadek fps, o którym mowa w tamtejszym artykule. Faktycznie, jest w grze miejsce, zaraz przed cutscenką kończącą pierwszą misje, gdzie fps leci drastycznie w dół, dokładnie na wartości, o których wspomina owy test. Wchodzi się tam po schodach, a helikopter roznosi ten budynek w pył.

 

Pomijając jednak te miejsce, to battlefield 4 przez absolutną większość czasu gry chodzi dokładnie tak jak przedstawiłem na swoim filmie, ta miejscówka przy której następuje ten drastyczny drop może być równie dobrze zabugowana, a zostanie to może naprawione w przyszłych łatkach/sterownikach. Coś podobnego było w crysis3 w pierwszym levelu, gdzie następowały w pewnych miejscach bardzo duże dropy, po aktualizacji gry i sterowników, problem znikł.

Mimo wszystko jednak uważam, że do artykułu na tamtej stronie powinno się również dołączyć fragment rozgrywki podobny do mojego, gdzie przedstawia się płynność, jaka jest przez 99% czasu gry, a nie tylko test z miejsca, gdzie jest ten masakryczny drop. Wtedy osoba czytająca taki test mniej więcej wiedziałaby, jak gra będzie chodzić normalnie, a  nie tylko wtedy, gdy jest największy spadek.

Link to post
Share on other sites

Namawiam kolegą na zakup BF4 zawsze troszkę taniej za przesyłkę

Ale mam pytanko

1- czy multi na (w miarę stabilnym) 1mb necie będzie śmigać? dlatego też rozważam wersję pudełkową bo zanim on ściągnie to nowy rok przyjdzie, chyba że ja ściągnę i przekopiuję pliki (da radę coś takiego zrobić?

2- na phenomie x4 955 + GTX560 + 2bg ramu będzie to jakoś działało?

3- jest tam możliwość gry prywatnej? czyli tylko ze znajomymi. Łatwiej się by było zaznajomić z grą, tym bardziej, że kilka latek graliśmy tylko w COD'y więc różnica w rozgrywce na pewno jest znacząca

 

Prosiłbym również o jakiś link lub krótki opis multi, tryby, klasy, rozbudowa, jako to działa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...